انتشار 'تصویر آدریان دریا ۱ در نزدیکی بندر طرطوس سوریه' | DW | 07.09.2019

16/06/1398 10:52 ق.ظ

یک شرکت تحقیقات فضای آمریکایی با انتشار دو تصویر ماهواره‌ای ادعا کرد نفتکش 'آدریا دریا ۱' به بندر طرطوس نزدیک شده است. نشریه 'میدل‌ایست‌آی' می‌گوید دست‌کم نیمی از محموله این نفتکش به سوریه منتقل شد.

یک شرکت تحقیقات فضای آمریکایی با انتشار دو تصویر ماهواره‌ای ادعا کرد نفتکش 'آدریا دریا ۱' به بندر طرطوس نزدیک شده است. نشریه 'میدل‌ایست‌آی' می‌گوید دست‌کم نیمی از محموله این نفتکش به سوریه منتقل شد. انتشار"تصویر آدریان دریا ۱ در نزدیکی بندر طرطوس سوریه" یک شرکت تحقیقات فضای آمریکایی با انتشار دو تصویر ماهواره‌ای ادعا کرد نفتکش"آدریا دریا ۱" به بندر طرطوس نزدیک شده است.

نشریه"میدل‌ایست‌آی" می‌گوید دست‌کم نیمی از محموله این نفتکش به سوریه منتقل شد.

ابر نفتکش حامل نفت ایران که"گریس ۱" نام داشت پس از رفع توقیف نام خود را به"آدریان دریا۱" تغییر داد به گزارش خبرگزاری رویترز، شرکت تحقیقات فضایی مکسار (MAXAR) بامداد شنبه هفتم سپتامبر دو تصویر ماهواره‌ای منتشر کرده که ظاهرا ابر نفتکش"آدریان دریا ۱" را در نزدیکی بندر طرطوس سوریه نشان می‌دهد.

نفتکش حامل نفت خام ایران که حدود دو ماه پیش در آبهای منطقه جبل‌الطارق، به ظن انتقال نفت به سوریه و نقض تحریم‌های اتحادیه اروپا توقیف شده بود، از سه هفته پیش که آزاد شده در آب‌های بین‌المللی سرگردان بوده است. headtopics.com

پایگاه خبری میدل‌ایست‌آی (Middle East Eye) شامگاه جمعه به نقل از دو منبع که نامشان فاش نشده گزارش داده بود که ابرنفتکش آدریان دریا ۱ دست‌کم نیمی از محموله دو میلیون و ۱۰۰ هزار بشکه‌ای خود را به سوریه منتقل کرده است.

ادامه مطلب:
dw_persian »

انتشار اخبار ضد و نقیض درباره ناپدید شدن یک عضو مجلس خبرگان و دو برادرشبعد از آنکه دبیرخانه مجلس خبرگان «ناپدید شدن» روح‌الله_صدرالساداتی، عضو مجلس خبرگان، مهدی_صدرالساداتی و برادر دیگرشان را تایید کرد، یک خبرگزاری نزدیک به سپاه پاسداران تاکید کرد درباره صدرالساداتی‌ها «اختفای اختیاری و هدفمند» مطرح است.

واکنش آیت الله ملک حسینی به انتشار کلیپ عقدموقت دختر و پسر جوان بهمئینماینده مردم استان کهگیلویه و بویراحمد در مجلس خبرگان رهبری به انتشار گسترده کلیپ عقدموقت دختر و پسر جوان شهرستان بهمئی این استان واکنش نشان داد.

عکس‌های ماهواره‌ای: «آدریان دریا ۱» به بندر طرطوس سوریه رسیده استاین تانکر پیش از این آخرین سیگنال اعلام موقعیت خود را روز دوشنبه در ساعت ۱۵:۵۳ به وقت گرینویچ فرستاده بود؛ یعنی زمانی که در مکانی میان قبرس و سوریه قرار داشت.

آدریان دریا محموله نفت خود را در بندر سوریه تخلیه کرد- اخبار اقتصادی - اخبار تسنیم - Tasnimآدریان دریا محموله نفت خود را در بندر سوریه تخلیه کرد پایگاه خبری میدل ایست آی به نقل از منابع غیررسمی اعلام کرد نفتکش آدریان دریا که چندی پیش توسط نیروهای انگلیسی در گیبرالتار توقیف شده بود محموله نفت خود را در یکی از بنادر سوریه تخلیه کرده است.

وزیر دفاع آمریکا: برنامه‌ای برای توقیف آدریان دریا نداریموزیر دفاع آمریکا اعلام کرد که دولت آمریکا تصمیمی برای توقیف کشتی ایرانی آدریان دریا ندارد.

طرحی برای توقیف نفت‌کش ایرانی نداریموزیر دفاع آمریکا ادعا کرد که ایالات متحده در حال حاضر طرحی برای توقیف نفت‌کش «آدریان دریا ۱» حامل نفت ایران ندارد.

ایران

انتشار"تصویر آدریان دریا ۱ در نزدیکی بندر طرطوس سوریه"

یک شرکت تحقیقات فضای آمریکایی با انتشار دو تصویر ماهواره‌ای ادعا کرد نفتکش"آدریا دریا ۱" به بندر طرطوس نزدیک شده است. نشریه"میدل‌ایست‌آی" می‌گوید دست‌کم نیمی از محموله این نفتکش به سوریه منتقل شد.

ابر نفتکش حامل نفت ایران که"گریس ۱" نام داشت پس از رفع توقیف نام خود را به"آدریان دریا۱" تغییر داد

به گزارش خبرگزاری رویترز، شرکت تحقیقات فضایی مکسار (MAXAR) بامداد شنبه هفتم سپتامبر دو تصویر ماهواره‌ای منتشر کرده که ظاهرا ابر نفتکش"آدریان دریا ۱" را در نزدیکی بندر طرطوس سوریه نشان می‌دهد.

نفتکش حامل نفت خام ایران که حدود دو ماه پیش در آبهای منطقه جبل‌الطارق، به ظن انتقال نفت به سوریه و نقض تحریم‌های اتحادیه اروپا توقیف شده بود، از سه هفته پیش که آزاد شده در آب‌های بین‌المللی سرگردان بوده است.

پایگاه خبری میدل‌ایست‌آی (Middle East Eye) شامگاه جمعه به نقل از دو منبع که نامشان فاش نشده گزارش داده بود که ابرنفتکش آدریان دریا ۱ دست‌کم نیمی از محموله دو میلیون و ۱۰۰ هزار بشکه‌ای خود را به سوریه منتقل کرده است.

این نفتکش پس از رفع توقیف، ابتدا به سمت یونان و پس از آن به سوی ترکیه در حرکت بود و گفته می‌شود به دلیل خودداری این کشورها از همکاری با آن بالاخره وارد آب‌های منطقه‌ای غرب سوریه در نزدیکی بندر طرطوس شده است.

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید

شماری از مقام‌های ارشد آمریکایی، از جمله مایک پومپئو، وزیر خارجه ایالات متحده پیش از این گفته بودند که شواهدی در دست دارند که نشان می‌دهد جمهوری اسلامی قصد دارد محموله نفتکش آدریان دریا را به سوریه منتقل کند.

مسئولان جمهوری اسلامی در جریان مناقشه بر سر توقیف نفتکش حامل نفت خام ایران، انتقال محموله آن به سوریه را تکذیب کرده اما درباره مقصد نهایی این نفتکش سکوت کرده‌اند.

پس از آزادی نفتکش حامل نفت ایران که زمان توقیف با نام"گریس ۱" تردد می‌کرد اعلام شد که مسئولان جمهوری تضمین داده‌اند محموله این نفتکش به سوریه منتقل نمی‌شود. ایران دادن چنین تضمینی را تکذیب کرده است.

نزدیک شدن به سوریه با رادار خاموش

رویترز چند روز پیش با استناد به داده‌های شرکت ردیابی کشتی‌ها"رفینیتیو" گزارش داده بود که نفتکش آدریان دریا ۱ حدود ساعت چهار بعدازظهر دوشنبه ۱۱ شهریور در آب‌های بین قبرس و سوریه رادار خود را خاموش کرده است.

آمریکا می‌گوید محموله نفتکش آدریان دریا به سپاه پاسداران تعلق دارد که مدتی پیش در فهرست سازمان‌های تروریستی خارجی این کشور قرار گرفته است. ایالات متحده بر همین مبنا هشدار داده که هر گونه همکاری با این نفتکش به مثابه حمایت از فعالیت‌های تروریستی خواهد بود و مشمول مجازات و تحریم می‌شود.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید

وزارت خزانه‌داری ایالات متحده جمعه گذشته (هشتم شهریور) ابرنفتکش آدریان دریا ۱ و ناخدای آن را به فهرست‌های تحریم‌های خود اضافه کرد.

گرچه جمهوری اسلامی ارسال نفت به وسیله آدریان دریا به مقصد سوریه را تکذیب کرده، علی ربیعی، سخنگوی دولت به تازگی گفته است که محموله این نفتکش فروخته شده و خریدار مجاز است این محموله را به هر کجا خواست تحویل دهد.

در همین زمینه: