انتشار فهرست دارایی‌های رئیس جمهوری فرانسه؛ ماکرون خودرو و ملک شخصی ندارد

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 57 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 26%
  • Publisher: 59%

امانوئل ماکرون در عمل به قانون انتشار وضعیت مالی خود در آستانه پایان دوره ریاست جمهوری، آخرین وضعیت دارایی‌های خود را متتشر کرد.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

بر پایه گزارشی که در روزنامه رسمی دولت فرانسه منتشر شده، آقای ماکرون از مه ۲۰۱۷ تا دسامبر ۲۰۲۱(۵۵ ماه) و طی دوره ۵ ساله ریاست جمهوری خود در مجموع نزدیک به یک میلیون و ۷۰ هزار یورو درآمد داشته که معادل ۱۹ هزار و ۴۵۵ یورو در ماه است.

بخشی از این درآمد(حدود ۲۰۰ هزار یورو) از محل عواید فروش کتاب آقای ماکرون به نام «انقلاب» پس از آغاز دوران ریاست جمهوری او بوده است. انتشار این کتاب از سال ۲۰۱۶ آغاز شده و هر نسخه از آن ۱۷.۹ یورو فروخته شده و در مجموع درآمدی ۴۴۳ هزار یوروی برای او به همراه داشته است. بخش دوم درآمد رئیس جمهوری فرانسه در ۵۵ ماه گذشته مربوط به دریافت کمک هزینه دولتی ۸۷۰ هزار یورویی بوده که متوسط ماهانه آن حدود ۱۶ هزار یورو بوده است.

این گزارش نشان می‌دهد که رئیس جمهوری فرانسه هنوز خودرو و ملک شخصی ندارد ولی موجودی حساب‌های بانکی او در این مدت رشد کرده است. البته بریژیت ماکرون، همسر او، صاحب یک خانه است که آقای مکرون در سال ۲۰۱۱ برای نوسازی و بازسازی این خانه وامی به ارزش ۳۵۰ هزار یورو از بانک دریافت کرده که ۱۲۶ هزار و ۸۵۳ یورو از رقم بازپرداخت این وام باقی مانده است.دارایی‌های امانوئل ماکرون عمدتا در حساب‌های بانکی است که بیشتر آنها نزد بانک کردیت میوتوئل(Crédit Mutuel) باز است.

بنابراین دارایی‌های امانوئل ماکرون در دسامبر سال ۲۰۲۱ به ۶۷۳ هزار و ۱۱۲ یورو رسیده که ۱۲۶ هزار و ۸۵۳ یورو از آن بدهی بانکی است. دارایی‌های او در مه سال ۲۰۱۷ حدود ۳۳۵ هزار یورو در مقابل بدهی بانکی ۲۴۶ هزار و ۸۰۰ یورویی بوده است.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

بله ، مسئولین ما نه تنها خودشون چیزی ندارن بلکه بچه هاشون و فک و فامیلاشونم چیزی ندارن

«فرانسه»، کشوری متمدن و با فرهنگ است که دانشمندان و فلاسفه آن نقش مهمی در پیشرفت علم و بشریت داشته‌اند؛ هدف یک حکومت دموکراتیک، حل مشکلات مختلف ملت است، مسئولین یک کشور، مدیران آن کشور هستند و «باید از رفاه نسبی بر خوردار باشند» تا «بتوانند تفکرات عمیق و علمی لازم داشته باشند».

این چقدر خوله. از سران ایران یاد بگیرد. خودشان همه چه دارند. مردم چیزی من دارند

برای پراید هم اسم ننوشته؟!

چقدر بی دست و پا و بی عرضه

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

اریک زمور، نامزد راست افراطی ریاست جمهوری فرانسه برای «حمایت از سرزمین مسیحیان» به ارمنستان رفت«ارمنستان در خطر است. این کشور پیشاپیش و در زمان امپراتوری عثمانی، سرزمین شهدا، کشتار و نسل‌کشی بوده است. این بار آذربایجان و به‌ویژه ترکیه ارمنستان را مورد آزار و اذیت قرار می‌دهند. ما در ارمنستان در قلب جنگ تمدن‌ها هستیم.» براوو
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

سردار آزمون به لیون فرانسه می‌پیونددرسانه‌های ورزشی در فرانسه از قطعی شدن انتقال سردار آزمون به باشگاه لیون فرانسه خبر می‌دهند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

شاه و خامنه‌ای، مقایسه دو سیاست خارجی، پرگاردر مقایسه‌ی سیاست خارجی محمدرضا شاه پهلوی و جمهوری اسلامی به چه نتایجی می‌رسیم؟ انقلاب ایران یک گسست ایجاد کرد یا سیاست خارجی پیش و پس از انقلاب کمابیش در یک راستاست؟ مهمان‌های برنامه: فرهنگ جهانپور؛ تحلیل‌گر مسائل خاورمیانه و علم صالح؛ استاد دانشگاه. در دوران پهلوی مگر سیاست خارجی وجود داشت!!!! عجب؟؟ مملکت دست امریکا و انگلیس بود، چه سیاست خارجی!!!!! تاریخ را ورق بزنید‌. شما از سياست هيج خبري نداريد چقدر این برنامه کثیف بود سیاست جدید بی بی سی (که بازوی پروپاگاندای ج.ا) این که شرارتهای ج.ا در منطقه را به پهلوی مرتبط کند تا بلکه مشروعیت و مقبولیت پیدا کند ajibzade MehdiMMJ Me_Hamed_Myself melliiun Yaar_ii zmajales2 mamlekate marzban316
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

رئیس جمهوری ترکیه: شبکه‌های اجتماعی تهدیدی برای دموکراسی هستند🔺رئیس جمهوری ترکیه: شبکه‌های اجتماعی تهدیدی برای دموکراسی هستند بنا بر گزارش‌های رسانه‌های طرفدار دولت، قانون جدید انتشار هر گونه «اطلاعات نادرست» و «اخبار جعلی» را جرم محسوب کرده که می‌تواند تا پنج سال حکم زندان داشته باشد. ⬇️ بیشتر بخوانید: Wath 😂😂🤣🤣🤣 نه كه تو خيلي دموكراتي !!! منظور از دموکراسی اردوغان ، حکومت استبداد است ، واقعا خنده داره ،،، شبکه های اجتماعی تا به این لحظه بهترین نوع دموکراسی بودن تا مردم دنیا بتونن باهم گفتگو کنند
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

برف و باران در شمال کشور/ تشدید آلودگی هوای ۵ کلانشهربرف و باران در شمال کشور تشدید آلودگی هوای ۵ کلانشهر رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا ضمن اشاره به بارش برف و باران در شمال کشور از تشدید آلودگی هوای ۵ کلانشهر خبر داد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

هاآرتص: وزیر دفاع اسرائیل به ارتش دستور داده است برای گزینه حمله نظامی به ایران آماده شود🔺هاآرتص: وزیر دفاع اسرائیل به ارتش دستور داده است برای گزینه حمله نظامی به ایران آماده شود ▪️گانتز گفت مذاکرات وین «بدون پیشرفت» بوده‌ و قدرت‌های جهان دریافته‌اند که جمهوری اسلامی در مذاکرات جدی نیست. ⬇️ بیشتر بخوانید: گانتز دست ش درد نکنه اخ جون. بخواب بابا
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »