انتخابات آمریکا؛ جو بایدن رسما نامزد حزب دمکرات شد - BBC News فارسی

  • 📰 bbcpersian
  • ⏱ Reading Time:
  • 42 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 20%
  • Publisher: 51%

انتخابات آمریکا؛ جو بایدن رسما نامزد حزب دمکرات شد

ایران اخبار, ایران سرفصلها

در جریان گردهمایی ملی حزب دمکرات، جو بایدن رسما نامزد حزب در انتخابات ریاست جمهوری شده است.

در این گردهمایی که به طور مجازی برگزار می شود دو رئیس جمهور سابق، بیل کلینتون و جیمی کارتر، به علاوه کالین پاول وزیر سابق دفاع آمریکا که جمهوری خواه است از آقای بایدن حمایت کردند.درحالی که کمتر از سه ماه تا انتخابات مانده - که برای یک مبارزات انتخاباتی زمانی طولانی است- جو بایدن در نظرسنجی ها از دونالد ترامپ پیش است.

این سومین تلاش آقای بایدن برای کسب نامزدی حزب و اولین موفقیت او در این زمینه است. او درحالی در انتخابات مقدماتی پیروز شد که در ماه فوریه کمپین او در آستانه فروپاشی به نظر می رسید.او در این نطق پنج دقیقه ای که از پیش در نیویورک ضبط شده بود گفت: "دونالد ترامپ می گوید ما پیشتاز جهان هستیم. خوب، ما تنها اقتصاد صنعتی عمده جهان هستیم که نرخ بیکاری در آن سه برابر شده."

"در چنین برهه ای، دفتر رئیس جمهور باید مرکز فرماندهی باشد. در عوض مرکز توفان است. فقط هرج و مرج می بینیم."

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

میشل اوباما: ترامپ در کار خود مانده، به بایدن رای بدهیم«هرگاه از کاخ سفید کنونی انتظار رهبری یا تسلی‌‌جویی یا اندک نشانه‌ای از ثبات داریم، تفرقه و بی‌سامانی نصیبمان می‌شود.»
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

چلیک: اظهارات بایدن نشان‌دهنده بحران اعتبار در سیستم سیاسی ایالات متحده استچلیک: اظهارات بایدن نشان‌دهنده بحران اعتبار در سیستم سیاسی ایالات_متحده است
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

دادگاه بین المللی برای لبنان: سوریه و حزب الله در ترور رفیق حریری «مستقیما» نقشی نداشتنداین دادگاه که در سال ۲۰۰۹ میلادی از سوی شورای امنیت سازمان ملل متحد برای رسیدگی به پروندهٔ قتل رفیق حریری،‌ نخست‌ وزیر پیشین لبنان در شهر لاهه هلند تشکیل شده بود، سرانجام پس از ۱۱ سال حکم نهایی خود را صادر کرد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

رسانه‌ها: اسرائیل در سازمان ملل از گروه تروریستی حزب الله شکایت کردرسانه‌ها: اسرائیل در سازمان ملل از گروه تروریستی حزب_الله شکایت کرد سفیر اسرائیل در این شکایت گفت که «تجاوزات تروریستی» حزب‌الله لبنان نقض قطعنامه‌های شورای امنیت است و می‌تواند به فاجعه و ویرانی در لبنان منجر شود.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

دادگاه بین‌المللی یک عضو حزب الله لبنان را در قتل «رفیق حریری» مجرم شناختدادگاه بین‌المللی یک عضو حزب_الله لبنان را در قتل «رفیق_حریری» مجرم شناخت سلیم عیاش که به طور غیابی مجرم شناخته شد، رهبر عملیات کشتن حریری با یک ماشین بزرگ بمب‌گذاری شده در بیروت بود.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

ترامپ: با پیروزی بایدن آمریکا تبدیل به یک ونزوئلای دیگر می‌شودترامپ: *با پیروزی بایدن آمریکا تبدیل به یک ونزوئلای دیگر می‌شود *این خطرناکترین انتخاباتی است که ما تاکنون داشته‌ایم *تنها راهی که باعث شکست ما در این انتخابات شود این است که آن‌ها (دموکرات‌ها) در انتخابات تقلب کنند *ما قرار است پیروز شویم
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »