امیرعبداللهیان: درباره بازگشت به مذاکرات وین، با «آقای لاوروف» مشورت کردیم

14/07/1400 04:13 ب.ظ

امیرعبداللهیان: درباره بازگشت به مذاکرات وین، با «آقای لاوروف» مشورت کردیم بیشتر بخوانید🔽

وزیر امور خارجه ایران می‌گوید، سرگی لاوروف تاکید دارد که رافائل گروسی، مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی سفرهای بیشتری به تهران داشته باشد و ما هم از این موضوع استقبال می‌کنیم. حسین امیر عبداللهیان، وزیر امور خارجه ایران که برای دیدار با مقام‌های روس به مسکو سفر کرده در نشست خبری مشترکی با همتای روس خود حاضر شد.

آقای امیرعبداللهیان در این نشست با اشاره به اینکه در خصوص موضوعات مختلفی با وزیر امور خارجه روسیه به بحث و گفتگو نشسته است ابراز امیدواری کرد که در آینده نزدیک سند راهبردی همکاری‌های دو کشور مبنای همکاری‌های تهران و روسیه قرار گیرد. او همچنین تاکید کرد که روسیه اولویت اصلی سیاست خارجی در دولت ابراهیم رئيسی است.

وزیر امور خارجه ایران همچنین در ادامه با اشاره به اینکه سرگی لاوروف خواهان انجام سفرهای بیشتر از سوی رافائل گروسی، مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی است افزود: «آقای لاوروف تاکید دارد که گروسی سفرهای بیشتری به تهران داشته باشد. هر زمان که گروسی برای پیگیری مسائل فنی و در چارچوب مقررات تصمیم سفر به ایران بگیرد ما هم از آن استقبال می‌کنیم ولی از این‌که آژانس نسبت به حادثه تروریستی در سایت کرج هیچ واکنشی نشان نداد، گلایه‌مند هستیم.

ادامه مطلب:
euronews_pe »

رفته از اربابش اجازه بگیره سرنوشت مردم چکار ب روسیه داره ایشون اجازه دادن با نگاه به تاریخ گذشته ایران و روابطی که با روسیه داشته‌ایم همیشه روسیه به ایران خیانت کرده و این سیاستمداران وطن فروش ما با اعتماد بی جا به روسیه ضرر های جبران ناپذیری به ایران زده اند طی این ۴۲ سال نیز روسها مانند یک گاو شیرده ایران را دوشیده اند وباز هم ج ا خودش را به خواب زده

نه شرقی نه غربی این بود!!! این لاوروف همون لاوروف داستان ظریف نیست؟ هست؟ یه چند تا فعل اضافه آوردین😜 نه بگو کسب تکلیف از ارباب

امیرعبداللهیان: روسیه نسبت به هرگونه تغییر احتمالی در مرزهای منطقه حساس باشدوزیر امور خارجه ایران گفت: انتظار ما از مقامات رسمی روسیه این است که نسبت به هرگونه تغییر احتمالی در مرزهای منطقه و حضور تروریست‌ها و تحرکات رژیم صهیونیستی در منطقه که علیه صلح و ثبات منطقه است، حساس باشد. روسیه باز کون جمهوری‌اسلامی گذاشت اینها شروع کردن چس‌ناله سر دادن. مثل اینکه این یارو خیلی کسمشنگه برای روسیه تکلیف تعیین میکنه رحمان علی اف یا الهام علی اف؟! این گوساله های بیسواد و از کجا پیدا کردین اخه؟؟؟ .

آقای عبداللهیان ، سیاست روس ها در خصوص مسائلی از قبیل برجام ، ارتباط ایران با اروپا ، بحث ایران و سوریه و اسرائیل را نمی‌توان باور کرد که به نفع سیاست های فعلی ایران باشد. نگاهی به پشت سر بیانداز و ببین روس ها چه کردند با این کشور؟ یعنی برادسشویی رفتن هم ازپوتین اجازه خواهیم گرفت لاوروف دقيقا كفتار تربيت شده پوتين هستش

