انتصاب جنجالی بذرپاش به ریاست دیوان محاسبات؛ «خودی‌ها» هم معترض شدند: فرماندهی بسیج دانشجویی سابقه کار نیست!

02/05/1399 04:54:00 ب.ظ

انتصاب جنجالی بذرپاش به ریاست دیوان محاسبات؛ «خودی‌ها» هم معترض شدند: فرماندهی بسیج دانشجویی سابقه کار نیست! مجلس شورای اسلامی در جلسه روز اول مرداد با ۱۵۸ رای موافق از میان ۲۴۴ نماینده حاضر، مهرداد بذرپاش را به عنوان رئیس دیوان محاسبات کشور انتخاب کرد.

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. Print this page مجلس شورای اسلامی در جلسه روز چهارشنبه اول مرداد با ۱۵۸ رای موافق از میان ۲۴۴ نماینده حاضر ، مهرداد بذرپاش را به عنوان رئیس دیوان محاسبات کشور انتخاب کرد.

این انتصاب حتی در حلقه حامیان و مقامات جمهوری اسلامی که اصطلاحا «خودی» نظام خوانده می‌شوند، اعتراض‌هایی را به دنبال داشت.

دیوان محاسبات وابسته به مجلس شورای اسلامی است و طبق قانون باید از سوی مجلس شورای اسلامی بر همه فرآیندهای مالی کشور نظارت داشته باشد اما نام این نهاد هم با فساد و ناکارآمدی گره خورده است. با این حال هر از چندگاهی در کشاکش رقابت‌های سیاسی درون نظام جمهوری اسلامی از فساد نهادها و ارگان‌ها پرده می‌بردارد. از جمله فروردین امسال که دیوان محسابات از پرداخت حقوق نجومی به بیش از ۲۴۰ نفر از مدیران و دریافت ارز دولتی توسط برخی از افراد بدون وارد کردن کالای اساسی

خبر داد . شاید به همین دلیل باشد که چهره‌هایی مانند احمد توکلی به شدت انتخاب مهرداد بذرپاش را زیر سوال برده‌اند.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »
Loading news...
Failed to load news.

Anadolu Ajansı

Anadolu Ajansı ادامه مطلب >>

گروگانگیری در اتوبوس؛ پلیس اوکراین در حال مذاکره با مرد مسلح استسرویس امنیتی اوکراین در بیانیه‌ای اعلام کرد که مرد مسلحی حدود ۱۰ نفر را در داخل یک دستگاه اتوبوس مسافربری در شهر غربی لوتسک گروگان گرفته است.

رهبر حرکت ملی ترکیه: ایاصوفیه نماد فتح استانبول و یادگار اجدادمان استرهبر حرکت ملی ترکیه٬ اظهار نظرهای برخی کشورها در مسئله تغییر کاربری ایاصوفیه را رد کرده و گفت که 'این مسجد نماد فتح استانبول و یادگار اجدادمان است'. - خبرگزاری آناتولی

داماد وزیر پیشین صنعت، از متهمان پرونده فساد پتروشیمی، متواری شده است | DW | 21.07.2020رسانه‌های داخلی ایران خبر داده‌اند که یکی از متهمان پرونده رسیدگی به فساد در شرکت بازرگانی پتروشیمی ایران متواری شده است. فرد متواری علی اشرف ریاحی، داماد محمدرضا نعمت‌زاده وزیر صنعت دولت اول روحانی است.

گروگانگیری در اتوبوس؛ پلیس اوکراین در حال مذاکره با مرد مسلح استسرویس امنیتی اوکراین در بیانیه‌ای اعلام کرد که مرد مسلحی حدود ۱۰ نفر را در داخل یک دستگاه اتوبوس مسافربری در شهر غربی لوتسک گروگان گرفته است.

پنج خواسته کی‌یف از تهران؛وزیر خارجه اوکراین:پدافند ایران زیر سوال استدمیترو کولبا، وزیر خارجه اوکراین، روز سه‌شنبه همزمان با اعلام خبر سفر زودهنگام هیات ایرانی به این کشور برای آغاز مذاکره در مورد رقم غرامت پرداختی به خانواده مسافران جانباخته پرواز ساقط شده تهران-کی‌یف، پنج خواسته کشورش را از مقام‌های جمهوری اسلامی اعلام کرد.

اپل در تلاش است تا سال ۲۰۳۰ کربن را از چرخه تولید محصولاتش حذف کندشرکت اپل اعلام کرد در نظر دارد در دهه پیش‌رو، انتشار کربن را از چرخه فعالیت‌هایش حذف کند، که این اقدام محصولاتش را نیز در‌برمی‌گیرد.