سید ابراهیم رئیسی

سید ابراهیم رئیسی

انتخابات 28 خرداد جلوه ای از مردم سالاری دینی بود/ پیام مردم در انتخابات پیام تغییر وضع موجود و ضرورت رفع مشکلات اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جامعه بود/ مردم از دولت جدید تحول خواسته اند و این تحول اجتناب ناپذیر است/ ما از اصحاب ما می توانیم هستیم

🔻رئیس‌جمهوری: هر جا به رهنمودهای رهبری بی‌توجهی شد، آنجا حوزه مشکلات و کاستی‌ها و گله‌مندی‌های مردم بود

03/08/2021 02:11:00 ب.ظ

🔻رئیس‌جمهوری: هر جا به رهنمودهای رهبری بی‌توجهی شد، آنجا حوزه مشکلات و کاستی‌ها و گله‌مندی‌های مردم بود

رئیس جمهور انتخابات 28 خرداد را جلوه ای از مردم سالاری دینی دانست و گفت: در حماسه 28 خرداد همه مردم نقش داشتند و با انتخاب و رای خود از دولت جدید تحول خواسته اند که این تحول اجتناب ناپذیر و مستند بر سند ارزشمند و ماندگار بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی است.

آیت الله رئیسی افزود: پیام مردم، پیام تغییر وضع موجود بود و مردم عزیز با رای خود از دولت برخاسته از رای مردم خواستند که عدالت و مبارزه با فساد را تحقق بخشیم.آیت الله رئیسی در ابتدای سخنان خود با بیان اینکه شرط ادب و احترام در حکم تنفیذ از سوی رهبری معظم انقلاب این بود که من دست مبارک ایشان را می‌بوسیدم، لاکن به دلیل شرایط موجود این توفیق از من سلب شد، اظهارداشت: خورشید تابناک مردم‌سالاری دینی بیش از 40 سال در این سرزمین با هدایت امام بزرگوار و عظیم‌الشأن‌مان و با همت والای مردم بزرگ و وظیفه‌شناس طلوع کرد و مدل حکمرانی نوینی به عالم عرضه شد.

هفت خان ثبت نام دانش آموزان افغان در مدارس/ نوبت دهی دیرهنگام دفاتر کفالت؛ 'مهم‌ترین خان' علی‌اف: ایران به تمامیت ارضی آذربایجان بی‌احترامی می‌کند | DW | 27.09.2021 نتایج موقت انتخابات آلمان؛ پیشتازی سوسیال دموکرات‌ها قطعی شد | DW | 27.09.2021

رییس جمهور خاطرنشان کرد: در این مدل حکمرانی نو، امر دین در کنار دنیا، امر علم در کنار اخلاق؛ امر عدالت در کنار پیشرفت و امر عزت در کنار رفاه، به عالم عرضه شد تا پیوند معنویت با زندگی انسان معاصر و اینکه دین می‌تواند در متن زندگی انسان حکومت کند و تمام شئون زندگی انسان را اداره کند، آشکار شود و در یک کلام، جمهوریت در کنار اسلامیت و استقلال در کنار آزادی در هم‌آمیخت و این آمیختگی برای جامعه اسلامی و برای عالم، مدل نوینی از حکمرانی را عرضه کرد.

آیت الله رئیسی با بیان اینکه دولتمردان ، مسئولان و مردم عزیز در این 40 سال برای تحقق مردم‌سالاری دینی بسیار تلاش کردند، گفت: در طول این 40 سال آنجا که به رهنمودهای امام(ره) و رهبری و سیاست‌های نظام توجه شد، حوزه پیشرفت، اقتدار و ارتقاء بود و آنجا که به رهنمودهای امام(ره) و رهبری و سیاست‌های مصوب نظام و اقتضای انقلاب شکوهمند اسلامی، بی‌توجهی و کم‌توجهی شد، آنجا حوزه مشکلات، کاستی‌ها و گله‌مندی‌های مردم بود. headtopics.com

رییس جمهور اظهار داشت: نسبت به همه خدماتی که تاکنون در این 40 ساله انجام شده است و همه کسانی که در پیشرفت این کشور نقش داشتند و ایفای نقش کردند، صمیمانه سپاسگزار هستم و نسبت به همه کسانی که خدمت کردند و در این پیشرفت‌ها سهیم بودند باید ادای احترام کنم.

دکتر رئیسی با بیان اینکه انتخابات بیست و هشتم خرداد جلوه‌ای از مردم‌سالاری دینی بود، گفت: در این انتخابات مردم برغم همه دشمنی‌های دشمنان و همه شرایط بهداشتی، وضعیت کرونایی و مشکلاتی که بود، حضوری باشکوه داشتند و حماسه‌ای بزرگ خلق کردند.رئیس جمهور اظهار داشت: این حماسه دشمنان را ناامید و دوستان را امیدوار کرد. در حماسه 28 خرداد همه اقشار مردم از پیر و جوان، اقوام و مذاهب و همه مردم نقش داشتند و از همه آنانی که مردم را به مشارکت و برانگیختن برای حضور در انتخابات دعوت کردند و از عزیزان فرهیخته‌ای که نقش‌آفرین بودند بویژه رهبری معظم انقلاب اسلامی در خلق این حماسه باشکوه، قدردانی می کنم.

آیت الله رئیسی با اشاره به پیام مردم در انتخابات 28 خرداد، گفت: پیام مردم تحول‌خواهی، عدالت‌خواهی، مبارزه با فساد، مبارزه با فقر و مبارزه با تبعیض بود. پیام مردم در 28 خردادماه پیام اجرای سیاست‌های اعلامی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بود، پیام توجه به ارزش‌های والای انقلاب اسلامی و پاسداری و پاسداشت از خون مطهر شهیدان و وصایای ارزشمند آنها بود. پیام 28 خرداد، پیام ضرورت رفع مشکلات اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جامعه بود.

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه پیام مردم، پیام تغییر وضع موجود بود، تصریح کرد: مردم عزیزمان با رأی خودشان از دولت برخاسته از رأی مردم خواستند که عدالت را تحقق ببخشد و با فساد  مبارزه کند و به روابط ناسالم اداری و رانت‌خواری‌ها و هرگونه ضد ارزش که هیچگونه تناسبی با اساس انقلاب، نظام و ارزش‌ها در این کشور ندارد، پایان بدهد. headtopics.com

واکنش جمهوری اسلامی به گزارش آژانس انرژی اتمی درباره مجتمع کرج | DW | 27.09.2021 زخمی شدن 3 نفر در آتش‌سوزی یکی از مراکز تحقیقاتی سپاه پاسداران ایران واکنش رئيس جمهور آذربایجان به رزمایش رزمی ایران در مرز دو کشور

دکتر رئیسی با تاکید بر ضرورت تغییر شرایط و وضعیت موجود، اظهارداشت: امروز با تورم بیش از 44 درصد، رشد نقدینگی 680 درصدی، 3 برابر شدن بدهی‌های دولت از سال 94 و کسری بودجه 450 هزار میلیاردی مواجه هستیم و شرایط اقتصادی مردم را در وضعیت مناسبی نمی‌بینیم.رئیس جمهور با بیان اینکه دلیل این مشکلات هم دشمنی دشمنان و هم کاستی‌های درونی است، گفت: وضعیت مشکلات اقتصادی و فرهنگی، مسأله بیکاری و مسکن و دیگر مسایلی که امروز مردم نسبت به آن گله‌مند هستند، باید تغییر کند.

دکتر رئیسی با اشاره به اینکه آنچه از همه بیشتر مشکل ایجاد کرده، علاوه بر آسیب دیدن سفره و کسب و کار مردم، آسیب به اعتماد مردم است، افزود: مردم دولتی خواستند که این آسیب را جبران و اعتماد را به مردم بازگرداند و فاصله بین ملت و دولت را کاهش دهد. رابطه بین ملت و دولت همواره می‌تواند بسیار گره‌گشا باشد.

رئیس جمهور اظهار داشت: رابطه بین ملت و دولت تاکنون بوده و از این پس نیز این رابطه خواهد بود تا به حل مشکلات کمک کند و توان ایستادگی و مقاومت در مقابل دشمنی دشمنان را ارتقا دهد.آیت‌الله رئیسی با بیان اینکه آنچه مردم از دولت جدید خواستند یک تحول است، تصریح کرد: این تحول برای کشور اجتناب‌ناپذیر است. باید این تحول اتفاق بیفتد. برنامه دولت، برنامه تحول است. این تحول متکی به سند بسیار ارزشمند و ماندگار بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی است که مستند اقدامات دولت خواهد بود.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه رهبری فرزانه انقلاب اسلامی این سند را بسیار حکیمانه تدوین کرده‌اند، خاطرنشان کرد: در این سند وضع موجود و وضع مطلوب به خوبی ترسیم شده است، باید وضع موجود و مطلوب را دقیق ببینیم و فاصله وضع موجود با مطلوب را کمتر و کمتر کنیم. باید به وضعیتی برسیم که مورد انتظار مردم است و این مستلزم تحقق فرازهای بلند بیانیه گام دوم خواهد بود. headtopics.com

دکتر رئیسی با تاکید بر اینکه لازم است در این تحول ضروری، همه فرهیختگان، اندیشمندان، مسئولان، دغدغه‌مندان و عزیزان نقش‌آفرینی کنند، گفت: باید همه مردم به میدان بیایند و مشارکت کنند. این کار انجام شدنی است.رئیس جمهور تاکید کرد: حتماً به دنبال رفع تحریم‌های ظالمانه خواهیم بود، البته حتماً سفره مردم و اقتصاد را شرطی نخواهیم کرد و آن را به اراده بیگانگان گره نخواهیم زد.

آیت‌الله رئیسی کسری بودجه، ثبات بازار سرمایه و بورس، کنترل تورم و گرانی‌ها، آب و برق و کرونا را از جمله مسائل فوری و ضروری که از امروز دولت با آن مواجه است و باید دنبال شوند برشمرد و اظهار داشت: به همه دولتمردان دولت دوازدهم خسته نباشید عرض می‌کنم، اما کارهای بسیاری هست که از امروز پیش پای دولت است.

طالبان تراشیدن ریش در استان هلمند افغانستان را ممنوع کرد انجمن صنفی بازنشستگان ایران خواستار آزادی عزیز قاسم‌زاده شد کاهش ارزش لیر ترکیه پس از اعلام خرید اس ۴۰۰ از روسیه توسط اردوغان | DW | 27.09.2021

رئیس جمهور ادامه داد: یک برنامه تحولی آنی، فوری و کوتاه‌مدت با نگاه به مسایل پیش رو تنظیم کرده ایم که حدود 10 مسأله محوری در آن وجود دارد و دولت از امروز با آنها مواجه است. مسایل شناسایی شده و به مردم اطمینان می‌دهم که هم مسایل خوب شناخته شده و هم راهکارهای مسایل از نگاه کارشناسان، خبرگان و صاحبنظران شناسایی شده است. ان‌شاءالله این کار با قوت دنبال می‌شود و به صورت فوری و آنی، به مسایلی که پیش پای دولت است، رسیدگی خواهد شد.

دکتر رئیسی تصریح کرد: برنامه تحولی 4 ساله دولت سیزدهم، به زودی در اختیار نخبگان، اندیشمندان و صاحبنظران قرار خواهد گرفت و از نظر همگان بهره‌مند خواهیم شد. این برنامه زمینه و بستر اجرای برنامه توسعه هفتم کشور خواهد بود. امید آن داریم که در این برنامه تحولی همه دغدغه‌مندان بدون نگاه به خط، جناح و گروه سیاسی، بدون نگاه به اینکه از کدام قوم و قبیله و در کدام دانشگاه و حوزه هستند، همه فرهیختگان و دلسوزان نقش‌آفرینی کنند.

رئیس جمهور خاطرنشان کرد: ما از اصحاب "ما می‌توانیم" هستیم. یقین داریم با همه موانع و مشکلاتی که در پیش رو وجود دارد، راه برای برون‌رفت از این مشکلات کاملاً وجود دارد و اراده جدی برای رفع مشکلات بحمدالله وجود دارد و ملت عزیز، جوانان برومند و نیروی انسانی کارآمد ان‌شاءالله این وضعیت را متحول خواهد کرد.

آیت‌الله رئیسی اظهار امیدواری کرد که با نگاه همه صاحبنظران و فرهیختگان وضعیت به نفع مردم و به نفع ارزش‌های انقلاب اسلامی و آنچه مورد توقع رهبری معظم انقلاب، مردم عزیز، خانواده معظم و مکرم شهیدان و ایثارگران و فرهیختگان تغییر کند و گفت: ضمن پاسداشت همه خدماتی که تاکنون انجام شده، امیدواریم گام‌های ماندگاری با استفاده از همه تجربیات و اندوخته‌هایی که امروز پیش روی ما وجود دارد، برداشته شود.

رئیس جمهور افزود: در پایان سخن عرضه می‌دارم، پروردگارا تو خوب می‌دانی، حضور من در این عرصه به عنوان یک طلبه خدمتگزار با چه انگیزه‌ای صورت گرفت. اگر نبود خدمت به مردم، اگر نبود امید برای ایجاد گشایش، اگر در یک کلمه امید و انگیزه برای اجرای عدالت نبود، حضور در این عرصه برای بنده معنایی نداشت.

دکتر رئیسی با بیان اینکه افتخار می‌کنم در این عرصه خدمتگزار کوچکی برای مردم عزیز باشم، اظهار داشت: خدایا تو خوب می‌دانی، از آشکار و نهان آگاهی، نیت و انگیزه ما را در این عرصه می‌دانی، ما را مدد کن. ادامه مطلب: پاد »

تیراندازی در دانشگاهی در شرق روسیه دست‌کم ۶ کشته و چند مجروح بر جای گذاشت

مهاجم، یکی از دانشجویان همان دانشگاه بوده که به سوی بقیه حاضران شلیک کرده و پس از این حمله بازداشت شده است.

رئیسیو رئیس‌جمهورِ من نيست من پس از سالها اين صفحه را آنفالو ميكنم پويش آنفالوی پاد آنفالو_پاد پاد_آنفالو مگه با آی نقاشی ها آراویراش کنید 🤣 خود رهبری الان خوزه مشکلات و کاستی ها و گمه مندی های مردمه. چطور همچین چیزی ممکنه ! 180 درجه تغییر یعنی اکانت شما!!!

تنفیذ ریاست جمهوری؛ انتصاب از سوی رهبر به جای انتخاب از سوی مردماین حرکت شما مصداق بارز فرار به جلو است بزرگوار آقای روحانی اول باید پاسخگوی ویرانه های تحویلی خود باشد و بعد سراغ رئیسی هم میرسیم والااا

روحانی می گوید در هشت سال گذشته «بخشی از واقعیت» را به مردم نگفته استصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. هیچ وقت واقعیت را نگفته‌است. روحانی در این هشت سال دره نریده نگذاشته است. آنهایی را هم که گفته واقعیت نبوده نگون بخت کردن مردم لازم به گفتن ندارد خود مردم درک دارند میفهمند فقط متاسفانه کمی تنبلند ولی اگه اقدام کنند آنچنان خواهند کرد که یه امام دیگه رو این دفعه از کره مریخ بپذیرند ویکصد سال دیگر در نوع دیگری از فلاکت مدرن زندگی کنند

مردم به جوسازی‌های منفی رسانه‌های بیگانه درباره طرح صیانت از حقوق کاربران فضای مجازی توجه نکننددبیرکل حزب موتلفه اسلامی با اشاره به گزارش برجامی ظریف به مجلس، گفت: این گزارش فریاد می‌زند که اعتماد به غرب جواب نمی‌دهد و هیچ برنامه‌ای را نباید منوط به توافق یا همراهی غرب کرد. باشه هرچی شما بگین فقط حرفای شمارو باور میکنیم ۴۲ سال دروغاتونو شنیدیم و به روتون نیاوردیم پا به پای ما شما هم از وقاحت کم نمیارید

برگزاری مراسم تنفیذ ابراهیم رئیسی؛ علی خامنه‌ای: حضور مردم در انتخابات خوب بودمراسم تنفیذ رئیس دولت سیزدهم جمهوری اسلامی در حالی امروز برگزار شد که علی‌ خامنه‌ای، رهبر ایران حضور مردم در انتخابات را «خوب» توصیف کرد و ابراهیم رئیسی نیز با وجود اینکه اعلام کرد به دنبال رفع تحریم‌ها خواهد بود گفت: «سفره مردم را به بیگانگان گره نخواهم زد.» نبود ها مثکه بنده خدا نمیدونه مشارکت چند درصد بود، یا شایدم آلزایمر داره.

مراسم تنفیذ؛ خامنه‌ای از دشمنان گفت، رئیسی از بیگانگان | DW | 03.08.2021علی خامنه‌ای ابراهیم رئیسی را 'عالم فرزانه' خواند و ایران را هدف 'سوءنیت قدرت‌های بزرگ' دانست. رئیسی نیز ابراز تاسف کرد که به دلیل شرایط کرونا امکان دستبوسی خامنه‌ای را ندارد. او گفت دولت آینده اقتصاد را شرطی نمی‌کند. گربه نره و روباه مکار! فقط موضوع اینه که ۸۰میلیون پینو کیو داریم. اینها باید از همدیگر تعریف کنند. چه کسی از اینها خوشش میاد که تعریف کند ؟؟ همه توهم زرنگ بودن و مدیر بودن و و و غافل از اینکه همه متخصص ریدن هستند و در این چهل سال خوب کار کردند و مردم هم دیدند . «فرزانه» چو «فرزانه» ببیند خوشش آید!

گزارش وزیر کشور از برگزاری سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوریوزیر کشورهمزمان با برگزاری مراسم تنفیذ حکم ریاست جمهوری، گزارشی از روند برگزاری سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ارائه داد.