انتزاع سازمان زندان‌ها از قوه قضاییه مطالبه مردمی است

23/06/1398 05:42 ب.ظ

پارسایی: - طرح انتزاع سازمان_زندان‌ها از قوه قضاییه، مطالبه مردم برای نظارت بر امور زندان‌ها و زندانیان بوده و به لحاظ منطقی و حقوقی امکانپذیر است. - اگر سازمان زندان‌ها از قوه مستقل و به وزارت کشور یا دادگستری الحاق شود، نظارت مجلس بر آن راحتتر خواهد شد.

تهران-ایرنا- عضو فراکسیون حقوق شهروندی مجلس شورای اسلامی گفت: طرح انتزاع سازمان زندان ها از قوه قضاییه، مطالبه مردم و افکار عمومی جامعه برای نظارت بر امور زندان‌ها و زندانیان بوده و به لحاظ منطقی و حقوقی نیز امکانپذیر است. عضو کمیسیون اصل نودم قانون اساسی مجلس شورای اسلامی افزود: بر مبنای رویه کنونی در کشور؛ قاضی حکمی را صادر می‌کند، شخصی زندانی می‌شود و باز هم شخص و دستگاهی که حکم را صادر کرده، می‌خواهد نظارت کند؛ این امر در فرایند نظارت بر زندان به نوعی تعارض ایجاد...

عضو کمیسیون اصل نودم قانون اساسی مجلس شورای اسلامی افزود: بر مبنای رویه کنونی در کشور؛ قاضی حکمی را صادر می‌کند، شخصی زندانی می‌شود و باز هم شخص و دستگاهی که حکم را صادر کرده، می‌خواهد نظارت کند؛ این امر در فرایند نظارت بر زندان به نوعی تعارض ایجاد می‌کند.

عضو فراکسیون حقوق شهروندی مجلس شورای اسلامی، انتزاع سازمان زندان ها را مطالبه عموم مردم عنوان کرد و اظهار داشت: مردم انتظار به حقی دارند که نظارت بر زندان‌ها بیشتر شود، یکی از ارکان نظارتی در این زمینه، مجلس شورای اسلامی و نمایندگان مردم هستند که با نظارت بر سازمان زندان ها، در راستای رعایت حقوق مردم اقدام کنند.

پارسایی گفت: اگر سازمان زندان‌ها از قوه قضاییه مستقل و به وزارت کشور یا دادگستری الحاق شود، نظارت مجلس شورای اسلامی بر آن راحت تر صورت خواهد گرفت.

ادامه مطلب:
IRNA_1313 »

متن طرح انتزاع سازمان زندان‌ها از قوه‌قضاییه/ حسین‌زاده: دنبال نظارت‌پذیر کردن زندان‌ها هستیمرئیس فراکسیون حقوق شهروندی مجلس: دنبال نظارت‌پذیر کردن زندان‌ها هستیم متأسفانه مجلس نمی‌تواند در مورد زندان‌ها کمترین نقشی ایفا کند زیرا قانونا امکان نظارت ندارد اگر موضوع الحاق سازمان زندان‌ها به وزارت دادگستری مطرح شود شورای نگهبان با آن مخالفت خواهد کرد

ابراز تاسف سازمان ملل از تصمیم دیوان عالی آمریکا در ایجاد محدودیت‌های پناهندگیآژانس پناهندگان سازمان ملل از رای دادگاه عالی آمریکا مبنی بر ایجاد محدودیت در درخواست‌های پناهندگی در مرز مکزیک ابراز تاسف کرده است. دیوان عالی آمریکا، طرح‌های دونالد ترامپ را برای اعمال محدودیت بسیار شدید در مورد افرادی که قصد پناهندگی دارند، پذیرفت.

سرپرست سازمان توسعه تجارت: همه مشکلات ما ناشی از تحریم نیست- اخبار اقتصادی - اخبار تسنیم - Tasnimسرپرست سازمان توسعه تجارت افزایش تولید را از پیش نیازهای اساسی صادرات دانست و گفت: طبیعی است که تحریم ها مشکلاتی برای اقتصاد ما ایجاد کرده است، اما معنی آن این نیست که همه مشکلات ما ناشی از تحریم است.

سازمان سنجش آموزش کشورسازمان سنجش آموزش كشور، سنجش و اندازه‌گيري و ارزيابي دانش داوطلبان ورود به آموزش عالي كشور و سطوح مختلف آموزشي، استقرار نظام كارآمد در امر سنجش آموزش

نشست اضطراری سازمان همکاری اسلامی در پی ادعای ارضی نتانیاهووزرای خارجه کشورهای عربی طرح نخست‌وزیر اسرائیل را به مثابۀ «تجاوز» خوانده‌اند که فرصت دستیابی به صلح با فلسطینی‌ها را از بین می‌برد.

کمیسیون تحقیقات سازمان ملل درباره حمله به بیمارستان‌های ادلب تشکیل شدسخنگوی دبیرکل سازمان ملل از تشکیل کمیسیون تحقیقات برای بررسی حملات رژیم اسد و روسیه به بیمارستان‌های منطقه کاهش تنش ادلب خبر داده و تاریخ شروع کار آن را 30 سپتامبر اعلام کرد. - خبرگزاری آناتولی