امیرعبداللهیان در نیویورک با نمایندگان ۱+۴ ملاقات می‌کند | DW | 19.09.2021

28/06/1400 04:57:00 ب.ظ

وزیر امور خارجه ایران به نیویورک سفر می‌کند. او در این سفر با نمایندگان کشورهای گروه ۱+۴ ملاقات خواهد کرد. سخنگوی وزارت امور خارجه ایران از تغییرات قریب‌الوقوع ترکیب هیات ایرانی مذاکره‌کننده در احیای برجام خبر داده است.

وزیر امور خارجه ایران به نیویورک سفر می‌کند. او در این سفر با نمایندگان کشورهای گروه ۱+۴ ملاقات خواهد کرد. سخنگوی وزارت امور خارجه ایران از تغییرات قریب‌الوقوع ترکیب هیات ایرانی مذاکره‌کننده در احیای برجام خبر داده است. امیرعبداللهیان در این سفر با مقام‌های ۴۵ کشور از جمله وزیران خارجه گروه ۱+۴ (بریتانیا، فرانسه، چین، روسیه و آلمان) دیدار خواهد داشت.

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید پنج قدرت جهانی شامل آمریکا، فرانسه، بریتانیا، روسیه و چین به علاوه آلمان (گروه ۱+۵) توافق هسته‌ای با ایران (برجام) را در سال ۲۰۱۵ امضا کردند.

شش دور از این مذاکرات تا انتخابات ریاست جمهوری در ایران انجام شد. این مذاکرات با روی کار آمدن دولت ابراهیم رئیسی در ایران متوقف شد و هنوز هم زمان دقیقی برای برگزاری دور هفتم تعیین نشده است. "ترکیب هیأت مذاکره‌کننده ایرانی در برجام تغییر پیدا می‌کند"

رسانه‌های ایران روز سه‌شنبه ۲۳ شهریور از انتصاب علی باقری کنی به معاونت سیاسی امیرعبداللهیان خبر دادند. باقری قبلا دستیار سعید جلیلی در مذاکرات هسته‌ای بود و مواضعی سرسختانه را نمایندگی می‌کرد. او طبق تغییرات جدید در وزارت امور خارجه ایران جانشین عباس عراقچی، مذاکره‌کننده ارشد جمهوری اسلامی در گفت‌وگوهای وین شده است. headtopics.com

خطیب‌زاده درباره چگونگی حضور آمریکا در مذاکرات وین هم گفت، اگر آمریکا یک‌جانبه‌گرایی را در مقام اجرا و رویکرد کنار بگذارد، گفت‌وگوهای وین در مسیر بهتری قرار خواهد گرفت.

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

تجمع معلمان در شهرهای مختلف ایران در اعتراض به اجرا نشدن طرح رتبه‌بندیمعلمان در شهرهای مختلف ایران در اعتراض به رسیدگی نشدن به مطالباتشان و اجرا نشدن طرح رتبه‌بندی تجمع کردند و شعارهایی از جمله «صدای ما بی‌صداست» سر دادند

کرونا در ایران؛ داستان واکسن‌ستیزان و اول شدن در یک مسابقه بی‌رقیب

وزیر امور خارجه فرانسه: نیازی به احضار سفیرمان از بریتانیا نداشتیم، با فرصت‌طلبی لندن آشناییم«این وضعیت بی‌سابقه بسیار نمادین است. پای دروغ، دورویی، قطع اعتماد و نادیده گرفتن در میان است. اوضاع میان ما و آمریکایی‌ها خوب نیست.» عقل که نباشد جان در عذاب است بیا یه پکیج رافال بده ایران تلافی کن ... بیا آدم باش فرانسه 😁 تو هم لج کن زیردریایی ها رو بده به ما. نمیدانم چرا یاد تهاجم چاناق قلعه افتادم!

وزیر خارجه فردا راهی نیویورک می شود/ دیدار با هیات آمریکایی در دستورکار نیستسخنگوی وزارت خارجه: *وزیر خارجه فردا راهی نیویورک می‌شود *امیرعبداللهیان با وزیران خارجه ۴+۱ جداگانه دیدار خواهد داشت *دیدار با هیات آمریکایی در دستور کار نیست پس فقط میری نیویورک مکان های زیارتی سیاحتی شو ببینی؟

ایران: پذیرش بیشتر آوارگان افغانستانی در این شرایط اقتصادی برای ما سخت استسخنگوی وزارت امورخارجه ایران گفت با وجود حضور 4 میلیون اتباع افغانستانی در این کشور، پذیرش بیش از این میزان در این شرایط اقتصادی سخت است. - خبرگزاری آناتولی

عضویت ایران در پیمان شانگهای؛ تداوم استراتژی نگاه به شرقعضویت ایران در پیمان شانگهای پس از 15 سال رایزنی و فارغ از توان و تاثیر این سازمان بین‌المللی، نشانه تلاش دولت رئیسی جهت رهایی کشورش از انزوا است. - خبرگزاری آناتولی