انتشار خاطرات نوجوانی که نازی‌ها کشتند

انتشار خاطرات نوجوانی که نازی‌ها کشتند

11.9.2019

انتشار خاطرات نوجوانی که نازی‌ها کشتند

دفترچه خاطرات دختر نوجوان یهودی که به دست نازی‌ها کشته شد بعد از ۷۰ سال خاک خوردن در یک گاوصندوق، منتشر می‌شود. رنیا اشپیگل خاطراتش را از زمانی که روستایش در جنوب شرق لهستان توسط نازی‌ها اشغال شد،‌ نوشته است.

رنیا اشپیگل خاطراتش را از زمانی که روستایش در جنوب شرق لهستان توسط نازی‌ها اشغال شد،‌ نوشته است.

رنیا درباره بمباران‌های آلمان‌ها، کشتار، زندگی مخفیانه و ناپدید شدن یهودی‌ها از گتو (محله‌هایی که نازی‌ها حصار بندی می کردند و یهودی‌ها را آنجا جا می‌دادند بدون دسترسی به غذا، آب و امکانات بهداشتی کافی) می‌گوید، همینطور از عاشق شدنش .

او در ۱۸ سالگی تیرباران شد، زمانی که سربازان آلمانی در زیر شیروانی خانه‌ای که پنهان شده بود پیدایش کردند. ‌

زیگموند دستگیر و به اردوگاه آشویتس منتقل شد. او در این اردوگاه زنده ماند و بعد از جنگ به آمریکا رفت و پزشک ارتش شد. ‌

‌‌الیزابت به یاد می‌آورد رنیا دختری ساکت، آرام و باهوش بود. او به یاد می‌آورد که خواهرش در مدرسه در درس ادبیات موفق‌‌ترین دانش‌آموز بود و می‌خواسته شاعر شود. ‌الیزابت می‌گوید هنگامی که او و مادرش برای اولین بار دفترچه خاطرات رنیا را دیدند، شوکه شدند.

حالا کتاب خاطرات رنیا اشپیگل قرار است هفته آینده (نوزدهم سپتامبر) در بریتانیا منتشر شود.

ادامه مطلب: BBC NEWS فارسی

دلهایی که با خودسوزی سحر سوختند؛ از پروانه سلحشوری تا رضا پهلوی | DW | 11.09.2019با گذشت دو روز از اعلام رسمی مرگ سحر خدایاری معروف به 'دختر آبی' واکنش‌ها نسبت به این رویداد همچنان ادامه دارد. از مسئولان دولتی و حکومتی تا فوتبالیست‌های ایرانی و خارجی نسبت به این واقعه موضع‌گیری کرده‌اند.

تلفن همراهی که راز بیوه دو داعشی را لو دادیک زن آلمانی تونسی‌تبار پس از افشاء حضورش در سوریه از طریق اطلاعات قدیمی موجود در تلفن همراهش، روز دوشنبه توسط پلیس هامبورگ بازداشت شد.

ائتلاف عربی: پهپاد حوثی که به سوی سعودی به پرواز درآمده بود سرنگون شدسرهنگ ترکی المالکی سخنگوی ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن اعلام کرد که نیروهای ائتلاف شامگاه

واکنش‌ها به جان باختن دختری که برای ورود به ورزشگاه تهران اقدام به خودسوزی کرده بودواکنش‌ها به جان باختن دختری که برای ورود به ورزشگاه تهران اقدام به خودسوزی کرده بود فراخوان تحریم رفتن به استادیوم از سوی وزرشکاران ایرانی

غنی: هجده سال بود که تنها واردات انجام می‌دادیم، این قابل قبول نبودمحمد اشرف غنی رئیس جمهور افغانستان در برنامه تجلیل از ارسال نخستین محموله صادراتی از طریق بندر حیرتان بلخ به کشور چین: هجده سال بود که تنها واردات انجام می‌دادیم، این قابل قبول نبود محمد اشرف غنی، رئیس جمهور افغانستان: تمام همسایگان ما باید بدانند که «ترانزیت آزاد» به نفع تمام کشورهای منطقه خواهد بود و با مقوله ترانزیت برخورد سیاسی نکنند.

اولین نماد زنانه نسل آبی: نسلی که با پاشایی شروع شد و با سحر تداوم یافتپس از تظاهرات دی ماه سال ۹۶ یادداشتی را درباه ظهور نسل آبی در ایران، A “Blue” Generation and

نوشتن نظر

Thank you for your comment.
Please try again later.

آخرین اخبار

اخبار

11 سپتامبر 2019, چهارشنبه اخبار

اخبار قبلی

طرح اقامت دوساله برای فارغ‌التحصیلان خارجی دانشگاه‌های بریتانیا

اخبار بعدی

YouTube