انتخابات اسرائیل؛ احزاب عرب از نخست وزیری بنی گانتس حمایت کردند

01/07/1398 01:12 ق.ظ

احزاب عرب اسرائیل در تصمیمی کم سابقه اعلام کرده اند که با هدف پایان دادن به یک دهه نخست وزیری بنیامین نتانیاهو، به جناح چپ-میانه به رهبری بنی گانتس، رقیب اصلی آقای نتانیاهو، می پیوندند. این اقدام احتمال این که بنی گانتس مامور تشکیل دولت آینده بشود را به طور قابل ملاحظه ای افزایش داده است.

احزاب عرب اسرائیل در تصمیمی کم سابقه اعلام کرده اند که با هدف پایان دادن به یک دهه نخست وزیری بنیامین نتانیاهو، به جناح چپ-میانه به رهبری بنی گانتس، رقیب اصلی آقای نتانیاهو، می پیوندند. این اقدام احتمال این که بنی گانتس مامور تشکیل دولت آینده بشود را به طور قابل ملاحظه ای افزایش داده است. در حالی که شمارش آراء روز سه شنبه (۱۷ سپتامبر) به مراحل نهایی نزدیک می شود، هیچ یک از دو حزب اصلی نتوانست حد نصاب ۶۱ کرسی لازم از ۱۲۰ کرسی پارلمان (کنست) را کسب کند. انتظار می رود که حزب حاکم لیکود موفق به کسب ۳۱ کرسی شود.

حزب آبی و سفید هم ۳۳ کرسی به دست آورده است. ائتلاف احزاب عرب هم با حدود ۱۵ کرسی در جایگاه سوم قرار گرفت.

احزاب عرب به طور سنتی از جناح های صهیونیست - که اسرائیل را تنها کشور یهودیان می دانند - حمایت نمی کنند، به همین دلیل در عرصه سیاسی در حاشیه بوده اند. آخرین باری که احزاب عرب از یک جناح صهیونیست حمایت کردند، سال ۱۹۹۲ میلادی بود.

ایمن عوده، رهبر ائتلاف احزاب عرب، روز یکشنبه (۲۲ سپتامبر) با انتشار یادداشتی در روزنامه نیویورک تایمز آمریکا این تصمیم را مهم ترین گام برای جلوگیری از یک دوره نخست وزیری تازه بنیامین نتانیاهو خواند. او نوشت:"این باید پایان کار سیاسی او باشد." headtopics.

ادامه مطلب:
bbcpersian »

معنیش چیه؟ یعنی دومین ستون تیم بی هم رفت؟ خب بعدی هم لابد بن سلمانه. البته بنی گانتس هم خودش بی داره

واکنش ظریف به پیوستن امارات به ائتلاف آمریکا در خلیج فارسواکنش ظریف به پیوستن امارات به ائتلاف آمریکا در خلیج فارس: *حمایت‌های خارجی بی‌فایده است و هیچ چیزی بهتر از تفاهم همسایگان نیست *این ملت‌ها هستند که همیشه پیروز می‌شوند *ایران قبلاً این مسأله را ثابت کرده بود، امروز سوریه، عراق و یمن آن را اثبات کرده‌اند ماله کش اعظم دوباره پیدایش شد. قران شرح وبیان هرچیزاست.وبرظالمان تکیه نکنیدکه اتش شمارامی گیردویاری نمی شوید.،قران کریم،اشکاراست که بشربایدتابع قانون خداباشدوازمواردان عدم دشمنی وجنگ افروزی است ودیگازظالمان یاری طلبیدن است که خودخلاف قانون خداست به طوری که عاقبت خلافکاران درطول تاریخ اشکاراست.؟؟!!

الجبير به العربيه : گزینه‌های مختلفی برای پاسخ به حمله آرامکو داریمعادل الجبیر وزیر مشاور در امور خارجه سعودی در مصاحبه با العربیه گفت، ریاض گزینه های مختلفی برای پاسخ یادتون هست سه ماه پیش همین مردک می‌گفت در حال مشورت با متحدان‌مان (بخوانید دوشنده گاو) هستیم تا پاسخ مناسبی به ایران بدهیم؟ بفرمائید نتیجه چی شد؟ عربستان باید از جمهوری اسلامی انتقام سختی بگیرد گزينه الف_ هيچكدام گزينه ب_ گزينه الف گزينه ج_ گزينه الف و ب گزينه د_ همه ى موارد

واکنش ایران به اظهارات الجبیر درباره حمله به آرامکو

رئیس فیفا: ایران نسبت به ورود تماشاگران زن به استادیوم اطمینان دادندجیانی اینفانتینو، رئیس فدراسیون بین‌المللی فوتبال(فیفا) روز یکشنبه اعلام کرد که مقام‌های ایرانی نسبت به حضور تماشاگران زن در جریان برگزاری مسابقه تیم ملی این کشور در تهران به او اطمینان خاطر داده‌اند. الان چهل ساله به مام خیلی وعده ها میدن ولی دریغ از یک مثقال عمل. اصن کلا متخصص اطمینان دادن اینا. خداروشکر 😐 وعده سر خرمن بهت دادن کل ورزش مملکتمونم تعطیل شه حضرات از خربازی های افراطیشون کوتاه نمیان persiansunshape چه زود باورن اینا

فیفا «مشکل درخور توجهی» برای لغو ممنوعیت ورود زنان به ورزشگاه‌های ایران نمی‌بیند🔺 فیفا «مشکل درخور توجهی» برای لغو ممنوعیت ورود زنان به ورزشگاه‌های ایران نمی‌بیند ⚡️فدراسیون بین‌المللی فوتبال، فیفا، می‌گوید این نهاد ورزشی «مشکلات عملیاتی درخور توجهی» برای لغو ممنوعیت ورود زنان به ورزشگاه‌ ها در ایران نمی‌بیند.

اردوغان به انجام حمله نظامی گسترده در شمال ترکیه تهدید کردیک منبع امنیتی روز شنبه گفت رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه تهدید کرد که به احتمال زیاد به شمال یعنی به کی حمله میکنه ؟ یا کی بهش حمله خواهد کرد شمال سوریه درسته نه شمال ترکیه، میخواد به دریای سیاه حمله نظامی کنه! الان اتحادیه اورپا عین ترسو ها ی باج جدید ب این الدنگ میدن. کارش همین کثافط

این لینک‌ها خارج از بی‌بی‌سی است و در یک پنجره جدید باز می‌شودحق نشر عکساحزاب عرب اسرائیل در تصمیمی کم سابقه اعلام کرده اند که با هدف پایان دادن به یک دهه نخست وزیری بنیامین نتانیاهو، به جناح چپ-میانه به رهبری بنی گانتس، رقیب اصلی آقای نتانیاهو، می پیوندند. این اقدام احتمال این که بنی گانتس از طرف رئیس جمهوری اسرائیل مامور تشکیل دولت آینده بشود را به طور قابل ملاحظه ای افزایش داده است.

در حالی که شمارش آراء روز سه شنبه (۱۷ سپتامبر) به مراحل نهایی نزدیک می شود، هیچ یک از دو حزب اصلی نتوانست حد نصاب ۶۱ کرسی لازم از ۱۲۰ کرسی پارلمان (کنست) را کسب کند. انتظار می رود که حزب حاکم لیکود موفق به کسب ۳۱ کرسی شود. حزب آبی و سفید هم ۳۳ کرسی به دست آورده است. ائتلاف احزاب عرب هم با حدود ۱۵ کرسی در جایگاه سوم قرار گرفت.

احزاب عرب به طور سنتی از جناح های صهیونیست - که اسرائیل را تنها کشور یهودیان می دانند - حمایت نمی کنند، به همین دلیل در عرصه سیاسی در حاشیه بوده اند. آخرین باری که احزاب عرب از یک جناح صهیونیست حمایت کردند، سال ۱۹۹۲ میلادی بود.

ایمن عوده، رهبر ائتلاف احزاب عرب، روز یکشنبه (۲۲ سپتامبر) با انتشار یادداشتی در روزنامه نیویورک تایمز آمریکا این تصمیم را مهم ترین گام برای جلوگیری از یک دوره نخست وزیری تازه بنیامین نتانیاهو خواند. او نوشت:"این باید پایان کار سیاسی او باشد."

حزب لیکود با انتشار بیاینه ای این اقدام را محکوم کرده است. در این بیانیه آمده است:"همان طور که ما هشدار داده بودیم احزاب عرب که با اسرائیل به عنوان یک کشور یهودی و دموکراتیک مخالفند و تروریست ها را ستایش می کنند گانتس را به نخست وزیری پیشنهاد کردند."Reutersبنی گانتس، رهبر حزب آبی و سفید، در این دوره به بزرگ ترین چالش یک دهه گذشته برای بنیامین نتانیاهو تبدیل شد