انتخاب بحث‌برانگیز بذرپاش به ریاست دیوان محاسبات کشور | DW | 22.07.2020

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 32 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 16%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

نامزدی مهرداد بذرپاش برای ریاست دیوان محاسبات با انتقادهایی روبرو شد، اما او با رای ۱۵۸ نماینده مجلس به این سمت رسید. برخی منتقدان این انتخاب را در ادامه حمایت جبهه پایداری از ریاست قالیباف بر مجلس می‌دانند.

در نشست علنی چهارشنبه اول مرداد ماه مجلس شورای اسلامی برای تعیین ریاست دیوان محاسبات کشور، مهم‌ترین نهاد نظارتی دستگاه قانونگذاری رای‌گیری شد و مهرداد بذرپاش با رای موافق ۱۵۸ نماینده به این سمت رسید.

بذرپاش در دورانی که احمدی‌نژاد شهردار تهران بود گروه"مشاوران جوان" او را تاسیس کرد که برخی از اعضای آن نزدیک یا وابسته به گروه‌های تندروی اصولگرا نظیر جبهه پایداری به شمار می‌روند. او همچنین مدیر مسئول روزنامه جنجالی"وطن امروز" است که در مورد تامین مالی آن شبهه‌های زیادی وجود دارد. اکثریت قاطع کرسی‌های مجلس یازدهم در اختیار گروه‌های مختلف اصولگرا قرار دارد و حامیان قالیباف در میان آنها چندان زیاد نیستند.بر همین اساس بسیاری معتقدند توافق بر سر ریاست قالیباف بر مجلس، حاصل زد و بندهای گروه‌های مختلف با او در ازای در دست گرفتن پست‌های کلیدی مانند ریاست دیوان محاسبات و مرکز پژوهش‌های مجلس بوده است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

بذرپاش و فروزنده گزینه‌های نهایی ریاست دیوان محاسبات شدند- اخبار سیاسی - اخبار تسنیم - Tasnimاعضای کمیسیون برنامه و بودجه مجلس، دو گزینه نهایی برای ریاست دیوان محاسبات را انتخاب کردند.
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

گزینه‌های نهایی ریاست و دادستانی دیوان محاسبات مشخص شدنددر جلسه عصر امروز کمیسیون برنامه و بودجه بذرپاش و فروزنده به عنوان گزینه‌های ریاست دیوان محاسبات برای معرفی به صحن انتخاب شدند اسداللهی و کامیار نیز به عنوان گزینه‌های دادستانی دیوان محاسبات به صحن علنی معرفی شدند
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

نامزدهای ریاست دیوان محاسبات را بشناسیمنامزدهای ریاست دیوان_محاسبات | میرتاج‌الدینی، عضو کمیته دیوان محاسبات، امور مالی و اموال مجلس: مهرداد بذرپاش، عادل_آذر، ضرغام صادقی و لطف‌الله فروزنده به عنوان نامزدهای ریاست تعیین و به کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس معرفی می‌شوند
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »

کارزار جنجالی خواننده رپ آمریکایی برای انتخابات ریاست جمهوری | DW | 20.07.2020کانیه وست در حضوری جنجالی کارزار انتخاباتی خود برای ریاست جمهوری آمریکا را آغاز کرد. این خواننده رپ جلیقه ضد گلوله به تن داشت، از نژادپرستی انتقاد کرد و در حالی که گریه می‌گرد گفت، جانش را مدیون سقط جنین نکردن مادرش است.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

بذرپاش رییس دیوان محاسبات کشور شد«مهرداد_بذرپاش» رئیس دیوان محاسبات شد | نمایندگان مجلس با ۱۵۸ رای موافق مهرداد بذرپاش را به عنوان رئیس دیوان محاسبات انتخاب کردند
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »

بذرپاش و فروزنده گزینه‌های نهایی ریاست دیوان محاسبات شدند- اخبار سیاسی - اخبار تسنیم - Tasnimاعضای کمیسیون برنامه و بودجه مجلس، دو گزینه نهایی برای ریاست دیوان محاسبات را انتخاب کردند.
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »