انتخابات آلمان و پیشتازی چپ‌ها؛ «ثروتمندان به دنبال انتقال سرمایه به سوئیس هستند»

02/07/1400 07:03 ب.ظ

بانکداران و وکلای مالیاتی معتقدند که پیروزی احزاب چپ‌گرا در انتخابات سراسری روز یکشنبه آلمان با دامن زدن به نگرانی ثروتمندان موجب انتقال بخشی از دارایی آنها به سوئیس می‌شود.

بانکداران و وکلای مالیاتی معتقدند که پیروزی احزاب چپ‌گرا در انتخابات سراسری روز یکشنبه آلمان با دامن زدن به نگرانی ثروتمندان موجب انتقال بخشی از دارایی آنها به سوئیس می‌شود. نظرسنجی‌های روز پنجشنبه نشان داد که حزب سوسیال دموکرات با جلب ۲۵ درصد آرای احتمالی، چهار پله از حزب محافظه‌کار دموکرات مسیحی که در حال حاضر با صدراعظمی آنگلا مرکل، قدرت را در اختیار دارد، پیشی گرفته است.

آیا چپ آلمان به ۱۵ سال حاکمیت محافظه‌کاران پایان می‌دهد؟ داده‌های بانک تسویه حساب‌های بین‌المللی نشان می‌دهد که سپرده‌های خانوارها و شرکت‌های آلمانی نزد بانک‌های سوئیس در سه ماهه نخست سال ۲۰۲۱ حدود ۵ میلیارد دلار افزایش یافته و به ۳۷.۵ میلیارد دلار رسیده است.

هر چند ارقام جدیدتری هنوز منتشر نشده ولی آگاهان امر می‌گویند که جریان انتقال ثروت از آلمان به بانک‌های سوئیسی همچنان ادامه دارد. در همین حال، فلورین دورسلن، رئیس بخش مدیریت ثروت در بخش اروپایی بانک سوئیسی ال‌جی‌تی(LGT) سوئیس به رویترز گفته که بسیاری از ثروتمندان به ویژه کارآفرینان آلمانی از انتقال قدرت به چپ‌ها نگرانند. headtopics.com

اروپا برای رهایی از نوکری وسرسپردگی امپریالیسم امریکا چارەای جز قدرت گیری چپ ندارد

ادامه مطلب:
euronews_pe »

نگاهی به نامزدهای انتخابات آلمان؛ مارکوس سودر حقوق‌دانی از بایرنسودر که قامت بلندش او را از باقی همتایانش متمایز می‌کند بهتر از آرمین لاشت و اولاف شولتز بلد است خود را در کانون توجه قرار دهد.

واکنش آمریکا به ارسال سوخت از ایران به لبنان: مردم به نمایش تبلیغاتی حزب‌الله نیاز ندارندوزارت خارجه ایالات متحده در واکنش به بخش فارسی صدای آمریکا در این مورد که چگونه با وجود تحریم‌های نفتی علیه ایران هنوز سوخت ارسالی به لبنان منتقل می‌شود گفت مردم لبنان به راه‌حلی طولانی مدت برای حل مشکل سوخت نیاز دارند و نه به یک نمایش تبلیغاتی دیگر از سوی حزب‌الله. KevinTav45 مردم فشارها و تحریم ها و بدعهدی های آمریکا را نیاز دارند و بس KevinTav45 به خاک مالیدن پوزه آمریکا و اسرائیل تبلیغات نیست بلکه یک واقعیته... KevinTav45 اون تانکر ها حامل خون جوانان ایرانی هستند ،اون بنزین ها بوی خون ایرانیان را می دهند. دعا می‌کنم به زودی حزب الله لبنان به سوگ تک تک جوانان و عزیزانش بنشیند.

یک پستچی در آلمان ۶۵۰برگه انتخاباتی را به گیرندگان نرساند | DW | 23.09.2021پلیس آگاهی ایالت اشلسویک -هولشتاین در تجسس از خانه یک پستچی صدها برگه انتخاباتی را کشف کرده که باید به دست واجدین حق رای می‌رسید. در بازرسی‌ها هزاران نامه معمولی نیز پیدا شده که تحویل صاحبان آنها نشده‌اند.

افزایش شدید ورود غیرقانونی مهاجران به آلمان از طریق لهستان | DW | 23.09.2021در سه هفته اول سپتامبر شمار افرادی که به طور غیرقانونی از طریق مرز لهستان وارد آلمان شده‌اند به شدت افزایش یافته است. پلیس فدرال آلمان این وضعیت را با تحولات اخیر در مرز مشترک بلاروس و لهستان مرتبط می‌داند.

اروپا: ایران آمادگی دارد به زودی به مذاکرات هسته‌ای بازگردددر حالی که ترکیب تیم مذاکره‌کنندگان هسته‌ای دولت رئیسی و زمان از سرگیری مذاکرات وین برای احیای توافق هسته‌ای ایران با قدرت‌های جهانی همچنان نامعلوم است

انتقال هوایی زائرین به عراق از طریق۱۴فرودگاه کشور/مردم فریب تبلیغات سفر زمینی به عراق را نخورنددبیر اجرایی ستاد مرکزی اربعین حسینی از زائران اربعین حسینی خواست که به هیچ وجه برای سفر به عراق به مرزهای زمینی مراجعه نکنند و فریب برخی از تبلیغات در این زمینه را نخورند.

حزب سوسیال دموکرات با گرایش چپ میانه و نیز احزاب چپ‌ و سبز وعده داده‌اند که در صورت پیروزی در انتخابات ۲۶ سپتامبر، وضع مجدد مالیات بر ثروت و افزایش مالیات بر ارث را در دستور کار خود قرار خواهند داد.

نظرسنجی‌های روز پنجشنبه نشان داد که حزب سوسیال دموکرات با جلب ۲۵ درصد آرای احتمالی، چهار پله از حزب محافظه‌کار دموکرات مسیحی که در حال حاضر با صدراعظمی آنگلا مرکل، قدرت را در اختیار دارد، پیشی گرفته است.

آیا چپ آلمان به ۱۵ سال حاکمیت محافظه‌کاران پایان می‌دهد؟

داده‌های بانک تسویه حساب‌های بین‌المللی نشان می‌دهد که سپرده‌های خانوارها و شرکت‌های آلمانی نزد بانک‌های سوئیس در سه ماهه نخست سال ۲۰۲۱ حدود ۵ میلیارد دلار افزایش یافته و به ۳۷.۵ میلیارد دلار رسیده است.

هر چند ارقام جدیدتری هنوز منتشر نشده ولی آگاهان امر می‌گویند که جریان انتقال ثروت از آلمان به بانک‌های سوئیسی همچنان ادامه دارد. در همین حال، فلورین دورسلن، رئیس بخش مدیریت ثروت در بخش اروپایی بانک سوئیسی ال‌جی‌تی(LGT) سوئیس به رویترز گفته که بسیاری از ثروتمندان به ویژه کارآفرینان آلمانی از انتقال قدرت به چپ‌ها نگرانند.

همچنین یک وکیل مالیاتی هم در گفتگو با رویترز مدعی شده که تقاضا برای ارائه مشاوره از سوی مشتریان آلمانی او افزایش یافته؛ چرا که برخی از کارآفرینان آلمانی در تلاشند تا با سرمایه گذاری جدید از طریق ثبت شرکت در سوئیس از دارایی‌های خود محافظت کنند.با وجود تلاش‌های اخیر سوئیس برای حذف وجهه بین‌المللی خود به عنوان «بهشت امنِ میلیاردها»، انتقال ثروت آلمانی‌ها به این کشور نشان می‌دهد که ثروتمندان همچنان سوئیس را مکانی جذاب برای نگهداری ثروت خود می‌دانند. چرا که با وجود بروز تنش‌های ژئوپلتیک در جهان و نگرانی‌های رخ داده از تبعات اقتصادی همه‌گیری کرونا، سوئیس به دلیل ثبات سیاسی و اقتصادی همچنان برای سرمایه‌داران جذاب باقی مانده است.