انتشار رده‌بندی سالانه آزادی رسانه‌ها در جهان: ایران در بین ۱۸۰ کشور از آخر سوم شد

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 59 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 27%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

انتشار رده‌بندی سالانه آزادی رسانه‌ها در جهان: ایران در بین ۱۸۰ کشور از آخر سوم شد جزئیات بیشتر🔽

در قعر فهرست آزادترین کشورهای جهان به لحاظ فعالیت رسانه‌ای، چین در رده ۱۷۵، میانمار ۱۷۶، ترکمنستان ۱۷۷، ایران ۱۷۸، اریتره ۱۷۹ و کره شمالی در رده ۱۸۰ جای گرفته‌اند.

در فهرست سال ۲۰۲۲، کشورهای جهان بر اساس میزان آزادی روزنامه‌نگاران رتبه‌بندی شده‌اند که ۲۸ کشور در وضعیت «بسیار بد» قرار گرفته‌اند. روسیه در این فهرست رتبه ۱۵۵ و بلاروس، متحد آن کشور در حمله به اوکراین، رده ۱۵۳ را به خود اختصاص داده‌اند.هنگ‌کنگ نیز، در پی سرکوب‌ها در این کشور و مداخله چین، ده‌ها رتبه سقوط کرده و در رده ۱۴۸ جای گرفته است. سازمان گزارشگران بدون مرز گفته است چین در تلاش برای «محدود کردن جمعیت هنگ‌کنگ و قطع ارتباط آن با بقیه جهان» است.

در سال گذشته همچنین بنابر آمارهای این نهاد ۴۷ روزنامه‌نگار در سراسر جهان جان خود را از دست داده‌اند. در همین حال اوکراین لقب «خطرناک‌ترین کشور جهان برای خبرنگاران» را به خود اختصاص داده، جایی که در پی حمله روسیه تا کنون ۱۰ خبرنگار کشته شده‌اند. در حال حاضر ۶۵ روزنامه‌نگار نیز در سراسر دنیا گروگان گرفته شده‌اند که گروه دولت اسلامی با ۲۸ گروگان و گروه حوثی‌ها در یمن با ۸ گروگان در رده نخست گروه‌های گروگان‌گیر قرار داشته‌اند.سازمان گزارشگران بدون مرز در گزارش سالیانه خود همچنین هشدار داده است که انتشار اطلاعات نادرست و تبلیغاتی آنلاین، اختلافات سیاسی را در سراسر جهان تشدید کرده، به تنش‌های بین‌المللی دامن زده و حتی به حمله روسیه به اوکراین نیز کمک کرده است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

می تونستید بگید در بین 180 کشور 178 شده، به اندازه لحن کنایه آمیزتون بی طرف هستید.

۵ هزار پستی که هشتگ نادر طالب زاده داشتن توی اینستاگرام حذف شدن! آزادی بیان؟! شوخی میکنید؟

خداروشکر وقتی قراره با معیارهای غربی که تو جنگ اوکراین معلوم شد چقدر احمقانه و پوسیده است سنجیده بشه بهتر که از آخر سوم بشیم!!

میشه بگین چرا توییتر ترامپ بسته شد؟؟ یا میشه بگین چرا نمیشه درباره هولوکاست صحبت کرد؟ و یا میشه بگین چرا تصاویر سردار رو حذف می‌کنن؟؟ آزادی_بیان

این آمارهای کسشر بزارید در کوزه آبشو بخورید

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

توقف دوباره تخلیه غیرنظامیان از ماریوپل؛ بیش از سه هزار اوکراینی در جنگ کشته شده‌اندایرینا وروشچوک معاون رئیس‌جمهوری اوکراین وضعیت ماریوپل را یک «فاجعه انسانی» خوانده است.
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

جزئیات رسانه‌های اسرائیل از «بازجویی موساد» از یک «مامور» نیروی قدس در ایرانبر اساس گزارش رسانه‌های اسرائیل، «بازجویی» از «منصور رسولی» در خاک ایران، رویدادی بوده که حدود پنج ماه پیش انجام شده است اما اکنون برملا می‌شود. همه گل واژه یکی به این اسرائیلی های احمق بگه آخه جلبک‌ها نیروی سپاه قدس شیش تیغه میکنه؟ ایندفعه خواستین سناریو بنویسید به ریزه کاری ها بیشتر دقت کنید که یکم باور پذیر تر باشه همه که مثل شما و آمریکای ها احمق نیستن با یه صوت چند ثانیه ای خر بشن.
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

سقوط دوباره ایران در جدول رتبه‌بندی آزادی رسانه‌ در جهان؛ ایران بدتر از ترکمنستانگزارشگران بدون مرز در گزارش سالانه خود از آزادی رسانه در سال ۲۰۲۲ از میان ۱۸۰ کشور جهان، ایران را در رتبه ۱۷۸ قرار داد. ایران تهِ جدول در کنار کره‌ شمالی و اریتره قرار دارد. اون دو تای دیگه یعنی سودان و اریتره اصلا' رسانه ندارند. برای حکومت مسجدـ روسپی‌خانه شیعی این رتبه بسیار هم خوب است!
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

مرده‌ای که در حال انتقال از یک خانه سالمندان در شانگهای بود، زنده شدیکی از اهالی شانگهای که از این صحنه فیلمبرداری کرده، هنگام صحبت پشت دوربین می‌گوید که خانه سالمندان «گند بالا آورده» است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

تصاویری از درگیری پلیس و معترضان در تظاهرات روز کارگر در استانبولدر جریان تظاهرات روز یک مه در ترکیه، پلیس و شماری از معترضان چپ‌گرا درگیر شدند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

از چپ سنتی تا راست مدرن؛ جزئیاتی از حاشیه‌های یک دیدارسالن جلسات هیئت دولت در ساختمان شهید رجایی در روز 10 اردیبهشت ماه میزبان جمعی خاص و جلسه‌ای مهم بود؛ نشستی که ترکیب میهمانانش در طول سال‌های اخیر کمتر بصورت یکجا دیده شده است؛ افرادی از جناح چپ سنتی گرفته تا راست مدرن و از اصولگرای تحول‌خواه تا جبهه پایداری. اقای هرندی این میزان از گهی که تناول میکنی برات بده میرسلیم مافیایی چی حرف مفت میزنه؟ واقع اگر هرندی حرف نمیزد احترامش بیشتر بود بابا مجبور نیستی وقتی حرفی برا گفتن نداری !
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »