بریتانیا, اتحادیه اروپا, برکسیت, تجارت

بریتانیا, اتحادیه اروپا

انتشار توافق ۱۲۰۰ صفحه‌ای پسابرکسیت؛ امید لندن و بروکسل به پایان ۴ سال کشمکش

انتشار توافق ۱۲۰۰ صفحه‌ای پسابرکسیت؛ امید لندن و بروکسل به پایان ۴ سال کشمکش جزئیات بیشتر🔽

26/12/2020 05:24:00 ب.ظ

انتشار توافق ۱۲۰۰ صفحه‌ای پسا برکسیت ؛ امید لندن و بروکسل به پایان ۴ سال کشمکش جزئیات بیشتر🔽

خروج رسمی بریتانیا از بازار مشترک اتحادیه اروپا مهمترین تغییر در مناسبات خارجی این کشور طی دهه‌های اخیر محسوب می‌شود.

دولت بریتانیا روز شنبه متن توافق خود با اتحادیه اروپا بر سر روابط دوجانبه پس از پایان دوره انتقالی برکسیت را منتشر کرد.توافق اخیر لندن و بروکسل به این معناست که از پنج روز دیگر بریتانیا با پایان دوره انتقالی برکسیت بازار مشترک اتحادیه اروپا و اتحادیه گمرکی بین کشورهای عضو را ترک خواهد کرد. در مقابل اما به دلیل توافق به دست آمده تعرفه یا سهمیه ای برای مبادلات تجاری بین بریتانیا و اتحادیه اروپا در نظر گرفته نخواهد شد.

انتقاد ورزشکار کره‌ای از طلای فروغی: «چگونه یک تروریست می‌تواند مقام اول را کسب کند؟» محکومیت بانک مرکزی ایران در بزرگ‌ترین پرونده پولشویی بحرین | DW | 30.07.2021 فدراسیون بین‌المللی روزنامه‌نگاران طرح «محدود کردن اینترنت در ایران» را محکوم کرد

توافق بریتانیا و اتحادیه اروپا یک سند ۱۲۴۶ صفحه ای است که علاوه بر توافق تجاری شامل توافقنامه هایی در زمینه انرژی هسته ای و مبادله اطلاعات طبقه بندی شده و چند بیانیه مشترک می شود.لندن و بروکسل در توافق روابط دوجانبه در دوران پسابرکسیت وعده داده اند که در زمینه خدمات «فضای مساعد» برای گسترش مبادلات تجاری و سرمایه گذاری های دوجانبه را فراهم خواهند کرد.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندیدخروج رسمی بریتانیا از بازار مشترک اتحادیه اروپا مهمترین تغییر در مناسبات خارجی این کشور طی دهه های اخیر محسوب می شود. بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا توافق به دست آمده با اتحادیه اروپا را آخرین گام در راستای اجرای اراده اکثریت رای دهندگان در این کشور دانسته است. حدود ۵۲ درصد رای دهندگان بریتانیایی در سال ۲۰۱۶ در همه پرسی برکسیت به خروج این کشور از اتحادیه اروپا رای مثبت دادند. headtopics.com

مقامات اتحادیه اروپا نیز امیدوار هستند تا با توافق پسابرکسیت دوره چهار ساله کشمکش و مذاکره بین بروکسل و لندن خاتمه یابد.لباس‌هایی با «پیام برکسیتی»؛ از کراوات جانسون تا کلاه ملکه الیزابتسند توافق بریتانیا با اتحادیه اروپا شامل چند پیوست درباره مقررات ماهی گیری، همکاری برای تضمین امنیت داده ها و مقررات مبادله بطری های شراب، دارو و مواد شیمیایی می شود.

بریتانیا در ساعت پایانی روز پنجشنبه ۳۱ دسامبر (۱۱ دی) به طور رسمی از بزرگترین بازار مشترک تجاری در جهان خارج خواهد شد. کمیسیون اتحادیه اروپا از طریق ساز و کاری که «اجرای موقت» خوانده می شود قرار است زمینه اجرای توافق به دست آمده با بریتانیا را از روز جمعه اول ژانویه (۱۲ دی) فراهم کند. کمیسیون اروپا برای اجرای دائمی توافق پسابرکسیت با بریتانیا به رای موافق نمایندگان پارلمان اروپا نیاز دارد.

انتظار می رود رای گیری درباره توافق به دست آمده در اولین هفته های سال ۲۰۲۱ در پارلمان اروپا انجام شود. ادامه مطلب: euronews فارسی »

شرایط وخیم جسمانی منیره عرب‌شاهی به روایت همسرش

نتانیاهو: اسرائيل «با توافق یا بدون توافق» مانع دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای می‌شودنتانیاهو: اسرائيل «با توافق یا بدون توافق» مانع دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای می‌شود وی افزود: ما به سرزمین اسرائيل بازنگشته‌ایم که اجازه دهیم رژیم متوهم آیت‌الله‌ها به داستان احیای مردم یهود پایان دهد اسرائیل نابودمی شود بدون اینکه ایران سلاح اتمی بسازد ایران سلاح اتمی نمی سازد اما صهیونیست های اشغالگرکودک کش نابودمی شوند ازکجابدینجابازگشته اید؟؟؟؟اساساچرارفتید؟؟؟ نتانیاهو تو یک قهرمان بزرگی😊

توافق هسته‌ای یک توافق چندجانبه بسیار مهم در سطح جهان بودرئیس جمهور مقاوت ملت در مقابل جنگ اقتصادی دشمن را از صحنه‌های کم نظیر تاریخ کشور دانست و گفت: بالاترین افتخاری که در دولت دوازدهم بدست آمده این است که توانستیم با مقاومت و ایستادگی ملت و هدایت‌های رهبر معظم انقلاب در مقابل فشار حداکثری جهانی در طول سه سال و نیم گذشته ایستادگی کنیم و این دوره سخت را با عزت پشت سر بگذاریم. اره عزت داره از قیافه شخمیت میباره اینطوری که تا الان از صحبتهاش پیدا بود، یعنی پیک اصلی و فلاکت بار خانمانسوز، تو راهه هوشیار باشید از الان مدیرییت بحران کنید🙏💚🇮🇷 متوهم کجا عبور کردیم ما الان وسط بحرانیم

وزارت خارجه آمریکا: توافق هسته‌ای با ایران حداقل مطالبات ایالات متحده استند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، با بیان اینکه توافق هسته‌ای با ایران حداقل مطالبات ایالات متحده است گفت واشینگتن از چنین توافقی برای رسیدگی به سایر نگرانی‌های مربوط به جمهوری اسلامی استفاده خواهد کرد.

فیس‌بوک انتشار اخبار از منابع دولتی استرالیا را مسدود می‌کند | DW | 18.02.2021فیس بوک اعلام کرد که دیگر اجازه انتشار اخبار از سایت‌های دولتی استرالیا را در صفحاتش نمی‌دهد. بدین ترتیب کاربران فیس بوک هشدارهای مربوط به سیل و آتش سوزی در جنگل را نمی‌توانند دریافت کنند.

وکیل یاشار سلطانی: فارس با انتشار حکم غیرقطعی موکلم، تخلف قضایی کرده است