امیر ۹۱ ساله کویت برای مراقبت‌های پزشکی به آمریکا می‌رود

01/05/1399 09:30 ب.ظ

شیخ صباح احمد جابر صباح که در سال ۲۰۰۶ میلادی قدرت را در کویت به دست گرفت طی ۲۰ سال گذشته با ضربان‌ساز مصنوعی قلب (معروف به باتری قلب) زندگی کرده است.

شیخ صباح احمد جابر صباح که در سال ۲۰۰۶ میلادی قدرت را در کویت به دست گرفت طی ۲۰ سال گذشته با ضربان‌ساز مصنوعی قلب (معروف به باتری قلب) زندگی کرده است. خبرگزاری دولتی کویت پیش از این روز شنبه گزارش داده بود که امیر این کشور برای انجام معاینات پزشکی در بیمارستان بستری شده است. برخی از اختیارات شیخ صباح احمد جابر صباح نیز به نواف احمد جابر صباح، ولیعهد این کشور تفویض شده است.

مقامات کویت هنوز در مورد بیماری شیخ صباح احمد جابر صباح اطلاع رسانی نکرده اند اما او پس از انتقال به بیمارستان مورد عمل جراحی قرار گرفت. وی قرار است صبح روز پنجشنبه کویت را به مقصد آمریکا ترک کند.AP Photo

امیر کویت ماه سپتامبر (شهریور/مهر) سال گذشته نیز برای معاینه پزشکی به ایالات متحده سفر کرده بود. شیخ صباح احمد جابر صباح که در سال ۲۰۰۶ میلادی قدرت را به دست گرفت طی ۲۰ سال گذشته با ضربان ساز مصنوعی قلب (معروف به باتری قلب) زندگی کرده است. headtopics.com

او همچنین در سال ۲۰۰۲ مورد جراحی آپاندیس قرار گرفته بود. وی در سال ۲۰۰۷ نیز برای جراحی مجاری ادراری در بیمارستان بستری شده بود. بستری شدن امیر ۹۱ ساله کویت در بیمارستان؛ برخی اختیارات به ولیعهد محول شد نواف احمد جابر صباح که اکنون ۸۳ سال دارد در سال ۲۰۰۶ به عنوان ولیعهد کویت معرفی شد. او در دهه ۱۹۹۰ و در زمان اشغال کویت از سوی نیروهای عراق به فرماندهی صدام حسین، عهده دار سمت وزارت دفاع بود.

ادامه مطلب:
euronews_pe »

نیروی دریایی یونان در واکنش به تحرکات اخیر ترکیه به حالت آماده‌باش درآمدوزارت خارجه یونان روز سه شنبه تحرکات ترکیه را اسباب «افزایش تنش در منطقه» ارزیابی کرده بود.

پاسخ به یک پرسش: آیا رفتن به باشگاه‌های ورزشی در طول همه‌گیری کرونا امن است🔺پاسخ به یک پرسش: آیا رفتن به باشگاه‌های ورزشی در طول همه‌گیری کرونا امن است ⚡️با کاهش محدودیت‌های قرنطینه اعمال شده برای جلوگیری از شیوع کرونا، بسیاری از افراد تشنه بازگشت به روند عادی و انجام زندگی معمول خود، از جمله فعالیت‌های ورزشی‌شان، هستند.

آمار ابتلا به کرونا در روسیه به مرز 790 هزار نفر رسید

آغاز اعتصاب غذا در کنتاکی و اعتصابات سراسری در اعتراض به خشونت پلیس آمریکامعترضان در کنتاکی آمریکا خواستار اخراج دو مامور پلیس که در کشته شدن بریونا تایلر، زن جوان آفریقایی تباری که ماه مارس گذشته با شلیک پلیس در آپارتمان خود کشته شده، هستند. همزمان در چند ایالت دیگر از جمله نیویورک معترضان به نابرابری نژادی و تبعیض در محل کار اعتراض کرده‌اند و اعتصابات و تحصن‌های متعددی هم در میسوری و دیگر ایالات آمریکا برگزار می‌شود.

شمار قربانیان کرونا در آمریکا به 144 هزار و 983 تن رسیدشمار قربانیان کرونا در آمریکا به 144 هزار و 983 تن رسید

آمار بهبودیافتگان از کرونا در ترکیه به 205 هزار و 214 نفر رسیدآمار بهبودیافتگان از کرونا در ترکیه با ترخیص 1203 تن طی شبانه‌روز گذشته از بیمارستان‌ها به 205 هزار و 214 نفر رسید