انتخاب مردم آمریکا تاثیری بر ایران نخواهد داشت

30/10/2020 01:44:00 ب.ظ

احمد بخشایش، تحلیلگر مسائل بین‌الملل، در گفت‌وگو با #اعتمادآنلاین: دولت #روحانی خواستار شکست #ترامپ از #بایدن است این مطلب را #اینجا_بخوانیم👇

اعتمادآنلاین, روحانی

احمد بخشایش، تحلیلگر مسائل بین‌الملل، در گفت‌وگو با اعتمادآنلاین : دولت روحانی خواستار شکست ترامپ از بایدن است این مطلب را اینجا_بخوانیم 👇

احمد بخشایش گفت: اساسا ایرانی‌ها به طور سنتی پیش از انقلاب هم طرفدار دموکرات‌ها بودند. این علاقه‌مندی با وجودی است که در گذشته روسای جمهوری دموکرات آمریکا به کرات ایران را تحریم کرده‌اند. همچنین بایدن در زمان اوباما مذاکره‌هایی با ظریف داشت و به همین دلیل دولت روحانی خواستار شکست ترامپ از بایدن است.

در حالی تکلیف ساکن کاخ‌ سفید در 4 سال آینده به زودی مشخص می‌شود که گروهی در ایران خروج ایالات متحده از توافق هسته‌ای را مسبب اصلی تنگناهای فعلی می‌دانند.‌ به همین دلیل بخشی از جامعه امیدوار به پیروزی جو بایدن و خارج شدن دونالد ترامپ از کاخ‌سفید هستند تا بلکه گره کور وضعیت اقتصادی ایران و نوع تعامل با نظام بین‌الملل باز شود.

  احمد بخشایش، تحلیلگر مسائل بین‌الملل، در گفت‌وگو بااعتمادآنلایندر این‌باره اظهار داشت: مردم ایران این روزها در حالی منتظرند تا بایدن در انتخابات ریاست‌جمهوری ترامپ را شکست بدهد که اساسا ؛ دقیقا همانطور که نتیجه انتخابات ایران برای آمریکا اهمیتی ندارد. با این حال جو روانی در ایران طوری است که به نامزد دموکرات روی خودش نشان می‌دهند.

ادامه مطلب:
🌐 اعتمادآنلاين »

دوازدهمین روز اعتراضات در ایران؛ شمار هشتگ‌های مهسا امینی از ۱۳۰ میلیون عبور کرد

دور جدید اعتراضات مردمی در ایران که از ۲۵ شهریور با کشته شدن مهسا امینی، شهروند ایرانی ساکن سقز در اثر ضرب و شتم مأموران گشت ارشاد تهران آغاز شد، وارد دوازدهمین روز خود شده است. ادامه مطلب >>

برای ایران بهتره ترامپ رای بیاره چون آسیب کمتری به ملت وترد میشه. به نظرم تیتر خوبی انتخاب نکردین، شبیه به این شد که شیخ ما شیره را خورد و گفت شیرین است!!!. هرچند گفته ایشان که ایرانی‌های پیش از انقلاب هم تمایل به دمکرات‌ها داشتند چندان با حمایت شاه از نیکسون جور درنمیاد. به نظرم این تحلیل چندان ارزشمند نباشد.

آمریکا هشت نهاد را به دلیل خرید و فروش محصولات پتروشیمی ایران تحریم کرد🔴خبر فوری| آمریکا هشت نهاد را به دلیل خرید و فروش محصولات پتروشیمی ایران تحریم کرد بر اساس این بیانیه، این هشت نهاد که در ایران، چین، و سنگاپور هستند، از طریق شرکت «تریلیانس پتروکمیکال» که در ژانویه ۲۰۲۰ تحریم شده بود، دست به این معاملات زده بودند. امریکا فقط ننه ترامپ تحریم نکرده اونقد تحریم کنین تا بمییرین امریکا غلط کرد! ایران اسلامی تسلیم حماقت حداکثری امریکایی نخواهد شد دونالد ترامپ یک جنایتکار و تروریست اقتصادی است و باید محاکمه شود ایران هرگز با یک آدمکش و تروریست اقتصادی گفتگو نخواهد کرد درآمد حاصل از مجتمع پتروشیمی بندرشاپور روزانه صدها میلیارد تومان است که همواره توسط چهار پایان حاکم در طویله ی طه ران ، دزدیده شده است. در صورت آغاز جنگ، خواهان بمب باران لوله‌های خروجی نفت از کشور خوزستان در بخش های شمالی ، شمال شرقی و شرق می‌باشیم. بستن جاده ها و راههای

وزارت خارجه آمریکا به کنگره درباره فروش اف-35 به امارات غیررسمی اطلاع دادرجب روزی برای مرگ‌ پادشاه عربستان و امارات ۳ روز عزادری عمومی و پرچم کشورش را نیمه برافراشته میکرد چقدر رسانه های رجب هم مثل خودش دو هزاری هستند به لحظه چهره عوض میکند روزی که با مرگ پادشاه عربستان خبرگزاری آناتولی تا چهلم پادشاه عربستان عزادار بودند

شمار مبتلایان به کرونا در ایران به مرز 600 هزار نفر رسیدبراساس اعلام سخنگوی وزارت بهداشت ایران با ابتلای 8 هزار و 293 تن به ویروس کرونا، شمار کل مبتلایان در این کشور به 596 هزار و 941 نفر رسید. - خبرگزاری آناتولی مرگ میر کرونایی در ترکیه در روز گذشته از ۱۳۸۰ نفر فراتر رفت آمار واقعی مرگ کرونایی ترکیه طبق بهداشت جهانی از ۵۹۸۶۲نفر فراتر رفت و خیلی از شهرهای ترکیه از جمله استانبول کرونایی ها به حال خود رها شدند

انتخابات آمریکا | رئیس‌جمهور آمریکا چگونه انتخاب می‌شود؟انتخابات آمریکا بر اساس یک سنت قدیمی اولین سه‌شنبه ماه نوامبر برگزار می‌شود که این دوره بر اساس تقویم ما ایرانی‌ها مصادف با سیزدهم آبان است. انتخابات آمریکا ساختار و فرآیند منحصر به‌فردی دارد. رئیس‌جمهور آمریکا به صورت غیرمستقیم انجام می‌شود و در آن ایالت‌های آمریکا دارای وزن ویژه‌ای هستند. مطالبه‌ برکناری رهبر دیکتاتور ایران را داریم ، جهت «نقص گسترده حقوق مدنی، به‌خصوص زنان»، «ناتوانی در رهبری و اداره درست کشور» و «استبداد نظام حاکم، عدم استقلال قوا و عدم امکان برگزاری انتخابات آزاد» و با جمع آوری امضا محقق خواهد شد.

نماینده ویژه آمریکا در امور ایران:‌ جمهوری اسلامی در تناقض با میراث کوروش کبیر استنماینده ویژه آمریکا در امور ایران:‌ جمهوری اسلامی در تناقض با میراث کوروش_کبیر است مردم در ایران روز ۷ آبان را به عنوان روز بزرگداشت کوروش کبیر جشن می‌گیرند اما جمهوری اسلامی در سالهای اخیر مانع برگزاری این جشن و حضور مردم در آرامگاه کوروش کبیر شده است روزهای آخرِ شماست. از چهرۀ پلیدتان مشخص است که چقدر شیطان صفت هستید. این موضوع هیچ ربطی به بیگانگان ندارد... In the only place in the world where the celebration of Cyrus Day is forbidden, Iran is under the rule of the mullahs! How oppressed the Iranian people really are!

انتخابات در آمریکا و ایران: این بار «نرمش استراتژیک» لازم استاینکه انتخاب مجدد ترامپ به سود حکومت ایران است یا انتخاب بایدن ، و پیروزی هر یک از این دو در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، چه تاثیری بر انتخابات ایران و آینده جمهوری اسلامی بر جای می‌گذارد، سوالاتی است که یورونیوز در گفت‌وگو با سه کارشناس مطرح کرده است. حیف عمر ما تو این مسخره بازیا اگر ترامپ رای بیاره دیگه فکر نکنم حتی خمش استراتژیک هم جواب بده!

اعتمادآنلاین| در حالی تکلیف ساکن کاخ‌ سفید در 4 سال آینده به زودی مشخص می‌شود که گروهی در ایران خروج ایالات متحده از توافق هسته‌ای را مسبب اصلی تنگناهای فعلی می‌دانند.ساختمان وزارت خزانه‌داری آمریکا وزارت خزانه‌داری آمریکا روز پنجشنبه ۸ آبان در بیانیه‌ای اعلام کرد هشت نهاد را به دلیل دخالت داشتن در فروش و خریداری محصولات پتروشیمی ایران تحت تحریم قرار داده است.وزارت امور خارجه آمریکا به کنگره این کشور درباره آمادگی واشنگتن برای فروش جنگنده‌های اف-35 به امارات متحده عربی به‌طور غیررسمی اطلاع داده است.براساس اعلام سخنگوی وزارت بهداشت ایران با ابتلای 8 هزار و 293 تن به ویروس کرونا، شمار کل مبتلایان در این کشور به 596 هزار و 941 نفر رسید.

‌ به همین دلیل بخشی از جامعه امیدوار به پیروزی جو بایدن و خارج شدن دونالد ترامپ از کاخ‌سفید هستند تا بلکه گره کور وضعیت اقتصادی ایران و نوع تعامل با نظام بین‌الملل باز شود.    احمد بخشایش، تحلیلگر مسائل بین‌الملل، در گفت‌وگو با اعتمادآنلاین در این‌باره اظهار داشت: مردم ایران این روزها در حالی منتظرند تا بایدن در انتخابات ریاست‌جمهوری ترامپ را شکست بدهد که اساسا ؛ دقیقا همانطور که نتیجه انتخابات ایران برای آمریکا اهمیتی ندارد. وزارت خزانه‌داری در بیانیه خود تاکید کرده است که صنایع پتروشیمی ایران همچنان یکی از منابع کلیدی درآمد برای فعالیت‌های بی‌ثبات‌کننده رژیم جمهوری اسلامی محسوب می‌شود. با این حال جو روانی در ایران طوری است که به نامزد دموکرات روی خودش نشان می‌دهند.2020 واشنگتن/ قاسم ایلری/ خبرگزاری آناتولی الیوت انگل، رئیس کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا اعلام کرد که وزارت امور خارجه این کشور به‌طور غیررسمی کنگره را از فروش جنگنده‌های اف-35 به امارات متحده عربی مطلع کرده است.   نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی در ادامه سخنانش گفت: در واقع از آنجایی که مناسبات تجارت جهانی با دلار انجام می‌شود، اتفاق‌های سیاسی این کشور می‌تواند فضای ایران و سایر کشورها را متاثر کند.» در این فهرست به شرکت‌هایی چون پتروشیمی مروارید و آریا ساسول مستقر در ایران،‌ شرکت بین‌رین در چین، شرکت هلدینگ انرژی ای ال اف او (ELFO)، گلوری ادونس (GLORY ADVANCED)، شرکت جین شانگ (JANE SHANG) و شرکت سیبشور (SIBSHUR) همگی مستقر در هنگ‌کنگ و شرکت پتروشیمی ژیاژنگ (JIAXIANG) در سنگاپور اشاره شده است. چون دولت ایران در این سال‌ها بد عمل و با رهایی قیمت‌ها بخش زیادی از مردم را با گرفتاری‌های زیادی مواجه کرده است، مردم می‌گویند ای کاش بایدن دموکرات با پیروزی در انتخابات کشورش را به برجام برگرداند و تحریم‌ها را بردارد؛ شاید مشکلات اقتصادی کشور حل شوند و مردم بتوانند با دغدغه کمتری به امرار معاش خود فکر کنند. لاری اظهار داشت:"متاسفانه در طول 24 ساعت گذشته، 399 بیمار کووید-19 جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به 34 هزار و 113 نفر رسید".

  او همچنین تصریح کرد: دلیل دیگر استقبال از برنده شدن بایدن این است که اساسا ایرانی‌ها به طور سنتی پیش از انقلاب هم طرفدار دموکرات‌ها بودند.. کنگره تبعات صادرات این جنگنده را باید به‌دقت بررسی کند. این علاقه‌مندی با وجودی است که در گذشته روسای جمهوری دموکرات آمریکا به کرات ایران را تحریم کرده‌اند. همچنین بایدن در زمان اوباما مذاکره‌هایی با ظریف داشت و به همین دلیل دولت روحانی هم که عشق برجام است، خواستار شکست ترامپ از بایدن است..   احمد بخشایش در پایان صحبت‌هایش گفت: این بحث‌ها در شرایطی است که اگر سوءمدیریت در داخل کشور برطرف نشود، حتی با برجام و پایان تحریم‌ها هم نمی‌توانیم گلیم اقتصادمان را از آب بیرون بکشیم. امارات متحده عربی توافق عادی‌سازی روابط با اسرائیل را به شرط فروش جنگنده‌های اف-35 از سوی آمریکا به امارات امضا کرد.   چکیده گفت‌وگو با احمد بخشایش   -ایرانی‌ها پیش از انقلاب هم طرفدار دموکرات‌ها بودند -روسای جمهوری دموکرات آمریکا به کرات ایران را تحریم کرده‌اند -مردم با فکر کم شدن مشکلات اقتصادی طرفدار رای آوردن بایدن هستند ..