انتخابات شورایاری‌ها در روز جمعه برگزار می‌شود/منفی‌بافی نکنید

01/05/1398 08:53:00 ق.ظ

هاشمی:انتخابات شورایاری‌ها در روز جمعه برگزار می‌شود/منفی‌بافی نکنید

رییس شورای شهر تهران در پاسخ به سوالی درباره اینکه آیا انتخابات شورایاری‌ها در روز جمعه برگزار می‌شود یا خیر؟ گفت: منفی بافی نکنید و انتخابات در روز جمعه برگزار می‌شود. وی در ادامه افزود: از رییس جمهور دعوت شد در این جلسه حضور یابد، اما با حضور خانم جنیدی، معاون رییس...

وی در ادامه افزود: از رییس جمهور دعوت شد در این جلسه حضور یابد، اما با حضور خانم جنیدی، معاون رییس جمهور جلسه برگزار شد. او با بیان اینکه در این جلسه من، آقایان الویری، مسجد جامعی و شهردار و نمایندگان سازمان بازرسی حضور داشتیم، اظهار داشت: این موضوع از چند جهت بررسی و به این نتیجه رسیدیم که انتخابات قابل اجرا است و خانم جنیدی در نهایت اعلام کردند که انتخابات می‌تواند برگزار شود.

هاشمی در ادامه گفت: نمی گویم مجوز را از سازمان بازرسی گرفتیم. از آقای سراج می‌خواهم که بدانند به هیچ وجه قصد انجام خلف قانون را نداریم. رییس شورای سهر تهران در ادامه افزود: موضوع شورای محله در ماده ۷ قانون اساسی آمده است.در ماده ۱۰۷ قانونی برای آن درنظر گرفته نشده اما تشکیل انجمن‌های این چنینی در قانون شورا ذکر شده است.

وی در ادامه با اشاره به مساله رویه تصریح کرد: اغلب قوانینی که درکشور نوشته می‌شود بر مبنای رویه‌های قبلی بوده و خود رویه اصل حقوقی است که می تواند در نظر گرفته شده و اجرای آن محکم‌تر از عدم اجرای آن است. headtopics.

ادامه مطلب:
خبرگزاری كار ایران (ایلنا) ILNA »

کنگره آمریکا مهم‌ترین لایحۀ اصلاح قوانین حمل اسلحه در دهه‌های اخیر را تصویب کرد

جو بایدن در پیامی اعلام کرد: «پس از ۲۸ سال انفعال، اعضای دو حزب کنگره گرد هم آمدند تا به درخواست خانواده‌ها در سراسر کشور پاسخ دهند و قانونی را برای رسیدگی به آفت خشونت با سلاح تصویب کنند.» ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

انتخابات پارلمانی اوکراین؛ پیروزی چشمگیر هواداران زلنسکیاز فساد مالی در اوکراین و شاخص های پایین کیفیت زندگی در این کشور به عنوان دلیل اصلی شکست احزاب سنتی در انتخابات روز یکشنبه یاد می شود. امیدوارم به زودی توئیت کنی : خیزش مردم ایران و براندازی انقلاب

عکس روز: فوج بالون‌های رنگین | DW | 21.07.2019عکس_روز: فوج بالون‌های رنگین در جشنواره‌ای که هر سال در ۱۹ ژوئیه در ژانگیه در استان گانسو در چین برگزار می‌شود، امسال هم بالون‌های بیشماری به پرواز در آمدند. بالون‌ها باید هرچه بزرگتر و چشمگیرتر باشند و از فرسنگ‌ها دورتر چشم‌ها را خیره کنند.

روحانی در دیدار با نخست وزیر عراق:مشکلات باید از طریق گفتگوی کشورهای منطقه حل شودحسن_روحانی در دیدار عادل_عبدالمهدی،نخست وزیر عراق، که در سفری غیرمنتظره وارد تهران شد، با بیان اینکه «ایران آغازکننده جنگ و تنش نخواهد بود»، گفت: «معتقدیم مشکلات منطقه باید از طریق گفتگو و مذاکره و همکاری میان کشورهای منطقه حل و فصل شود.»

ظریف: اروپا نتوانست خود را ثابت کند/ در آمریکا یک انتخابات برگزار شده نه یک انقلابوزیر امور خارجه کشورمان در بخش‌هایی از گفت‌وگویش با شبکه سی.ان.ان مسائلی از جمله مذاکره دوباره با آمریکا، شروط دوازده‌گانه وزیر خارجه آمریکا برای این مذاکرات و همچنین اینستکس، تشریح کرد.

حزب آبه پیشتاز در انتخابات مجلس اعیان ژاپن | DW | 21.07.2019امروز ژاپنی‌ها برای انتخابات مجلس اعیان پارلمان رای می‌دهند. نظرسنجی‌ها حاکی از پیش بودن حزب حاکم است. شینزو آبه با کسب اکثریت کرسی‌ها این شانس را دارد که برنامه خود برای بازنگری در قانون اساسی را محقق کند.

دوتابعیتی‌ها اجازه کاندیداتوری در انتخابات مجلس را ندارنددوتابعیتی‌ها اجازه کاندیداتوری در انتخابات مجلس را ندارند سخنگوی کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها: براساس تصمیم امروز، افراد دوتابعیتی یا با تابعیت مضاعف و یا دارای اجازه اقامت دائم در کشورهای خارجی نمی‌توانند برای کاندیداتوری انتخابات مجلس ثبت‌نام کنند