بنیامین نتانیاهو

بنیامین نتانیاهو

انتخابات سراسری اسرائیل؛ ناکامی نتانیاهو در کسب اکثریت پارلمان

17/09/2019 11:53:00 ب.ظ

انتخابات سراسری اسرائیل؛ ناکامی نتانیاهو در کسب اکثریت پارلمان

Esat Fırat,Hacer Şahin   |Qudsقدس/خبرگزاری آناتولی نتایج نظرسنجی‌ها از شعب اخذ رأی انتخابات سراسری اسرائیل نشان می دهد ائتلاف راست‌گرایان که در راس آنها حزب لیکود به رهبری بنیامین نتانیاهو قرار دارد، با کسب 56 کرسی نتوانسته است 61 کرسی لازم برای تشکیل دولت ائتلافی را کسب کند. 

"سید‌حسن نصرالله" خادم افتخاری مسجد مقدس جمکران ‌می‌شود- اخبار قم - اخبار استانها تسنیم | Tasnim یکی از عوامل مهم طلاق و کاهش جمعیت مسئله مسکن است «اتحاد برای نوید» خواستار تعلیق مدال طلای المپیک عضو سپاه پاسداران شد

براساس نتایج نظرسنجی شبکه «کان» اسرائیل، حزب رقیب لیکود یعنی ائتلاف «آبی و سفید» به رهبری بنی گانتز نیز که در ائتلاف با احزاب چپ قرار داشت، توانسته 43 کُرسی پارلمان را به دست آورد. حزب"اسرائیل خانه ما" به رهبری آویگدور لیبرمن که پس از انتخابات آوریل از پیوستن به ائتلاف تحت رهبری نتانیاهو امتناع کرده بود نیز 10 نماینده را وارد کنست (پارلمان اسرائیل) کرده است. 

با نتایج کسب شده، لیبرمن بار دیگر نقش کلیدی در تشکیل دولت ائتلافی آینده خواهد داشت. لیست مشترک اعراب شهروند اسرائیل «ایمن عوده» نیز توانسته اند 12 کرسی پارلمان اسرائیل را کسب کنند. گفتنی است در انتخابات روز 9 آوریل اسرائیل، هیچ حزبی موفق به کسب 61 کرسی از مجموع 120 کرسی در پارلمان این کشور برای تشکیل دولت نشده بود.  headtopics.com

روون ریولین، رئیس جمهور اسرائیل بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر این کشور را در پی پیروزی شکننده وی در انتخابات، مامور تشکیل دولت ائتلافی کرده بود که این امر محقق نشد.  ادامه مطلب: خبرگزاری آناتولی »

سیل کم‌سابقه در ژنگژو چین؛ در سه روز به اندازه یک سال باران بارید

وقوع سیل کم‌سابقه در شهر ژنگژو در استان هنان چین دستکم ۱۲ کشته برجا گذاشته است. ارتش برای کمک به ناحیه اعزام شده و نیروهای امدادرسان تا کنون ۲۰۰ هزار نفر را از شهر تخلیه کرده‌اند.

ریزش سراسری معاملات مسکنمعاملات مسکن کل کشور در ۲۲ روز شهریورماه با منفی ۶۲ درصد به بیشترین افت خود در شش سال اخیر رسید؛ در ۲۲ روز ابتدای شهریورماه ۱۳۹۸ تعداد ۱۸ هزار و ۲۲۹ قرارداد خرید و فروش در کل کشور به امضا رسیده که پایین‌ترین میزان دست کم از سال ۱۳۹۲ تا کنون محسوب می‌شود.

برآوردهای اولیه از نتیجه انتخابات اسرائیل؛ رقابت تنگاتنگ نتانیاهو و گانتزانتخابات اسرائیل؛ رقابت تنگاتنگ نتانیاهو و گانتز

موقعیت دشوار بنیامین نتانیاهو در انتخابات پارلمانی اسرائیل | DW | 17.09.2019انتخابات پارلمانی اسرائیل روز سه‌شنبه ۲۶ شهریور (۱۷ سپتامبر) برگزار می‌شود. این دومین انتخابات پارلمانی ظرف یک سال گذشته است. بر اساس نتایج نظرسنجی‌ها، پیروزی حزب لیکود در این انتخابات اما قطعی نیست. اميدوارم انتخاب بشه كارش نيمه تموم نمونه

تفریح اسرائیلی‌ها در مراکز خرید و سواحل در روز انتخابات پارلمانینظرسنجی ها نشان می دهد که حزب میانه روی «سفید و آبی» به رهبری بنی گانتز در رقابتی تنگاتنگ با حزب راستگرای «لیکود» به رهبری بنیامین نتانیاهو ، نخست وزیر اسرائیل است. تفریح سالم با شهرداری عبادت است و طبیعتا خوشحالی نتانیاهو از این اقدام زیرا مذهبی ها و تندرو هاپای صندوق رای هستن اما لیبرال هاوغیرمذهبی هادر پارتی،ساحل و مراکز خرید.اگریهودیان ارتدکس رای ندن باید ۳سال سربازی اجباری برن لذا مشارکت مذهبیون طرفدار نتانیاهو طبیعتابالاست و اونایی که توساحلن طرفداران بنی گانتزهستن:)

اسرائیل|نتانیاهو تهدید خود علیه غزه را پس‌گرفت/ تدابیر امنیتی شدید در اراضی اشغالی در آستانه انتخابات «کنست»- اخبار بین الملل - اخبار تسنیم - Tasnimمنابع رژیم صهیونیستی از تشدید تدابیر امنیتی در مناطق اشغالی در آستانه انتخابات کنست (پارلمان) این رژیم خبر دادند.

اسرائیلی‌‌ها کمتر از شش ماه پس از انتخابات پارلمانی، سه شنبه دوباره پای صندوق می‌‌رونداسرائیلی‌‌ها کمتر از شش ماه پس از انتخابات پارلمانی، سه شنبه دوباره پای صندوق می‌‌روند در انتخابات گذشته، حزب لیکود و حزب رقیب آن، ائتلاف آبی-سفید، هر کدام توانستند ۳۵ کرسی در کنست یا پارلمان ۱۲۰ عضوی بدست بیاورند.