انتخابات ریاست جمهوری کرواسی به دور دوم کشیده شد

02/10/1398 12:52 ق.ظ

انتخابات ریاست جمهوری کرواسی به دور دوم کشیده شد اطلاعات بیشتر⬇️

زوران میلانوویچ، نامزد چپگرا موفق به کسب نزدیک به ۳۰ درصد آراء شده و از کولیندا گرابار کیتاروویچ پیشی گرفته است. رئیس جمهوری فعلی کرواسی حدود ۲۷ درصد آراء را به دست آورده است. نتیجه اعلام شده نشان می دهد همانطور که پیش بینی می شد رقابت بین سه نامزد اصلی انتخابات ریاست جمهوری کرواسی فشرده بوده است. حدود سه میلیون و ۸۰۰ هزار نفر واجد شرکت در رای گیری روز یکشنبه بودند.

دور دوم انتخابات ریاست جمهوری کرواسی روز پنج ژانویه (۱۵ دی) برگزار خواهد شد. زوران میلانوویچ، ۵۳ ساله از سال ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۶ نخست وزیر کرواسی بود. او وعده داده است که کرواسی را به کشوری «معمولی» با نظام قضایی مستقل تبدیل خواهد کرد.

انتخابات ریاست جمهوری کرواسی در حالی برگزار شد که این کشور قرار است تا چند روز دیگر برای اولین بار ریاست دوره ای اتحادیه اروپا را برعهده بگیرد. هر چند سمت ریاست جمهوری در کرواسی بیشتر جنبه ای تشریفاتی دارد اما رئیس جمهور رسما فرمانده کل قوا و نماینده کرواسی در خارج از این کشور است.

ادامه مطلب:
euronews_pe »

جانباز 70 درصد مشهدی به فیض شهادت نائل آمد- اخبار استانها - اخبار تسنیم - Tasnimجانباز ۷۰ درصد قطع نخاع مشهد پس از سال‌ها تحمل رنج و بیماری، به فیض شهادت نائل آمد شهید قربان نیک رفتار مارشک، ۲۴ فرودین ۱۳۶۲ در عملیات والفجر یک در منطقه فکه از ناحیه دو پا مجروح شده بود و در نهایت در بیمارستان امام زمان(عج) مشهد به فیض شهادت نائل شد اینها شهیدان زنده بودند خدایشان رحمت کند.

به جای گوشت یخی خارجی، گوشت تازه داخلی به مردم بدهیدرئیس هیأت مدیره انجمن صنفی گاوداران ایران با تاکید بر اینکه در شرایطی که با انباشت دام روبه‌رو هستیم واردات گوشت یخی اشتباه بزرگ اقتصادی است، گفت: اگر دولت مخالف صادرات دام زنده برای کاهش انباشت است، اجازه خرید تضمینی گوشت به شرکت پشتیبانی امور دام کشور از دامداران داخلی را دهد تا مردم به جای مصرف گوشت یخی وارداتی گوشت تازه تولید داخل را مصرف کنند. عع ؟ بچه زرنگ طهرونی مگع؟ گوشت تازه رو خودشون می خورن که جون بیاد بدست و پاهاشون بکوبن توی سر ما واسع چی بدنش بما که جون بیاد توی مغزمون بفهمیم چه غلطی باس بکنیم چی بوگولیم باب اسفنجی؟

واکنش تند آمریکا به وتوی قطعنامه شورای امنیت درباره کمک‌رسانی به سوریه توسط چین و روسیهوزیر امور خارجه آمریکا اقدام روسیه و چین برای وتوی تمدید قطعنامه شورای امنیت برای ارسال کمک‌های فرامرزی به سوریه را «شرم‌آور» دانست. - خبرگزاری آناتولی

اردوغان: برای پایان دادن به حملات به ادلب تلاش می‌کنیماردوغان: حدود 80 هزار برادار سوری در حال کوچ از ادلب به سمت مرزهای کشورمان هستند آوارگی روسیه گروه‌های‌تحت‌حمایت‌ایران حملات‌رژیم‌اسد مناطق‌مسکونی‌کاهش‌تنش‌در‌ادلب حملات‌هوایی‌و‌زمینی غیرنظامی سوریه عملیات‌چشمه‌صلح

ضرب‌الأجل دادستانی شیراز به مالک کارخانه روغن نباتی نرگس/ به تعهداتان عمل نکنید؛ کارخانه به دولت بازمی‌گردد/ دو راهی نرگسپایبند نبودن مالک کارخانه روغن نباتی نرگس به تعهداتش در قبال کارگران و آلایندگی روز‌افزون آن باعث شده مشکلات این کارخانه افزایش یابد اما انتشار خبر تعهد دوباره مالک به دادستانی شیراز جهت تسویه بدهی‌های خود به کارگران، بازنشستگان، بانک‌ها و اداره مالیات باعث شده بارقه‌های امید در دل کارگران زنده شود.

کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان نتایج انتخابات ریاست جمهوری 28 سپتامبر را اعلام کردکمیسیون مستقل انتخابات افغانستان نتایج انتخابات ریاست جمهوری 28 سپتامبر را اعلام کرد

هر چند نتایج قطعی رای گیری روز یکشنبه هنوز اعلام نشده اما به نظر می رسد که میروسلاو اشکورو، خواننده راستگرا با کسب حدود ۲۴ درصد آراء از راهیابی به دور دوم انتخابات باز مانده است.

نتیجه اعلام شده نشان می دهد همانطور که پیش بینی می شد رقابت بین سه نامزد اصلی انتخابات ریاست جمهوری کرواسی فشرده بوده است. حدود سه میلیون و ۸۰۰ هزار نفر واجد شرکت در رای گیری روز یکشنبه بودند.دور دوم انتخابات ریاست جمهوری کرواسی روز پنج ژانویه (۱۵ دی) برگزار خواهد شد. زوران میلانوویچ، ۵۳ ساله از سال ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۶ نخست وزیر کرواسی بود. او وعده داده است که کرواسی را به کشوری «معمولی» با نظام قضایی مستقل تبدیل خواهد کرد.

انتخابات ریاست جمهوری کرواسی در حالی برگزار شد که این کشور قرار است تا چند روز دیگر برای اولین بار ریاست دوره ای اتحادیه اروپا را برعهده بگیرد.

هر چند سمت ریاست جمهوری در کرواسی بیشتر جنبه ای تشریفاتی دارد اما رئیس جمهور رسما فرمانده کل قوا و نماینده کرواسی در خارج از این کشور است.

کرواسی در حالی در روز اول ژانویه (۱۱ دی) ریاست دوره ای اتحادیه اروپا را برعهده خواهد گرفت که خروج بریتانیا از این اتحادیه در روز ۳۱ ژانویه (۱۱ بهمن) و مذاکره با لندن در مورد آینده روابط تجاری دوجانبه احتمالا مهمترین دستور کار دوره ریاست شش ماهه کرواسی خواهد بود.