انتخابات در اسرائیل؛ بن‌بست همچنان ادامه دارد

27/06/1398 10:29 ق.ظ

🔻انتخابات در اسرائیل؛ بن‌بست همچنان ادامه دارد 🔹 بعد از شمارش بیش از 90 درصد از آرا در انتخابات اسرائیل لیست آبی-سفید با حدود 33 کرسی در صدر قرار گرفته و لیکود تنها موفق به کسب 31 کرسی شده است. این مطلب را اینجا_بخوانیم👇

بعد از شمارش بیش از 90 درصد از آرا در انتخابات اسرائیل لیست آبی-سفید با حدود 33 کرسی در صدر قرار گرفته و لیکود تنها موفق به کسب 31 کرسی شده است. اعتمادآنلاین لیکود: 31 تا 33 کرسی یامینا: 6 تا 8 کرسی یهودت هتوراه: 8 کرسی بلوک دموکراتیک: 5 تا 6 کرسی

اعتمادآنلاین لیکود: 31 تا 33 کرسی یامینا: 6 تا 8 کرسی یهودت هتوراه: 8 کرسی بلوک دموکراتیک: 5 تا 6 کرسی

ادامه مطلب:
EtemadOnline »

اسرائیلی‌‌ها کمتر از شش ماه پس از انتخابات پارلمانی، سه شنبه دوباره پای صندوق می‌‌رونداسرائیلی‌‌ها کمتر از شش ماه پس از انتخابات پارلمانی، سه شنبه دوباره پای صندوق می‌‌روند در انتخابات گذشته، حزب لیکود و حزب رقیب آن، ائتلاف آبی-سفید، هر کدام توانستند ۳۵ کرسی در کنست یا پارلمان ۱۲۰ عضوی بدست بیاورند.

بیانیه وزارت دادگستری در پی فروش بخشی از اموال ایران در کاناداوزارت دادگستری جمهوری اسلامی ایران در پی فروش بخشی از اموال ایران در کانادا به بهانه حمایت از قربانیان تروریسم بیانیه صادر کرد.

تصویر برداری از صومعه 800 ساله در زیر آب در ترکیهصومعه 800 ساله در زیر آب رود فرات در استان آدی‌یامان ترکیه توسط غواصان به تصویر کشیده شد. - خبرگزاری آناتولی

واقعیت‌هایی از داخل ایران| آمار دختران بازمانده از تحصیل بیش از سه برابر پسران است

تفریح اسرائیلی‌ها در مراکز خرید و سواحل در روز انتخابات پارلمانینظرسنجی ها نشان می دهد که حزب میانه روی «سفید و آبی» به رهبری بنی گانتز در رقابتی تنگاتنگ با حزب راستگرای «لیکود» به رهبری بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل است. تفریح سالم با شهرداری عبادت است و طبیعتا خوشحالی نتانیاهو از این اقدام زیرا مذهبی ها و تندرو هاپای صندوق رای هستن اما لیبرال هاوغیرمذهبی هادر پارتی،ساحل و مراکز خرید.اگریهودیان ارتدکس رای ندن باید ۳سال سربازی اجباری برن لذا مشارکت مذهبیون طرفدار نتانیاهو طبیعتابالاست و اونایی که توساحلن طرفداران بنی گانتزهستن:)

زنگنه: نخستین بار برداشت ایران از پارس جنوبی از قطر پیشی می گیردتهران- ایرنا- وزیر نفت با بیان اینکه با تکمیل فازهای پارس جنوبی برای نخستین بار میزان برداشت روزانه ایران از میدان مشترک گازی پارس جنوبی، از قطر پیشی خواهد گرفت، افزود: بر این اساس تولید گاز روزانه ایران از این میدان به حدود ۷۹۰ میلیون متر مکعب در برابر تولید ۶۲۰ میلیون مترمکعبی قطر خواهد رسید. دژاوو گرفتم یا این خبر قبلا هم پخش شده؟ چقدر خوب... حالا کجا میذاریم این برداشت‌ها رو؟!

اعتمادآنلاین|

سید عماد حسینی-

به گزارش

اعتمادآنلاین

، نتیجه اولیه شمارش آرا بار دیگر اسرائیل را در بحران بزرگ عدم تشکیل کابینه باقی نگه داشت و همان‌طور که پیش‌بینی می‌شد احتمال تکرار مجدد این انتخابات برای سومین بار پیاپی وجود دارد.

این امر به حدی قوت دارد که «ماکو» شبکه 12 تلویزیون اسرائیل در نظرسنجی‌ای که امروز صبح در پایگاه اطلاع‌رسانی خود منتشر کرد نوشت: بر اساس نتایج منتشرشده از آرا، رسیدن لیست‌های پیروز به حد نصاب 61 کرسی برای تشکیل کابینه بسیار دشوار است، آیا ما گام در راه برگزاری انتخابات دیگری نهاده‌ایم؟ آیا شما از نتایج انتخابات راضی هستید؟ به نظر شما چه کسی نخست‌وزیر آتی خواهد شد؟

این در حالی است که آویگدور لیبرمن، رهبر حزب «یسرائیل بیتنو» در اولین اظهارنظر خود بعد از اعلام نتایج شبه‌نهایی آرا اعلام کرد: هیچ ائتلافی بدون حضور حزب ما قابلیت شکل‌گیری ندارد.

به اعتقاد تحلیلگران اگر یک برنده برای این انتخابات بتوان معرفی کرد لیبرمن خواهد بود که با 10 کرسی می‌تواند نه تنها سرنوشت سیاسی بلکه سرنوشت زندگی نتانیاهو را مشخص کرده و او را یا به نخست‌وزیری برساند یا به زندان ببرد.

با وجود آنکه تا لحظه تهیه این گزارش کمیسیون انتخابات رژیم صهیونیستی نتایج رسمی شمارش آرا را منتشر نکرده اما بر اساس اطلاعات منتشرشده در رسانه‌های این رژیم حداقل و حداکثر کرسی‌های هر یک از جریان‌ها به این شکل اعلام شده است.

کاحول لاوان (آبی-سفید): بین 32 تا 34 کرسی

لیکود: 31 تا 33 کرسی

لیست عربی مشترک: 11 تا 13 کرسی

یامینا: 6 تا 8 کرسی

یسرائیل بیتنو: 8 تا 10 کرسی

یهودت هتوراه: 8 کرسی

شاص: 8 تا 9 کرسی

بلوک دموکراتیک: 5 تا 6 کرسی

کارـگشر: 5 تا 6 کرسی

با توجه به این دادها پیش‌بینی ائتلاف‌ها بدون در نظر گرفتن لیست مشترک عربی که اصولاً در هیچ کابینه‌ای شرکت نمی‌کند و لیبرمن که همچنان بر خواسته‌های خود پافشاری کرده و حضور او در دو ائتلاف بزرگ گانتس و نتانیاهو قابل پیش‌بینی نیست یکی از اشکال زیر خواهد بود:

ائتلاف نتانیاهو حداکثر 57 کرسی را به دست آورده و برای تشکیل کابینه حداقل 4 کرسی دیگر نیاز دارد.

ائتلاف گانتس نیز با وجود پیروزی لیستش حداکثر 45 کرسی را به دست آورده و به طور حتم قادر به تشکیل کابینه نخواهد بود.

همین امر باعث می‌شود تا بن‌بست سیاسی در رژیم صهیونیستی همچنان به قوت خود باقی بماند و روزهای آینده سمت‌وسوی این بحران را به سوی حل شدن یا بحرانی شدن بیشتر مشخص کند.

موضوعات مرتبط