انتشار ترانه «ناشکری» در اعتراض به حکومت ایران

09/07/1398 10:14 ب.ظ

انتشار ترانه «ناشکری» در اعتراض به حکومت ایران ناشکری، ترانه ای سیاسی و انتقادی است و سیامک شیرازی با اجرای این اثر از عملکرد مقامات جمهوری اسلامی و سیاستهای حکومت ایران انتقاد می کند.

سیامک شیرازی، خواننده ایرانی ساکن ایالت اورگان آمریکا، در اعتراض به حکومت ایران، یک موزیک ویدئو، یا نماهنگ، را در فضای مجازی منتشر کرده است. این اثر «ناشکری» نام دارد و پروژه هنری مشترکی با بابک امی اما تاریخ نشان می‌دهد که هر دو طرف باید به یاد داشته باشند سیاست استیضاح، پیچیده و پر خطر است و نتیجه نهایی و پیامدهای آن، به خصوص در جریان کارزار انتخابات ریاست جمهوری، اغلب چندان قابل پیش بینی نیست.

پرزیدنت ترامپ پیشتر در جریان تحقیقات مربوط به دخالت روسیه در انتخابات گفته بود که اگر استیضاح شود مردم انقلاب می کنند.

بعضی استراتژیست های دموکرات پیش بینی می کنند نبرد بر سر استیضاح، حتی اگر به برکناری پرزیدنت ترامپ نیانجامد، باز هم موضع او در انتخاب مجدد را تضعیف می کند.بسیاری از دموکرات ها بی تردید رویدادهای استیضاح بیل کلینتون در سال ۱۹۹۸ را به یاد دارند.

کلینتون درباره رابطه اش با مونیکا لوینسکی، کارآموز کاخ سفید، دروغ گفت و سعی کرد بر روابطش سرپوش بگذارد که به استیضاح او در مجلس نمایندگان منجر شد. کلینتون پس از برگزاری دادگاه در سنا و تبرئه شدن، در راس قدرت باقی ماند. headtopics.com

کلینتون و اندرو جانسون تنها روسای جمهوری آمریکا هستند که استیضاح شده اند. جانسون نیز در سال ۱۸۶۸ از دادگاه سنا به سلامت عبور کرده بود. به دنبال استیضاح کلینتون، جمهوریخواهان پنج کرسی را در انتخابات میان‎دوره ای سال ۱۹۹۸ از دست دادند.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

واکنش معترض آبادانی به فساد در وزارت نفت: به فریاد آبادان در حصر برسید

جنجال در لبنان در پی افشای هدیه ۱۶ میلیون دلاری سعد حریری به یک مدل آفریقاییهدیه ۱۶ میلیون دلاریِ «سعد حریری» به یک مدل آفریقایی روزنامه نیویورک تایمز نوشت، نخست وزیر لبنان ۱۶ میلیون دلار به یک مدل در آفریقای جنوبی پرداخت کرده و گویا سال‌ها پیش بین آنها روابط عاطفی و عاشقانه وجود داشته است.

یک کشته و چند زخمی در حمله مسلحانه به آموزشگاهی در فنلاند | DW | 01.10.2019شاهدان عینی از حمله یک فرد مسلح به کلاسی در یک مرکز کارآموزی در شهر کوپیو در فنلاند خبر داده‌اند. پلیس می‌گوید، این حمله دست کم یک کشته و ۱۰ زخمی بر جا گذاشته است.

تجمع اعتراض آمیز خبرنگاران بدون مرز مقابل کنسولگری عربستان در پاریسکریستف دولوار، مسئول شاخه فرانسوی سازمان خبرنگاران بدون مرز تصریح کرد که این سازمان غیر دولتی در نظر دارد که با تلاش های زیاد مسئله قتل روزنامه نگار سعودی را در دستور کار اجلاس آتی گروه بیست قرار دهد که نوامبر آینده در ریاض برپا خواهد شد. این احمق ها به جمهوری اسلامی هم همینطور اعتراض می‌کنند؟

محکومیت نهادهای ایرانی در دادگاه‌های آمریکا به بانک ملی ایران رسید

سرلشکر سلامی: همه سرمایه‌های در اختیار سپاه، متعلق به مردم استفرمانده کل سپاه با تاکید بر اینکه دشمنان ما دچار زوالی بازگشت ناپذیر شده اند و ذخایر راهبردی آنها رو به انتها است، گفت: راهبرد مقاومت فعال امروز دشمنان را دچار سکون و فقدان اراده کرده و این معنای واقعی مرگ تدریجی یک امپراتوری است.

صدای آمریکا - پرزیدنت ترامپ اکنون چهارمین رئیس جمهوری آمریکا است که هدف تحقیقات برای استیضاح قرار گرفته است. این روند مبتنی بر قانون اساسی ایالات متحده است و کنگره از طریق آن ممکن است رئیس جمهوری را از قدرت خلع کند.

اما تاریخ نشان می‌دهد که هر دو طرف باید به یاد داشته باشند سیاست استیضاح، پیچیده و پر خطر است و نتیجه نهایی و پیامدهای آن، به خصوص در جریان کارزار انتخابات ریاست جمهوری، اغلب چندان قابل پیش بینی نیست.

پرزیدنت ترامپ پیشتر در جریان تحقیقات مربوط به دخالت روسیه در انتخابات گفته بود که اگر استیضاح شود مردم انقلاب می کنند.

بعضی استراتژیست های دموکرات پیش بینی می کنند نبرد بر سر استیضاح، حتی اگر به برکناری پرزیدنت ترامپ نیانجامد، باز هم موضع او در انتخاب مجدد را تضعیف می کند.بسیاری از دموکرات ها بی تردید رویدادهای استیضاح بیل کلینتون در سال ۱۹۹۸ را به یاد دارند.

کلینتون درباره رابطه اش با مونیکا لوینسکی، کارآموز کاخ سفید، دروغ گفت و سعی کرد بر روابطش سرپوش بگذارد که به استیضاح او در مجلس نمایندگان منجر شد.

کلینتون پس از برگزاری دادگاه در سنا و تبرئه شدن، در راس قدرت باقی ماند.

کلینتون و اندرو جانسون تنها روسای جمهوری آمریکا هستند که استیضاح شده اند. جانسون نیز در سال ۱۸۶۸ از دادگاه سنا به سلامت عبور کرده بود.

به دنبال استیضاح کلینتون، جمهوریخواهان پنج کرسی را در انتخابات میان‎دوره ای سال ۱۹۹۸ از دست دادند.

لری ساباتو، تاریخ شناس در دانشگاه ویرجینیا، می گوید: «این که جمهوریخواهان بیل کلینتون آسیب دیده را برای مابقی دوره ریاست جمهوری اش به رئیس جمهوری آسیب ناپذیر بدل کردند، باید برای دموکرات ها یک درس باشد.»

جمهوریخواهان ممکن است بهایی برای استیضاح کلینتون پرداخته باشند، اما دو سال بعد ال گور، نامزد حزب دموکرات، در انتخابات ریاست جمهوری از جرج بوش جمهوریخواه شکست خورد.

کنگره در سال ۱۹۷۴ روند استیضاح علیه پرزیدنت ریچارد نیکسون را بر سر رسوایی «واترگیت» آغاز کرد. نیکسون وقتی برایش روشن شد که راه برون‎رفتی از دادگاه سنا نخواهد داشت، استعفاء داد.نظرسنجی ها از افکار عمومی نشان می دهد که رای دهندگان درباره استیضاح کاملا دو شقه شده اند. هر چند نظرسنجی های تازه تر از اندکی تغییر به سوی موافقان حکایت دارد.

در نظرسنجی های مختلف میزان موافقان با استیضاح حدود ۴۳ تا ۴۹ درصد و مخالفان از ۳۹ تا ۴۶ درصد است.سنای تحت کنترل جمهوریخواهان بزرگترین مانع سد راه دموکرات ها در استیضاح است.

جمهوریخواهان با ۵۳ کرسی در برابر ۴۷ کرسی دموکرات ها اکثریت را در سنا در دست دارند. دموکرات ها برای هموار کردن راه برگزاری دادگاه استیضاح در سنا باید ۲۰ جمهوریخواه را با خود همراه کنند.

به نظر می رسد هر دو حزب خود را برای یک نبرد سیاسی طولانی و تشتت آفرین آماده می کنند که در میانه گرم تر شدن کارزار انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰، پیامدی مبهم خواهد داشت.