چقدر اینها حقیرند 🤢 دایه‌ی مهربان‌تر از مادر

ولی‌عهد ابوظبی پایان بحران کرونا و بازگشت به زندگی عادی در امارات را اعلام کردشیخ محمد بن زاید آل‌نهیان، ولی‌عهد ابوظبی از پایان بحران کرونا و بازگشت زندگی عادی به امارات خبر داد.شیخ محمد، چهارشنبه، 6 اکتبر، در صفحه اینستاگرام خود حضرت محمد ﷺ امام مہدی کے ساتھ غزوے ہند کی امامت کریں گے

هنرمند افغانستانی: امیدی برای بازگشت به وطنم ندارمیکی از هنرمندان مجسمه‌ساز افغانستانی ساکن ایران با اشاره به اینکه طالبان این هنر را «بت‌پرستی» می‌داند ابراز داشت که امیدی برای بازگشت به کشورش را ندارد. - خبرگزاری آناتولی

سخنگوی وزارت خارجه ایران: برای بازگشت به مذاکرات وین پیش‌شرطی نداریمبعد از آنکه وزیر امور خارجه ایران گفته بود، آمریکا برای حسن نیت ۱۰ میلیارد دلار از دارایی‌های بلوکه شده ایران را آزاد کنند تا تهران هم به مذاکرات وین بازگردد، حالا سعید خطیب‌زاده می گوید ایران هیچ پیش‌شرطی برای بازگشت به گفتگوها ندارد. ازادی ده میلیون دلار پیش شرط از زبان جاهل عبدوالهیان فرقه فارسیسم چه بود؟!!!..

اولیانوف: بازگشت به مذاکرات وین در آینده نه چندان دور رخ می‌دهدنماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی واقع در وین تاکید کرد که بازگشت به مذاکرات وین جهت احیای برجام در آینده‌ای نه چندان دور رخ خواهد داد. ارباب آمریکا و جمهوری شیطانی ایران‌ نوکران برده ها اینقدر دروغ نگید بس است نمایش بازی هاتون خوب جهان آمریکا اسرائیل با کمک جمهوری شیطانی ایران موفق شدید ایران نابود و غارت ایران کنید حالا هم می خواهید جنگ جهانی سوم داخل ایران راه اندازی کنید یا بی آبی نابود ایران نابوده دیگه نه ما مردم ایران از کره ماه آمده ایم و نه جهان و رژیم ایران دیگه فکر نکنند زرگند در هر صورت بازنده اصلی در برابر خدا جهان و رژیم ایران است همتون در نابودی جهان کمک می کنید اینقدر به نابودی ایران کمک کنید تا خدا هم جهان رو نابود کند پس نگران نیستم خدا می بیند بس است اگر یه وقتی فکر کردید خدا وجود نداره جمهوری شیطانی ایران بروید توی آینه به خودتان نگاه کنید آینه رو تاریخ گذشته قبل انقلاب در کجا بودید انسان های بی آزار ساده زیست و کسی شماها رو نمی شناخت بعد فکر کنید چرا خدای عالم کاری کرد بعد ۴۳ سال در یه جایگاه دیگر قرار بگیرید

ایران: برای بازگشت به مذاکرات وین عجله‌ای نداریمیک مقام ارشد در دولت ایران در اظهاراتی با اشاره به بازگشت تهران به مذاکرات وین، اذعان کرد جمهوری اسلامی در حال توسعه برنامه هسته‌ای خود است و هیچ عجله‌ای ضيفوني الله يسعدكم 😊

وزیر امور خارجه ایران می‌گوید در خصوص بازگشت ایران به مذاکرات هسته‌ای با سرگی لاوروف مشورت کرده است.

حسین امیر عبداللهیان، وزیر امور خارجه ایران که برای دیدار با مقام‌های روس به مسکو سفر کرده در نشست خبری مشترکی با همتای روس خود حاضر شد.

آقای امیرعبداللهیان در این نشست با اشاره به اینکه در خصوص موضوعات مختلفی با وزیر امور خارجه روسیه به بحث و گفتگو نشسته است ابراز امیدواری کرد که در آینده نزدیک سند راهبردی همکاری‌های دو کشور مبنای همکاری‌های تهران و روسیه قرار گیرد. او همچنین تاکید کرد که روسیه اولویت اصلی سیاست خارجی در دولت ابراهیم رئيسی است.

وزیر امور خارجه ایران همچنین در ادامه با اشاره به اینکه سرگی لاوروف خواهان انجام سفرهای بیشتر از سوی رافائل گروسی، مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی است افزود: «آقای لاوروف تاکید دارد که گروسی سفرهای بیشتری به تهران داشته باشد. هر زمان که گروسی برای پیگیری مسائل فنی و در چارچوب مقررات تصمیم سفر به ایران بگیرد ما هم از آن استقبال می‌کنیم ولی از این‌که آژانس نسبت به حادثه تروریستی در سایت کرج هیچ واکنشی نشان نداد، گلایه‌مند هستیم.»

امیرعبداللهیان که پیش از سفر به روسیه هم از مسکو خواسته بود در خصوص موضوعات منطقه‌ای واکنش نشان دهد بار دیگر به این موضوع اشاره کرد و افزود: «ما در منطقه قفقاز جنوبی نگرانی‌هایی داریم و این مسئله را به روسیه هم گفته‌ایم. منطقه تحمل زیاده‌خواهی‌های جدید را ندارد. ایران تحت هیچ شرایطی تغییر ژئوپلتیک و نقشه منطقه در حوزه قفقاز را نخواهیم پذیرفت و کماکان بابت حضور اسرائيل و تروریست‌ها در منطقه نگرانیم.»

اظهارات وزیر امور خارجه ایران در حالی مطرح می‌شود که در روزهای اخیر تنش‌های میان ایران و جمهوری آذربایجان شدت گرفته و باکو حضور نیروهای اسرائيلی در مرز با ایران را بی‌اساس خوانده است.

تنش میان ایران و آذربایجان؛ خامنه‌ای: کسانی که برای امنیت به دیگران تکیه می‌کنند سیلی خواهند خورد

امیرعبداللهیان در بخش دیگری از صحبت‌هایش باز هم به لاوروف اشاره کرد و تاکید کرد که برای بازگشت به مذاکرات هسته‌ای با او مشورت کرده است. وزیر خارجه ایران در این خصوص گفت: «درباره بازگشت به مذاکرات وین با آقای لاوروف مشورت کردیم. ما بعد از جمع‌بندی‌ها به زودی به گفتگوهای وین باز می‌گردیم. البته اینجا مایلم با صدای بلند به طرف مقابل بگویم که در فرصتی که ما در حال جمع بندی هستیم، آنها هم حتما تصمیمات جدیدی بگیرند و اراده و نیت واقعی خود را برای رسیدن این مذاکرات به نتیجه نشان دهند.»

وزیر امور خارجه ایران پیشتر از یک بازه زمانی ۲ الی ۳ ماهه برای بازگشت به مذاکرات هسته‌ای گفته بود و آن‌را زمانی منطقی برای شکل گیری دولت جدید در ایران خوانده بود. او همچنین در اظهار نظر دیگری که چالش برانگیز شده بود، پس از سفر خود به نیویورک گفته بود که از طرف آمریکایی خواسته که ۱۰ میلیارد دلار از دارایی‌های بلوکه شده ایران را به عنوان پیش‌شرط بازگشت تهران به مذاکرات هسته‌ای آزاد کند.

خواسته‌ای که در ادامه با مخالفت آمریکا و آلمان رو به رو شد. البته سعید خطیب‌زاده، سخنگوی وزارت امور خارجه بعدا تاکید کرد که خواسته امیرعبداللهیان یک «پیش‌شرط» نبوده و ایران بدون هیچ پیش‌شرطی به گفتگوهای هسته‌ای در وین باز می‌گردد.

وزیر امور خارجه ایران همچنین بار دیگر بر لزوم گسترش روابط با روسیه تاکید و ابراز امیدواری کرد ابراهیم رئیسی و ولادیمیر پوتین به زودی با یکدیگر دیدار کنند. امیرعبداللهیان در ادامه افزود: «ما روسیه را یک شریک راهبردی برای خود می‌دانیم و معتقدیم مسکو اولیت سیاست خارجی در دولت جدید ایران است و امیدواریم در آینده نه چندان دور، روابط دو کشور به بهترین سطح خود ارتقا یابد.»