انتشار گزارش ۳۷ صفحه‌ای از نقض محدودیت‌های کرونا توسط بوریس جانسون

05/03/1401 03:44:00 ق.ظ

🔺انتشار گزارش ۳۷ صفحه‌ای از نقض محدودیت‌های کرونا توسط بوریس جانسون ▪️بر اساس نتایج تحقیقات دولت بریتانیا که روز چهارشنبه منتشر شد، بوریس جانسون، یک محل کار «بی نظم» را ایجاد کرده بود که در آن محدودیت‌های کرونا به صورت گسترده زیر پا گذاشته می‌شد.

این گزارش ۳۷ صفحه‌ای که توسط سو گری، یکی از کارمندان ارشد دولت بریتانیا تهیه شده است شامل عکس‌هایی از آقای جانسون در جشن تولدی است که به افتخار او برگزار شده بود. خانم گری ۱۶ گردهم‌آیی با حضور جانسون و کارکنانش را در دورانی که شهروندان بریتانیا به دلیل محدودیت‌های کرونا از معاشرت یا حتی ملاقات با بستگان بیمار و در حال مرگ خود منع شده بودند بررسی کرده است.

این‌گزارش اشاره کرده است که ۸۳ نفر در این مهمانی‌ها قوانین را نقض کردند و در برخی موارد، پس از مصرف بیش از اندازه مشروبات الکلی با یکدیگر درگیر شدند و به اموال آسیب رساندند.

با این حال، گزارش، هیچ گونه اطلاعات جدیدی در مورد رفتار آقای جانسون ارائه نکرده است و حتی داونینگ استریت، محل اقامت نخست‌وزیری را به دلیل برخی اصلاحات که خانم گری در نسخه قبلی گزارش خود از آن به عنوان «فقدان رهبری» و «غرق شدن در الکل» یاد کرده بود تحسین کرده است.

خانم گری برای کسانی که قوانین را زیر پا گذاشته‌اند مجازاتی توصیه نکرده و به این نکته اشاره کرده است که کارمندان تصور می‌کردند رفتارشان توجیه‌پذیر باشد چرا که رئیسشان نیز در این مهمانی‌ها حضور داشت. گزارش، تلویحا آقای جانسون و دیگر مقامات ارشد را مقصر این قانون‌شکنی شناخته است. headtopics.com

این گزارش می‌افزاید که برخی از گرد‌هم‌آیی‌ها نشان دهنده ناکامی جدی در رعایت قوانینی است که در آن دوران، نه تنها از سوی کسانی که در قلب دولت فعالیت می‌کنند بلکه از عموم جمعیت بریتانیا انتظار می‌رفت، رعایت شوند.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »
Loading news...
Failed to load news.

گزارش عفو بین‌الملل از «افزایش نگران‌کننده» آمار اعدام در جهان طی سال ۲۰۲۱عفو بین‌الملل علام کرد که کاهش محدودیت‌های مربوط به کرونا همزمان با «افزایش نگران‌کننده» آمار اعدام در جهان طی ۲۰۲۱ بود و این میان ایران بیشترین اعدام را از سال ۲۰۱۷ تاکنون داشته.

اعتراض در حاشیه مجمع جهانی اقتصاد؛ ثروتمندانی که می‌گویند از ما بیشتر مالیات بگیریدشماری از میلیونر‌های سرشناس جهان با پیوستن به تظاهرکنندگان چپ‌گرا در داووس سوئیس، از رهبران جهان خواسته‌اند تا با افزایش مالیات بر افرادی نظیر آن‌ها، به بهبود وضعیت معیشت مردم و کاهش هزینه زندگی‌ها کمک کنند.

اسرائیل از «تصمیم بایدن برای عدم حذف سپاه پاسداران از فهرست سازمان‌های تروریستی» استقبال کردنفتالی بنت، نخست وزیر اسرائیل، شامگاه سه‌شنبه از «تصمیم دولت ایالات متحده برای عدم حذف سپاه پاسداران از فهرست سازمان‌های تروریستی» استقبال کرد. بنت🖕🖕🖕 این موضوع هرگز با توافق هسته‌ای ارتباط نداشته. مترسک شیعی‌ آمریکا می‌خواست آنرا به این توافق پیوند دهد تا مذاکرات وین منتفی شود.

کارگردان «عنکبوت مقدس»: از حجاب نه، باید از نان صحبت کرد«علی عباسی»، کارگردان فیلم «عنکبوت_مقدس» در نشست مطبوعاتی فیلم خود در جشنواره_کن، به سختی‌های معیشت مردم ایران اشاره کرد و گفت به جای حجاب «باید درباره نان صحبت کرد.» اطلاع_رسانی

مجمع جهانی اقتصاد؛ «بدتر از سال‌ گذشته، بهتر از سال آینده»زمان برگزاری اجلاس و حضور کم‌‌رنگ آمریکا و به‌خصوص غیبت کم‌سابقه نمایندگان روسیه و چین تنها مواردی نیستند که اجلاس جاری داووس را به‌نسبتِ سال‌های گذشته متفاوت می‌کنند.

یک فرمانده سپاه: ۴ هزار نفر از فرزندان مسئولان در خارج از کشور زندگی می‌کنندمرتضی میریان، رئیس اداره عملیات زمینی سپاه پاسداران، در یک برنامه تلویزیونی گفته است که این افراد باید «رصد» شوند تا در آینده، هیچ پست مدیریتی در جمهوری اسلامی به آن‌ها داده نشود. بایدهای زیادی وجود داره اما در عمل برعکسش اتفاق میفته آنها از آگاه شدن جامعه میترسن.میترسن علیه خودشان قیام کنند.کم نبودن کسانی که درخارج کشور بودن اما هنگام جنگ امدن وکمک کردن. همانجا که هستند بمانند و به دلالی برای حکومت ملایان ادامه دهند.