امید رنگ‌باخته؛ روایتی از گریز فعالان عراقی به خارج از کشور

  • 📰 IranIntl
  • ⏱ Reading Time:
  • 39 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 19%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

خبرگزاری رویترز در گزارشی به زندگی چند تن از فعالان مدنی عراق که به ترکیه گریخته‌اند پرداخته و از کشته شدن چند تن از آنان به دست شبه‌نظامیان مورد حمایت ایران در عراق نوشته است.

با این حال او این پیام‌ها را جدی نمی‌گرفت و به کار خود ادامه می‌داد. اما وقتی استادش درست بیرون از مقر پلیس به ضرب گلوله کشته شد، المنشد چاره‌ای جز فرار از کشور پیش روی خود ندید.

فعالیت‌های حقوق بشری در عراق شامل گستره‌ای وسیع بود و عملا شهروندان این کشور را با حقوق خود، از جمله حق رای، حق آزادی بیان و حق تظاهرات ضد فساد را آشنا می‌کرد؛ اما فرار فعالان عراقی از کشورشان جنبش‌های چند ده ساله مدنی‌ را کم بنیه کرده است. حسن وهاب، عضو سازمان حقوق بشری امل، می‌گوید قتل‌ فعالان مدنی همزمان با آغاز تظاهرات افزایش یافت و بعد به طور مهیبی اوج گرفت.

خبرگزاری رویترز با هفت تن از فعالان عراقی که در چند ماه اخیر کشورشان را ترک کرده‌اند گفت‌وگو کرده است. شبه‌نظامیانی که در عراق امروز جولان می‌دهند مورد حمایت جمهوری اسلامی ایران هستند و از احزاب سیاسی خط می‌گیرند.مصطفی الکاظمی که از حدود پنج ماه پیش به نخست وزیری عراق رسیده، تلاش کرده پرونده قتل فعالان مدنی را پیگیری کند. او برخوردهایی نیز با شبه‌نظامیان مورد حمایت جمهوری اسلامی داشته است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

هموم بلايي كه سر خلبان هاي عراقي بعد از بقدرت رسيدن أمثال مالكي ها امد

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 3. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

شهردار کپنهاگ پس از اعتراف به آزار جنسی چند زن از سمت خود کناره‌گیری کردوی که سال‌ها پیش وزیر دادگستری دانمارک بود، در ۱۱ سال اخیر در سمت شهردار کپنهاگ فعالیت می‌کرد. وصلش كنيد به مسلمونا اينم😂 مگه در کپنهاگ هم آزار جنسی وجود داره؟؟😬😬 آنجا که میگن رابطه آزاده؟؟😬😬😬 ببخشید آزار جنسی چه فرقی با رابطه جنسی داره؟ خواهش می کنم در مورد اصطلاحاتی که به کار می برید توضیح بدید.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

زنان و دختران معترض بلاروس؛ ما را از پنجره ببینید نه از تلویزیونصدها زن و دختر دانشجو در مینسک پایتخت بلاروس در اعتراض به حکم بازداشت تیخانوفسکایا، رهبر در تبعید اپوزوسیون این کشور به خیابان‌ها آمدند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

بی‌خبری از وضع شش تن از فعالان مدنی بازداشت شده در ایران | DW | 18.10.2020خانواده شش فعال مدنی بازداشت شده در ایران از وضع آنها از زمان بازداشت بی‌خبرند. ۱۲ روز از زمان بازداشت این شش نفر می‌گذرد. نهادهای امنیتی حاضر به پاسخگویی به خانواده‌ها نیستند و این آنها را به شدت نگران کرده است.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

ادامه اعتراضات بلاروس علیرغم تهدید پلیس به استفاده از سلاح | DW | 18.10.2020پایتخت بلاروس روز یکشنبه ۲۹ مهر (۱۸ اکتبر) مجددا صحنه تظاهرات گسترده علیه آلکساندر لوکاشنکو، رئیس جمهوری این کشور بود. با وجود تهدید پلیس به استفاده از سلاح گرم و حضور گسترده ماموران پلیس و سربازان ارتش، ده‌ها هزار نفر به خیابان‌ها رفتند.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

امیر حاتمی: از امروز مجازیم در زمینه دفاع هر آنچه می‌خواهیم از دنیا تهیه کنیموزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: از امروز مجاز هستیم هرچه که نیاز داریم از دنیا تهیه کنیم و آنچه که دیگران نیاز دارند و از ما می‌خواهند را تهیه کنیم. این دستاورد جای تبریک داره و باعث صلح و امنیت بیشتر در منطقه خواهد شد بدون تردید بخر اگه پول داری...
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

یک طرح قانونی جدید برای جلوگیری از پولشویی حزب‌الله لبنان به کنگره آمریکا ارائه شد🔺یک طرح قانونی جدید برای جلوگیری از پولشویی حزب‌الله لبنان به کنگره آمریکا ارائه شد ⚡️طرح قانونی جدیدی توسط گروهی از اعضای جمهوریخواه کنگره آمریکا با هدف جلوگیری از فعالیت‌های پولشویی حزب‌الله_لبنان به مجلس نمایندگان ایالات متحده ارائه شده است.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »