انتخابات ۱۴۰۰ - واکنش خامنه‌‌ای به درخواست‌ها برای تحریم انتخابات: «خواست دشمنان» است

  • 📰 VOA Farsi صدای آمریکا
  • ⏱ Reading Time:
  • 52 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 24%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

انتخابات_۴۰۰ - واکنش خامنه‌‌ای به درخواست‌ها برای تحریم انتخابات: «خواست دشمنان» است محمود احمدی‌نژاد، رئیس‌جمهوری پیشین ایران، با اعلام تحریم انتخابات، گفت «باند نفوذی فساد در وزارت اطلاعات» را افشا خواهد کرد

همزمان با بالا گرفتن کارزارها و فراخوان‌های تحریم انتخابات، آیت الله خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی ایران، تحریم انتخابات به دلیل فشار معیشتی و پشیمانی از شرکت در انتخابات در دوره‌های پیشین را استدلالی نادرست دانسته و تاکید کرده است که اگر «ناکارآمدی و نابسامانی» هست، باید آن را «با انتخاب درست و روی کار آوردن مدیریت مردمی و اسلامی جبران کرد نه با شرکت نکردن در انتخابات.»

او روز جمعه چهاردهم خرداد، در یک سخنرانی به مناسبت سالمرگ روح‌الله خمینی، با انتقاد از نظرات برخی مقامات سیاسی در ایران مبنی بر «لزوم ایدئولوژی زدایی و حرکت به سمت لیبرال دموکراسی» و یا قابل جمع نبودن «ضوابط اسلامی و مردم‌سالاری»، دعوت مردم به حضور نیافتن در انتخابات را «عمل به خواست دشمنان» دانست وخواستار شرکت مردم در انتخابات شد.

سخنان خامنه‌ای علیه تحریم انتخابات در حالی است که از هفته‌های گذشته کمپین‌های گسترده‌ای در مخالفت با جمهوری اسلامی و تحریم انتخابات آن از جمله «نه به جمهوری اسلامی»، «رای بی رای»، «رای من سرنگونی»، و «رای نمی‌دهم» در جریان بوده است.

رهبر جمهوری اسلامی همچنین مخالفان حکومت را «سکولارهای غیرمذهبی»، «سکولارهای مذهبی»، «لیبرال‌های سکولار»، و «مخالفان مردم‌سالاری دینی»، خواند و از آنچه «مردم‌سالاری دینی» خواند، دفاع کرد.در روزهای گذشته اعتراض‌های شدیدی از سوی مقامات ارشد جمهوری اسلامی نسبت به رد صلاحیت توسط شورای نگهبان و حمایت آیت‌الله خامنه‌ای مطرح شده است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

با افتخار دشمن جمهوری کثیف اسلامیآخوندی هستم و از خامنه ای قاتل و دجال بی نهایت متنفرم و معتقدم فقط بیشرفها رای میدهند راى_من_سرنگونى

احمدی نژاد در8سال ریاست بابگم بگم از فساد واختلاس حمایت کرد الانم تنور را گرم میکنه گول نخوریم

دشمن ماهمین جاست دروغ میگن کشورهای خارجین

مهم اینه که یک عده مثلا فعال سیاسی و روزنامه نگار مستقل رو با حمایتشون از اصلاح طلبان و حتی برادران دالتون، شناختیم😏

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 17. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

انتخابات ۱۴۰۰ - عضو مجمع تشخیص مصحلت نظام: انتخابات پیش رو «فرمایشی» است🔺انتخابات_۱۴۰۰ - عضو مجمع تشخیص مصحلت نظام: انتخابات پیش رو «فرمایشی» است محمود احمدی‌نژاد تهدید کرده که باند نفوذی فساد در دستگاه‌های امنیتی را افشا می‌کند و یکی از اعضای مجمع تشخیص مصلحت نیز این انتخابات را «مضحکه‌»ای «فرمایشی» خوانده است.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

جبهه ایستادگی از «محسن رضایی» حمایت می‌کند/ احتمال تکرار روند انتخابات ۸۴ وجود دارد/ انتخابات به دور دوم برود، «رئیسی» بازنده استدبیرکل حزب سبز، گفت: اگر شورای وحدت و شورای ائتلاف نخواهد از آقای رضایی حمایت کند، جبهه ایستادگی در انتخابات پیش‌رو از آقای رضایی حمایت خواهد کرد. مگر اینکه ایشان بخواهد انصراف بدهد که بعید می‌دانم و این غیرممکن است. خبرنگاری محترم ایلنا لطفا صدای ما باشید، حقوق کارکنان عملیاتی صنعت نفت از افزایشات حقوق سال 1400 صفر درصد شده ،نمایندگان مجلس آیا تاکنون در این شرایط کار کرده اند ، به_داد_اساتید_دانشگاه_آزاد_برسید
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

واکنش کاخ سفید به مخالفت شدید نتانیاهو با مذاکرات ایران و آمریکا: پرزیدنت بایدن به دنبال منافع ایالات متحده استواکنش کاخ سفید به مخالفت شدید نتانیاهو با مذاکرات ایران و آمریکا: پرزیدنت بایدن به دنبال منافع ایالات متحده است خانم ساکی افزود: بنابراین ما در جریان قرار دادن رهبران اسرائیل از روند مذاکرات را مانند سالهای گذشته ادامه می دهیم و موضع ما تغییر نکرده است
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

تجمل‌گرایی‌ خطرناک اما «تظاهر به فقر» خطرناکتر استعبدالناصر همتی نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در توئیتی با بیان اینکه تجمل‌گرایی‌ خطرناک است، تاکید کرد: تظاهر به فقر خطرناک‌تر است.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

آتش سوزی پالایشگاه ری در دو نقطه رخ داده استرییس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران گفت: آتش سوزی در دو نقطه بوده است که در یکی مهار شده و در نقطه دیگر از گسترش آتش جلوگیری شده است.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

ریحانه‌سادات رئیسی در گفتگوی ویژه خبری: پدرم خیلی مهربان استوی گُه خورد. بله، مهربانیش را دهه شصت به مردم ایران هم ثابت کرده! رئیسی کم آورده ،ناموس وسط آورده
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »