انتصاب جنجالی بذرپاش به ریاست دیوان محاسبات؛ «خودی‌ها» هم معترض شدند: فرماندهی بسیج دانشجویی سابقه کار نیست!

  • 📰 VOA Farsi صدای آمریکا
  • ⏱ Reading Time:
  • 35 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 17%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

انتصاب جنجالی بذرپاش به ریاست دیوان محاسبات؛ «خودی‌ها» هم معترض شدند: فرماندهی بسیج دانشجویی سابقه کار نیست! مجلس شورای اسلامی در جلسه روز اول مرداد با ۱۵۸ رای موافق از میان ۲۴۴ نماینده حاضر، مهرداد بذرپاش را به عنوان رئیس دیوان محاسبات کشور انتخاب کرد.

مجلس شورای اسلامی در جلسه روز چهارشنبه اول مرداد با ۱۵۸ رای موافق از میان ۲۴۴ نماینده حاضر

دیوان محاسبات وابسته به مجلس شورای اسلامی است و طبق قانون باید از سوی مجلس شورای اسلامی بر همه فرآیندهای مالی کشور نظارت داشته باشد اما نام این نهاد هم با فساد و ناکارآمدی گره خورده است. با این حال هر از چندگاهی در کشاکش رقابت‌های سیاسی درون نظام جمهوری اسلامی از فساد نهادها و ارگان‌ها پرده می‌بردارد.

مهرداد بذرپاش ۴۰ ساله از حامیان و نزدیکان محمود احمدی‌نژاد بود که مناصب و مسئولیت‌های مهمی را در زمان شهرداری و ریاست جمهوری احمدی‌نژاد برعهده گرفت و از سوی حاکمیت به عنوان نمونه «مدیریت جوان انقلابی» معرفی شد. اما کارنامه مدیریت او، به ویژه در زمان مدیرعاملی پارس خودرو و سایپا، مملو از اتهامات اقتصادی است که مطابق رویه مرسوم هیچ‌گاه به آنها رسیدگی نشد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 17. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

گروگانگیری در اتوبوس؛ پلیس اوکراین در حال مذاکره با مرد مسلح استسرویس امنیتی اوکراین در بیانیه‌ای اعلام کرد که مرد مسلحی حدود ۱۰ نفر را در داخل یک دستگاه اتوبوس مسافربری در شهر غربی لوتسک گروگان گرفته است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

رهبر حرکت ملی ترکیه: ایاصوفیه نماد فتح استانبول و یادگار اجدادمان استرهبر حرکت ملی ترکیه٬ اظهار نظرهای برخی کشورها در مسئله تغییر کاربری ایاصوفیه را رد کرده و گفت که 'این مسجد نماد فتح استانبول و یادگار اجدادمان است'. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

داماد وزیر پیشین صنعت، از متهمان پرونده فساد پتروشیمی، متواری شده است | DW | 21.07.2020رسانه‌های داخلی ایران خبر داده‌اند که یکی از متهمان پرونده رسیدگی به فساد در شرکت بازرگانی پتروشیمی ایران متواری شده است. فرد متواری علی اشرف ریاحی، داماد محمدرضا نعمت‌زاده وزیر صنعت دولت اول روحانی است.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

گروگانگیری در اتوبوس؛ پلیس اوکراین در حال مذاکره با مرد مسلح استسرویس امنیتی اوکراین در بیانیه‌ای اعلام کرد که مرد مسلحی حدود ۱۰ نفر را در داخل یک دستگاه اتوبوس مسافربری در شهر غربی لوتسک گروگان گرفته است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

پنج خواسته کی‌یف از تهران؛وزیر خارجه اوکراین:پدافند ایران زیر سوال استدمیترو کولبا، وزیر خارجه اوکراین، روز سه‌شنبه همزمان با اعلام خبر سفر زودهنگام هیات ایرانی به این کشور برای آغاز مذاکره در مورد رقم غرامت پرداختی به خانواده مسافران جانباخته پرواز ساقط شده تهران-کی‌یف، پنج خواسته کشورش را از مقام‌های جمهوری اسلامی اعلام کرد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

اپل در تلاش است تا سال ۲۰۳۰ کربن را از چرخه تولید محصولاتش حذف کندشرکت اپل اعلام کرد در نظر دارد در دهه پیش‌رو، انتشار کربن را از چرخه فعالیت‌هایش حذف کند، که این اقدام محصولاتش را نیز در‌برمی‌گیرد.
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »