انتخابات سراسری اسرائیل؛ ناکامی نتانیاهو در کسب اکثریت پارلمان

17/09/2019 11:53:00 ب.ظ

بنیامین نتانیاهو

انتخابات سراسری اسرائیل؛ ناکامی نتانیاهو در کسب اکثریت پارلمان

Esat Fırat,Hacer Şahin   |Qudsقدس/خبرگزاری آناتولی نتایج نظرسنجی‌ها از شعب اخذ رأی انتخابات سراسری اسرائیل نشان می دهد ائتلاف راست‌گرایان که در راس آنها حزب لیکود به رهبری بنیامین نتانیاهو قرار دارد، با کسب 56 کرسی نتوانسته است 61 کرسی لازم برای تشکیل دولت ائتلافی را کسب کند. 

براساس نتایج نظرسنجی شبکه «کان» اسرائیل، حزب رقیب لیکود یعنی ائتلاف «آبی و سفید» به رهبری بنی گانتز نیز که در ائتلاف با احزاب چپ قرار داشت، توانسته 43 کُرسی پارلمان را به دست آورد. حزب"اسرائیل خانه ما" به رهبری آویگدور لیبرمن که پس از انتخابات آوریل از پیوستن به ائتلاف تحت رهبری نتانیاهو امتناع کرده بود نیز 10 نماینده را وارد کنست (پارلمان اسرائیل) کرده است. 

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »

دوازدهمین روز اعتراضات در ایران؛ شمار هشتگ‌های مهسا امینی از ۱۳۰ میلیون عبور کرد

دور جدید اعتراضات مردمی در ایران که از ۲۵ شهریور با کشته شدن مهسا امینی، شهروند ایرانی ساکن سقز در اثر ضرب و شتم مأموران گشت ارشاد تهران آغاز شد، وارد دوازدهمین روز خود شده است. ادامه مطلب >>

ریزش سراسری معاملات مسکنمعاملات مسکن کل کشور در ۲۲ روز شهریورماه با منفی ۶۲ درصد به بیشترین افت خود در شش سال اخیر رسید؛ در ۲۲ روز ابتدای شهریورماه ۱۳۹۸ تعداد ۱۸ هزار و ۲۲۹ قرارداد خرید و فروش در کل کشور به امضا رسیده که پایین‌ترین میزان دست کم از سال ۱۳۹۲ تا کنون محسوب می‌شود.

برآوردهای اولیه از نتیجه انتخابات اسرائیل؛ رقابت تنگاتنگ نتانیاهو و گانتزانتخابات اسرائیل؛ رقابت تنگاتنگ نتانیاهو و گانتز

موقعیت دشوار بنیامین نتانیاهو در انتخابات پارلمانی اسرائیل | DW | 17.09.2019انتخابات پارلمانی اسرائیل روز سه‌شنبه ۲۶ شهریور (۱۷ سپتامبر) برگزار می‌شود. این دومین انتخابات پارلمانی ظرف یک سال گذشته است. بر اساس نتایج نظرسنجی‌ها، پیروزی حزب لیکود در این انتخابات اما قطعی نیست. اميدوارم انتخاب بشه كارش نيمه تموم نمونه

تفریح اسرائیلی‌ها در مراکز خرید و سواحل در روز انتخابات پارلمانینظرسنجی ها نشان می دهد که حزب میانه روی «سفید و آبی» به رهبری بنی گانتز در رقابتی تنگاتنگ با حزب راستگرای «لیکود» به رهبری بنیامین نتانیاهو ، نخست وزیر اسرائیل است. تفریح سالم با شهرداری عبادت است و طبیعتا خوشحالی نتانیاهو از این اقدام زیرا مذهبی ها و تندرو هاپای صندوق رای هستن اما لیبرال هاوغیرمذهبی هادر پارتی،ساحل و مراکز خرید.اگریهودیان ارتدکس رای ندن باید ۳سال سربازی اجباری برن لذا مشارکت مذهبیون طرفدار نتانیاهو طبیعتابالاست و اونایی که توساحلن طرفداران بنی گانتزهستن:)

اسرائیل|نتانیاهو تهدید خود علیه غزه را پس‌گرفت/ تدابیر امنیتی شدید در اراضی اشغالی در آستانه انتخابات «کنست»- اخبار بین الملل - اخبار تسنیم - Tasnimمنابع رژیم صهیونیستی از تشدید تدابیر امنیتی در مناطق اشغالی در آستانه انتخابات کنست (پارلمان) این رژیم خبر دادند.

اسرائیلی‌‌ها کمتر از شش ماه پس از انتخابات پارلمانی، سه شنبه دوباره پای صندوق می‌‌رونداسرائیلی‌‌ها کمتر از شش ماه پس از انتخابات پارلمانی، سه شنبه دوباره پای صندوق می‌‌روند در انتخابات گذشته، حزب لیکود و حزب رقیب آن، ائتلاف آبی-سفید، هر کدام توانستند ۳۵ کرسی در کنست یا پارلمان ۱۲۰ عضوی بدست بیاورند.

براساس نتایج اولیه انتخابات سراسری اسرائیل، ائتلاف راست‌گرایان به رهبری بنیامین نتانیاهو نتوانست اکثریت لازم برای تشکیل دولت ائتلافی را کسب کند.به گزارش ایسنا، آمار اتحادیه مشاوران املاک گویای آن است که به دنبال روند کاهنده خرید و فروش مسکن در کل کشور که از اردیبهشت امسال آغاز شده، رکورد منفی در ۲۲ روز ابتدای شهریورماه به ثبت رسیده است.Aa برآورد اولیه از نتیجه انتخابات اسرائیل نشان می دهد که احزاب میانه روی «سفید و آبی» و راستگرای «لیکود» بیشترین میزان آراء را به دست آورده اند.انتخابات پارلمانی اسرائیل انتخابات پارلمانی اسرائیل روز سه‌شنبه ۲۶ شهریور (۱۷ سپتامبر) برگزار می‌شود.

Esat Fırat,Hacer Şahin   | Quds قدس/خبرگزاری آناتولی  نتایج نظرسنجی‌ها از شعب اخذ رأی انتخابات سراسری اسرائیل نشان می دهد ائتلاف راست‌گرایان که در راس آنها حزب لیکود به رهبری بنیامین نتانیاهو قرار دارد، با کسب 56 کرسی نتوانسته است 61 کرسی لازم برای تشکیل دولت ائتلافی را کسب کند.  براساس نتایج نظرسنجی شبکه «کان» اسرائیل، حزب رقیب لیکود یعنی ائتلاف «آبی و سفید» به رهبری بنی گانتز نیز که در ائتلاف با احزاب چپ قرار داشت، توانسته 43 کُرسی پارلمان را به دست آورد. اجاره نامه نیز در این مدت ۳۰ هزار و ۷۷۸ مورد بوده که از افت ۱۳ درصدی نسبت به زمان مشابه سال قبل حکایت دارد.  حزب"اسرائیل خانه ما" به رهبری آویگدور لیبرمن که پس از انتخابات آوریل از پیوستن به ائتلاف تحت رهبری نتانیاهو امتناع کرده بود نیز 10 نماینده را وارد کنست (پارلمان اسرائیل) کرده است. این در حالی است که حزب «سفید و آبی» ۳۲ تا ۳۴ کرسی به دست آورده است.  با نتایج کسب شده، لیبرمن بار دیگر نقش کلیدی در تشکیل دولت ائتلافی آینده خواهد داشت. پس از آن‌که در فروردین ماه ۱۳۹۸ تعداد مبایعه‌نامه‌ها در کل کشور نسبت به زمان مشابه سال قبل ۴ درصد افزایش یافت، قراردادها در مسیر نزولی قرار گرفت.  لیست مشترک اعراب شهروند اسرائیل «ایمن عوده» نیز توانسته اند 12 کرسی پارلمان اسرائیل را کسب کنند. گزارش‌هایی که روز سه‌شنبه ۱۷ سپتامبر از سوی خبرگزاری‌ها و با عزیمت از نتایج اعلام شده نظرسنجی‌ها منتشر شده‌اند، بر پیروزی قطعی حزب لیکود و رهبر آن، بنیامین نتانیاهو دلالت ندارند.

  گفتنی است در انتخابات روز 9 آوریل اسرائیل، هیچ حزبی موفق به کسب 61 کرسی از مجموع 120 کرسی در پارلمان این کشور برای تشکیل دولت نشده بود. هم‌چنین در شهر تهران آن‌طور که اتحادیه صنف مشاوران املاک تهران گزارش داده تعداد معاملات مسکن در ۲۲ روز ابتدای شهریورماه ۲۲۲۱ مورد بوده که نسبت به زمان مشابه سال قبل ۷۹ درصد کاهش نشان می‌دهد. این خبر به روزرسانی می شود.  روون ریولین، رئیس جمهور اسرائیل بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر این کشور را در پی پیروزی شکننده وی در انتخابات، مامور تشکیل دولت ائتلافی کرده بود که این امر محقق نشد.  پس از آن نمایندگان پارلمان اسرائیل لایحه برگزاری انتخابات سراسری زودهنگام در تاریخ 17 سپتامبر سال جاری را به تصویب رساندند. کاهش ۷۹ درصدی معاملات خرید و فروش ملک در پایتخت در شرایطی به ثبت رسیده که آمار اتحادیه از فروردین، اردیبهشت، خرداد، تیر و مردادماه به ترتیب کاهش ۴۰، ۴۰، ۶۲، ۶۶ و ۷۵ درصدی را نسبت به ماه مشابه سال قبل نشان می‌داد. .