انتشار توافق ۱۲۰۰ صفحه‌ای پسابرکسیت؛ امید لندن و بروکسل به پایان ۴ سال کشمکش

26/12/2020 05:24:00 ب.ظ

انتشار توافق ۱۲۰۰ صفحه‌ای پسابرکسیت؛ امید لندن و بروکسل به پایان ۴ سال کشمکش جزئیات بیشتر🔽

بریتانیا, اتحادیه اروپا

انتشار توافق ۱۲۰۰ صفحه‌ای پسا برکسیت ؛ امید لندن و بروکسل به پایان ۴ سال کشمکش جزئیات بیشتر🔽

خروج رسمی بریتانیا از بازار مشترک اتحادیه اروپا مهمترین تغییر در مناسبات خارجی این کشور طی دهه‌های اخیر محسوب می‌شود.

دولت بریتانیا روز شنبه متن توافق خود با اتحادیه اروپا بر سر روابط دوجانبه پس از پایان دوره انتقالی برکسیت را منتشر کرد.توافق اخیر لندن و بروکسل به این معناست که از پنج روز دیگر بریتانیا با پایان دوره انتقالی برکسیت بازار مشترک اتحادیه اروپا و اتحادیه گمرکی بین کشورهای عضو را ترک خواهد کرد. در مقابل اما به دلیل توافق به دست آمده تعرفه یا سهمیه ای برای مبادلات تجاری بین بریتانیا و اتحادیه اروپا در نظر گرفته نخواهد شد.

توافق بریتانیا و اتحادیه اروپا یک سند ۱۲۴۶ صفحه ای است که علاوه بر توافق تجاری شامل توافقنامه هایی در زمینه انرژی هسته ای و مبادله اطلاعات طبقه بندی شده و چند بیانیه مشترک می شود.لندن و بروکسل در توافق روابط دوجانبه در دوران پسابرکسیت وعده داده اند که در زمینه خدمات «فضای مساعد» برای گسترش مبادلات تجاری و سرمایه گذاری های دوجانبه را فراهم خواهند کرد.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

‎BBC NEWS فارسی‎ on Instagram‎: '‌‌ این ویدیو از اعتراضات امشب ۴ مهر از منطقه نارمک تهران به دست بی‌بی‌سی رسیده است. معترضان در منطقه نارمک تهران شعار «مرگ بر دیکتاتور» سر می‌دهند.'‎

‎BBC NEWS فارسی‎ shared a post on Instagram: '‎‌‌ این ویدیو از اعتراضات امشب ۴ مهر از منطقه نارمک تهران به دست بی‌بی‌سی رسیده است. معترضان در منطقه نارمک تهران شعار «مرگ بر دیکتاتور» سر می‌دهند.‎'. Follow their account to see 66534 posts. ادامه مطلب >>

نتانیاهو: اسرائيل «با توافق یا بدون توافق» مانع دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای می‌شودنتانیاهو: اسرائيل «با توافق یا بدون توافق» مانع دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای می‌شود وی افزود: ما به سرزمین اسرائيل بازنگشته‌ایم که اجازه دهیم رژیم متوهم آیت‌الله‌ها به داستان احیای مردم یهود پایان دهد اسرائیل نابودمی شود بدون اینکه ایران سلاح اتمی بسازد ایران سلاح اتمی نمی سازد اما صهیونیست های اشغالگرکودک کش نابودمی شوند ازکجابدینجابازگشته اید؟؟؟؟اساساچرارفتید؟؟؟ نتانیاهو تو یک قهرمان بزرگی😊

توافق هسته‌ای یک توافق چندجانبه بسیار مهم در سطح جهان بودرئیس جمهور مقاوت ملت در مقابل جنگ اقتصادی دشمن را از صحنه‌های کم نظیر تاریخ کشور دانست و گفت: بالاترین افتخاری که در دولت دوازدهم بدست آمده این است که توانستیم با مقاومت و ایستادگی ملت و هدایت‌های رهبر معظم انقلاب در مقابل فشار حداکثری جهانی در طول سه سال و نیم گذشته ایستادگی کنیم و این دوره سخت را با عزت پشت سر بگذاریم. اره عزت داره از قیافه شخمیت میباره اینطوری که تا الان از صحبتهاش پیدا بود، یعنی پیک اصلی و فلاکت بار خانمانسوز، تو راهه هوشیار باشید از الان مدیرییت بحران کنید🙏💚🇮🇷 متوهم کجا عبور کردیم ما الان وسط بحرانیم

وزارت خارجه آمریکا: توافق هسته‌ای با ایران حداقل مطالبات ایالات متحده استند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، با بیان اینکه توافق هسته‌ای با ایران حداقل مطالبات ایالات متحده است گفت واشینگتن از چنین توافقی برای رسیدگی به سایر نگرانی‌های مربوط به جمهوری اسلامی استفاده خواهد کرد.

فیس‌بوک انتشار اخبار از منابع دولتی استرالیا را مسدود می‌کند | DW | 18.02.2021فیس بوک اعلام کرد که دیگر اجازه انتشار اخبار از سایت‌های دولتی استرالیا را در صفحاتش نمی‌دهد. بدین ترتیب کاربران فیس بوک هشدارهای مربوط به سیل و آتش سوزی در جنگل را نمی‌توانند دریافت کنند.

وکیل یاشار سلطانی: فارس با انتشار حکم غیرقطعی موکلم، تخلف قضایی کرده است

Aa دولت بریتانیا روز شنبه متن توافق خود با اتحادیه اروپا بر سر روابط دوجانبه پس از پایان دوره انتقالی برکسیت را منتشر کرد.بنیامین نتانیاهو - آرشیو بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائيل، روز سه شنبه ۵ اسفند، طی یک سخنرانی در آستانه جشن پوریم که روز پنجشنبه آغاز می‌شود، نسبت به اقدامات ایران و گروه‌های نیابتی‌اش علیه اسرائیل هشدار داد و گفت کشورش نمی‌گذارد ایران به سلاح هسته‌ای دست پیدا کند.به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی بعد از ظهر سه‌شنبه در دیدار جمعی از فعالان سیاسی با تاکید بر اینکه با مقاومت و ایستادگی ملت، امروز جنگ اقتصادی دشمن و فشار حداکثری شکست خورده است و خود آمریکایی ها و همه دنیا به این شکست اعتراف می کنند، افزود: امروز در مذاکرات وین قدرتمندتر از گذشته مذاکره می کنیم.یر نگرانی‌های مربوط به جمهوری اسلامی استفاده خواهد کرد.

توافق اخیر لندن و بروکسل به این معناست که از پنج روز دیگر بریتانیا با پایان دوره انتقالی برکسیت بازار مشترک اتحادیه اروپا و اتحادیه گمرکی بین کشورهای عضو را ترک خواهد کرد. در مقابل اما به دلیل توافق به دست آمده تعرفه یا سهمیه ای برای مبادلات تجاری بین بریتانیا و اتحادیه اروپا در نظر گرفته نخواهد شد.» بنیامین نتانیاهو گفت: «ما اجازه نخواهیم داد که رژیم افراط‌گرا و تجاوزگرتان به سلاح هسته‌ای دست پیدا کند. توافق بریتانیا و اتحادیه اروپا یک سند ۱۲۴۶ صفحه ای است که علاوه بر توافق تجاری شامل توافقنامه هایی در زمینه انرژی هسته ای و مبادله اطلاعات طبقه بندی شده و چند بیانیه مشترک می شود. روحانی با تاکید بر اینکه با مقاومت و ایستادگی ملت امروز از پیک مشکلات عبور کرده ایم، گفت: هرگونه سخن و حرکتی که به دروغ و تحریف گفته شود و مردم را مایوس و بی نشاط کند، یک خیانت بزرگ است. لندن و بروکسل در توافق روابط دوجانبه در دوران پسابرکسیت وعده داده اند که در زمینه خدمات «فضای مساعد» برای گسترش مبادلات تجاری و سرمایه گذاری های دوجانبه را فراهم خواهند کرد.» نخست وزیر اسرائيل در سخنان هشدار آمیز خود گفت که آن کشور به هیچ توافقی با «رژیم افراطی نظیر [رژیم] شما» امید ندارد و «ما با توافق و یا بدون توافق هر کاری که لازم باشد انجام می‌دهیم تا شما خود را با تسلیحات هسته‌ای مسلح نکنید. به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید خروج رسمی بریتانیا از بازار مشترک اتحادیه اروپا مهمترین تغییر در مناسبات خارجی این کشور طی دهه های اخیر محسوب می شود.» او افزود: «ایران باید با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به طور کامل و به موقع همکاری کند.

بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا توافق به دست آمده با اتحادیه اروپا را آخرین گام در راستای اجرای اراده اکثریت رای دهندگان در این کشور دانسته است. در همین حال، خبرگزاری رویترز گزارش داده است که اسرائيل اختلاف خود با آمریکا بر سر ایران را فعلا «زیر رادار» و به دور از هیاهو رسیدگی می کند. رئیس جمهور در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه متاسفانه هنوز پس از گذشت ۴۰ سال از پیروزی انقلاب اسلامی، در ایام انتخابات می‌شنویم که عده زیادی به دنبال انتخاب بین بد و بدتر هستند، گفت: باید به جایی برسیم که دنبال انتخاب بین خوب و بهتر باشیم. حدود ۵۲ درصد رای دهندگان بریتانیایی در سال ۲۰۱۶ در همه پرسی برکسیت به خروج این کشور از اتحادیه اروپا رای مثبت دادند. مقامات اتحادیه اروپا نیز امیدوار هستند تا با توافق پسابرکسیت دوره چهار ساله کشمکش و مذاکره بین بروکسل و لندن خاتمه یابد. به گفته رادیو ارتش اسرائيل، دولت نتانیاهو تصمیم گرفته است که از جر و بحث علنی با جو بایدن، رئیس جمهوری ایالات متحده، برای بازگشت به برجام خودداری کند. لباس‌هایی با «پیام برکسیتی»؛ از کراوات جانسون تا کلاه ملکه الیزابت سند توافق بریتانیا با اتحادیه اروپا شامل چند پیوست درباره مقررات ماهی گیری، همکاری برای تضمین امنیت داده ها و مقررات مبادله بطری های شراب، دارو و مواد شیمیایی می شود. قانون اساسی در اصل ۱۳۴ به صراحت می‌گوید که برنامه و خط مشی با رئیس جمهور است و مردم هم بر همین مبنا می‌آیند و رئیس جمهور انتخاب می‌کنند. بریتانیا در ساعت پایانی روز پنجشنبه ۳۱ دسامبر (۱۱ دی) به طور رسمی از بزرگترین بازار مشترک تجاری در جهان خارج خواهد شد. مقامات اسرائيل بارها مخالفت خود را با توافق هسته ای برجام و بازگشت آمریکا به آن اعلام کرده اند. در همین راستا، رافائل گروسی،‌ مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، روز شنبه برای بحث با «مقام‌هار ارشد ایران» در راستای یافتن راه حلی که متقابلا در زمینه فعالیت‌های آژانس در ارتباط با راستی‌آزمایی اساسی در ایران قابل موافقت باشد، به تهران خواهد رفت.

کمیسیون اتحادیه اروپا از طریق ساز و کاری که «اجرای موقت» خوانده می شود قرار است زمینه اجرای توافق به دست آمده با بریتانیا را از روز جمعه اول ژانویه (۱۲ دی) فراهم کند. کمیسیون اروپا برای اجرای دائمی توافق پسابرکسیت با بریتانیا به رای موافق نمایندگان پارلمان اروپا نیاز دارد. خبرهای دیگر . رئیس جمهور با بیان اینکه نظر بنده درباره قانون اساسی روشن است، اظهار داشت: باید قانون اساسی تفسیر شود تا مشخص شود مردم پای صندوق آرا به چه چیز رای می‌دهند؛ به فرد، به برنامه، یا به حزب؟ دکتر روحانی پایه اساسی حل مشکلات کشور را اعتدال و تعادل دانست و تصریح کرد: باید ببینیم مشکلات کشور در داخل و خارج آیا با تعادل و اعتدال حل می‌شوند یا با افراطی‌گری؟ آیا مشکلات کشور در عرصه بین‌المللی با تعامل سازنده حل و فصل می‌شوند یا رویکردهای دیگر؟ دولت‌های یازدهم و دوازدهم بر مبنای تشخیص همین نکته که مشکلات کشور از مسیر تعادل و اعتدال در داخل و تعامل سازنده با جهان رفع خواهند شد، عمل کرد. انتظار می رود رای گیری درباره توافق به دست آمده در اولین هفته های سال ۲۰۲۱ در پارلمان اروپا انجام شود. هم‌رسانی این مطلب: ..