انتخاب یک افسر پیشین ارتش به عنوان سفیر جدید آمریکا در آلمان | DW | 28.07.2020

28/07/2020 08:46:00 ق.ظ

داگلاس مک‌گریگور، افسر سابق ارتش آمریکا هدایت نمایندگی سیاسی دولت ترامپ در برلین را برعهده خواهد گرفت. انتخاب او به عنوان سفیر آمریکا در برلین در شرایطی صورت می‌گیرد که آمریکا قصد کاهش حضور نظامی خود در آلمان را دارد.

آمریکا, آلمان

داگلاس مک‌گریگور ، افسر سابق ارتش آمریکا هدایت نمایندگی سیاسی دولت ترامپ در برلین را برعهده خواهد گرفت. انتخاب او به عنوان سفیر آمریکا در برلین در شرایطی صورت می‌گیرد که آمریکا قصد کاهش حضور نظامی خود در آلمان را دارد.

داگلاس مک‌گریگور ، افسر سابق ارتش آمریکا هدایت نمایندگی سیاسی دولت ترامپ در برلین را برعهده خواهد گرفت. انتخاب او به عنوان سفیر آمریکا در برلین در شرایطی صورت می‌گیرد که آمریکا قصد کاهش حضور نظامی خود در آلمان را دارد.

بر اساس گزارش منتشر شده از سوی رسانه‌های آمریکا، دونالد ترامپ تصمیم گرفته یک استراتژ پیشین نظامی این کشور را به عنوان سفیر دولت آمریکا در برلین تعیین کند.از آنجا که آمریکا بر آن است تا بخش قابل ملاحظه‌ای از نیروهای خود را از خاک آلمان خارج کند، انتخاب یک افسر سابق ارتش به سرپرستی نمایندگی سیاسی آمریکا دراین کشور به گمانه‌زنی‌هایی در این رابطه دامن زده است.

به‌رغم مخالفت برخی از نمایندگان حزب جمهوریخواه آمریکا با خروج بخشی از نیروهای نظامی آمریکا از آلمان، دونالد ترامپ بر آن است تا به‌زودی جزئیات مربوط به کاهش حضور نظامی این کشور در آلمان را اعلام کند.به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندیددر چنین شرایطی، دونالد ترامپ تصمیم خود را برای یافتن جانشینی برای ریچارد گرنل اتخاذ کرده است. او بر آن است تا داگلاس مک‌گریگور، افسر بازنشسته ارتش را به عنوان سفیر آن کشور به برلین اعزام کند. باید یادآور شد که ریچارد گرنل، در ماه ژوئن سال جاری از مقام خود به عنوان سفیر آمریکا در برلین کناره‌گیری کرده بود.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

اعتراض‌های گسترده و سرکوب شدید در ایران؛ شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان دعوت به اعتصاب کرد

صدا و سیمای جمهوری اسلامی می‌گوید در اعتراضات یک هفته گذشته تاکنون و بر اساس آمار غیررسمی دست‌کم ۴۱ نفر جان خود را از دست داده‌اند. ادامه مطلب >>

تخلیه کنسولگری آمریکا در چنگدو در چینبا نزدیک شدن مهلت چین به آمریکا برای تعطیل کردن کنسولگری خود در شهر چنگدو، دیپلمات های آمریکا یی در حال تخلیه اسناد و وسایل این ساختمان دیده شده اند. مهلت ۷۲ ساعته چین برای تعطیل کردن کنسولگری آمریکا در چنگدو دوشنبه صبح به پایان می رسد و رسانه های محلی از خروج چندین کامیون از محل این ساختمان خبر داده اند.

پرزیدنت ترامپ: آمریکا در حال ثبت یک رکورد در تولید واکسن است🔺پرزیدنت ترامپ: آمریکا در حال ثبت یک رکورد در تولید واکسن است ⚡️رئیس جمهوری آمریکا پس از بازدید از تاسیسات بایوتکنولوژی در کارولینا شمالی با اشاره به ورود موسسه مدرنا به فاز سوم تولید واکسن کرونا گفت که این فاز، مرحله آخر قبل از تایید نهایی است.

کرونا دوباره در ایران؛ وخامت وضع در همه استان‌ها، تهران در وضعیت هشدار - BBC News فارسیمعاون وزیر بهداشت ایران می‌گوید تهران منبع پخش ویروس کرونا به بقیه کشور است و تقریباً کل کشور در وضعیت قرمز قرار گرفته است.

شمار قربانیان کرونا در آمریکا به 149 هزار و 407 نفر رسیدشمار قربانیان کرونا در آمریکا با مرگ 877 مبتلا طی شبانه‌روز گذشته به 149 هزار و 407 نفر رسید

ویدئو؛ طوفان هانا تگزاس آمریکا را در می‌نورددطوفان هانا در این ویدئو از شهر ساحلی «کورپوس کریستی» در جنوب ایالت تگزاس، قایق‌ها را در هم می‌کوبد.

اقدام آمریکا در ایجاد مزاحمت برای ماهان نقض صریح پیمان شیکاگو است‌هواپیمای_ماهان | یک استاد حقوق بین الملل مزاحمت جنگنده های آمریکا برای هواپیمای ماهان در آسمان سوریه را نقض صریح کنوانسیون_شیکاگو دانسته و می‌گوید: دولت جمهوری اسلامی ایران و شرکت هواپیمایی ماهان می توانند در قبال اقدام آمریکا طرح دعوا کنند

سفارت آمریکا در برلین بر اساس گزارش منتشر شده از سوی رسانه‌های آمریکا، دونالد ترامپ تصمیم گرفته یک استراتژ پیشین نظامی این کشور را به عنوان سفیر دولت آمریکا در برلین تعیین کند.مایک پومپئو‌:‌ سیاست 'تعامل کورکورانه' با چین شکست خورده است کنسولگری آمریکا در چنگدو مناطق وسیعی از جنوب شرقی چین، از جمله منطقه خودمختار تبت را زیر نظر دارد.Share via Email Print this page رئیس جمهوری آمریکا پس از بازدید از تاسیسات بایوتکنولوژی در کارولینا شمالی با اشاره به ورود موسسه مدرنا به فاز سوم تولید واکسن کرونا گفت که این فاز، مرحله آخر قبل از تایید نهایی است.ایرج حریرچی گفته تا وقتی که ابتلا کاهش نیابد آمار مرگ و میر روزانه، بالای دویست نفر خواهد بود.

از آنجا که آمریکا بر آن است تا بخش قابل ملاحظه‌ای از نیروهای خود را از خاک آلمان خارج کند، انتخاب یک افسر سابق ارتش به سرپرستی نمایندگی سیاسی آمریکا دراین کشور به گمانه‌زنی‌هایی در این رابطه دامن زده است. به‌رغم مخالفت برخی از نمایندگان حزب جمهوریخواه آمریکا با خروج بخشی از نیروهای نظامی آمریکا از آلمان، دونالد ترامپ بر آن است تا به‌زودی جزئیات مربوط به کاهش حضور نظامی این کشور در آلمان را اعلام کند. تخلیه کنسولگری چنگدو در حالی صورت می گیرد که مهلت ۷۲ ساعته تعطیل کردن کنسولگری چین در هیوستون جمعه به پایان رسید و پس از آن افرادی که به نظر می رسید ماموران دولت آمریکا هستند، وارد این ساختمان شدند. به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید در چنین شرایطی، دونالد ترامپ تصمیم خود را برای یافتن جانشینی برای ریچارد گرنل اتخاذ کرده است. رئیس جمهوری آمریکا همچنین با اشاره به سرمایه گذاری دولت، گفت که تولید داروی درمان مبتلایان به ویروس کرونا نیز مانند روند تولید واکسن سریعتر از پیش بینی ها پیشرفت کرده است و در مرحله نهایی قرار دارد. او بر آن است تا داگلاس مک‌گریگور، افسر بازنشسته ارتش را به عنوان سفیر آن کشور به برلین اعزام کند. یکی از مقام های وزارت امور خارجه آمریکا هم چینی ها را متهم کرده که از کنسولگری هیوستون برای جاسوسی در دانشگاه های آمریکا استفاده می کردند. باید یادآور شد که ریچارد گرنل، در ماه ژوئن سال جاری از مقام خود به عنوان سفیر آمریکا در برلین کناره‌گیری کرده بود.

کاخ سفید در همین رابطه اعلام کرده است که مک‌گریگور، یک افسر ارشد پیشین ارتش آمریکا بوده و پس از پایان فعالیت حرفه‌ای خود به عنوان نویسنده و مشاور فعالیت می‌کرده است. در ماه های گذشته روابط پکن و واشنگتن بر سر همه گیری ویروس کرونا، جنگ تجاری و تصویب قانون امنیتی جدید در هنگ کنگ پر تنش بوده است. شرکت بیوتکنولوژی «مودرنا» مستقر در ایالت ماساچوست، فاز سوم آزمایشهای بالینی بر روی واکسن آزمایشی خود را از امروز آغاز کرد. در اطلاعیه کاخ سفید همچنین از داگلاس مک‌گریگور به عنوان کارشناس سیاست‌های راهبردی نظامی یاد شده است. گفته می‌شود که مک‌گریگور نیز همچون ریچارد گرنل، از جمله کسانی است که بارها در شبکه خبری محافظه‌کار"فاکس نیوز" به عنوان کارشناس ظاهر شده است. چهار شهروند چین هم به کلاهبرداری و دروغگویی برای دریافت روادید آمریکا متهم شده اند. این شبکه خبری از جمله رسانه‌هایی است که از سیاست‌های دونالد ترامپ در آمریکا جانبداری کرده و بارها با خود او مصاحبه کرده است. «مودرنا» روز یکشنبه اعلام کرد که ۴۷۲ میلیون دلار دیگر از «مؤسسه تحقیقات و توسعه پیشرفته زیست‌پزشکی» که زیرمجموعه وزارت بهداشت آمریکا است برای پیشبرد این فاز از آزمایشها دریافت کرده است که کل مبلغ دریافتی این شرکت را به ۹۵۵ میلیون دلار می‌رساند. تایید مجلس سنا انتخاب مک‌گریگور به عنوان سفیر جدید آمریکا در برلین باید از سوی مجلس سنا نیز تایید شود.

این در حالی است که اکثریت کرسی‌های این مجلس در اختیار جمهوریخواهان است. پیشنهاد داگلاس مک‌گریگور به عنوان سفیر جدید آمریکا در برلین در همان هفته‌ای صورت می‌گیرد که قرار است برنامه خروج بخشی از نیروهای نظامی این کشور از آلمان اعلام شود. مک‌گریگور نیز از جمله کسانی است که در گذشته بارها سیاست دفاعی آلمان را مورد انتقاد قرار داده است. به عنوان نمونه، این افسر پیشین ارتش آمریکا در مصاحبه‌ای با"فاکس‌نیوز" در سال ۲۰۱۸ گفته بود: «دولت آلمان به علت حضور نظامی آمریکا در این کشور عملا خود را ملزم به دفاع از کشور خود نمی‌داند.» گفته می‌شود که مک‌گریگور با توجه به اظهارات خود از جمله کسانی است که از سیاست کاهش نیروهای نظامی آمریکا در برلین استقبال خواهد کرد.

آمریکا بر آن است ۹۵۰۰ نفر از سربازان خود را از آلمان خارج کرده و به لهستان منتقل کند. آمریکا در حال حاضر ۳۴۵۰۰ سرباز در خاک آلمان دارد. به کانال اینستاگرام دویچه وله فارسی بپیوندید دولت آمریکا علت خروج این سربازان از خاک آلمان را پایین بودن بودجه دفاعی آلمان اعلام کرده است. مک‌گریگور از جمله افسرانی است که در جنگ ۱۹۹۱ عراق و همچنین در حمله هوایی ناتو به کوزوو در سال ۱۹۹۹ مشارکت داشته است. او در سال ۲۰۰۴ از ارتش آمریکا کناره‌گیری کرده است.

مک‌گریگور بارها از حضور نظامی آمریکا در عراق و سوریه انتقاد کرده و از این منظر مدافع سیاستی است که دونالد ترامپ در خاورمیانه دنبال می‌کند. در همین زمینه: .