امیرخان متقی: جهان به جای فشار بر طالبان باید با ما همکاری کند

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 36 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 18%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

امیرخان متقی: جهان به جای فشار بر طالبان باید با ما همکاری کند بیشتر بخوانید🔽

امیرخان متقی، وزیر امور خارجه طالبان طی سخنانی در دوحه، پایتخت قطر خواستار بهبود روابط جهان با امارت اسلامی افغانستان شد اما وعده‌ای جدی برای بازگشت دختران به کلاس‌های درس نداد.

آقای متقی روز دوشنبه در جریان سخنرانی در «مرکز مطالعات مخاصمات و بشردوستانه» موسسه تحصیلات عالی قطر گفت: «جامعه جهانی به آغاز همکاری با ما نیازمند است. به این ترتیب ما می‌توانیم جلوی ناامنی را بگیریم و همزمان با جهان روابط مثبت برقرار کنیم.» با این حال، دست‌کم ایالات متحده، قطر، ازبکستان و پاکستان با مقام‌های عالی‌رتبه طالبان دیدار و گفت‌وگو کرده‌اند و قرار است نمایندگان اتحادیه اروپا نیز روز چهارشنبه با آقای متقی و هیأتی از طالبان در دوحه قطر گفت‌وگو کنند.وزیر امور خارجه دولت افغانستان اعلام کرد که امارت اسلامی با دقت حرکت می‌کند؛ اما طالبان تنها چند هفته است که کشور را کنترل می‌کنند و نمی‌توانند اصلاحاتی را که جامعه جهانی نتوانست در ۲۰ سال اجرا کند، به این زودی به سرانجام برسانند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

کس ننه اون جهانی که بخاد با شما همکاری بکنه.

امریکا بیست سال افغانستان را اشغال نمودبنام مباغرزه با تروریست وبا طالبان جنگید و سر انجام افغانستان را دو دستی تسلیم طالبان نمود .وباشغال افغانستان پایان داد .باز چه معنی دارد مذاکره و همکاری با اشغالگران امریکایی .؟

امریکا بیست سال افغانستان را اشغال نمودبنام مباغرزه با تروریست وبا طالبان جنگید و سر انجام افغانستان را دو دستی تسلیم طالبان نمود .وباشغال افغانستان پایان داد .باز چه معنی دارد مذاکره و همکاری با اشغالگران امریکایی .؟

ضرر اصلی را مردم افغانستا ن نمود ند چه انهای که بنام جهاد باکفار کشته شدند .وچه انهای که در کنار کفار کشته شدند .چون وضعیت تغییر نکرد. دخالت وتجاوزات امریکا سر جای خودش وطالبان هم هموار کننده مسیر دخالت امریکا با مذاکرات با امریکا میباشد .

امریکا دشمن اصلی مردم افغانستان است که درمدت بیست سال لفغانستان را به نابودی کشاند وطالبان اگرمیخواهد در افغانستان حاکمیت داشته باشد و مردم ازانها حمایت کند نباید با امریکا ازراه دوستی پیش بیاید واین مذاکرات زمینه دخالتهای امریکا را فراهم میکند توسط طالبان .

همان طورکه امریکا در توافقنامه صلح دوحه به طالبان کمک کرد وانها را از انزوای سیاسی بیرون کشانده به حاکمیت رساند امروز طالبان جواب نیکیهای امریکا را پس میدهد وبنام مذاکره راه های تجاوز ودخالت امریکا را در افغانستان دو باره فراهم میکند .

هدف امریکا نابودی افغانستان وحضور در منطقه و افغانستان بود . بیست سال قبل به یک شکل و امروز به شکل دیگری وطالبان هم در بیست سال قبل و هم فعلا جاده صاف کن امریکا میباشد شعارهای جهاد بر علیه کفار کمکم رنگش را میبازد .

باید هر شهروند کشور خود را در امنیت ببیند ولی متاسفانه امروز هیچ یک از شهروندان کشور چه ازبک، چه هزاره و چه پشتون خود را در امنیت نمی بیند مردم باید متحد شوند و از امارت بخواهند تا ابتدا رویه شان را با مردم درست کنند.

ا ا افغانستان باید حکومت همه شمول باشد. نه اینکه مزدوران قبلی در حکومت باشند، نه! باید کسانی باشند که واقعا نماینده ی مردم باشند. کار باید به کاردان سپرده شود. مثل رئیس دانشگاه کابل نشود که یک لیسانس بیاید و به یک دوکتور امر و نهی کند.

از تمام کشورهای جهان می خواهم تا زمانی که طالبان حقوق تمام مردم جامعه را رعایت نکردند این گروه را به رسمیت نشناسند. ط.البان باید با مردم درست رفتار کنند.دراین مدت ط.البان به زورگویی و غصب زمین و کشتن بیگناهان کارراپیش برده اند. اگر این رفتارادامه داشته باشد حکومتشان دوام ندارد

همکاری با گروه شما یعنی شریک شدن در خون های ریخته شده! طالبان باید به خواسته های مردم توجه کند تا بتواند اعتماد و رضایت آنها را به دست بیاورد. بدون رضایت مردم، حکومت پایدار نمی ماند.

این دیدارها زمانی می تواند بر جامعه ی افغانستان تاثیر بگذارد که مردم خودشان را در حکومت ببینند امروز طالبان هر نوع جنایتی می کنند از غصب خانه های مردم تا محکمه های صحرایی کسی هم پاسخگو نیست پس ابتدا باید حکومت درست تشکیل و سپس توقع داشته باشیم این دیدارهای صوری تاثیر داشته باشد

اولین کار ط.ال.بان باید ایجاد دولت فراگیر باشد‌ و بعد هم آزادی های اجتماعی را فراهم کنید. در غیر اینصورت حکومت اسلامی شما، پذیرفته نمی شود و مردم به زودی بساط امارت اسلامی را برمی چینند.

مردم از کارهای شما به ستوه آمده نیروهای شما بدون هیچ گپ و سخنی وارد منازل میشوند و موتر و پول نقد و زیورآلات را با خود میبرند محکمه ی صحرایی می کنند مردم را بی دلیل می کشند و هیچ توضیحی هم نمی دهند از مردم زورگیری می کنند اینگونه عمر حکومت شما به یکسال هم نمی کشد

شما بچه های نسل ده ۹۰ هستید بی غم باشید این سیاست کفر است زن های شما دست کفارهست بی غم باشید باشما همکاری میکند

غررررر

ط.ال.بان اگر واقعا می خواهند حکومت کنند و حکومت شان دوام داشته باشد باید حکومت فراگیر تشکیل داده و حقوق اقلیت های قومی و مذهبی را رعایت کنند. نمی شود که در حرف بگویند اما عمل نکنند. ط.ال.بان باید امنیت را تامین و نیروهای شان را سروسامان دهند تا بزور وارد خانه ی مردم نشوند

دولت هاو کشورها به دنبال مطالبه حقوق مردم افغانستان باشند. آنها باید دولتی را در افغانستان تایید کنند که مورد قبول تمام مردم افغانستان باشد و از همه احزاب و اقلیت های مذهبی افغانستان در این دولت سهیم باشند.

مردم به ستوه آمده اند. طالب بدون هیچ گپ و سخنی وارد منازل میشوند و موتر و پول نقد و زیورآلات را با خود میبرند، اینگونه عمر حکومت شما به یکسال هم نمی کشد.

طالبان حقوق همه اقلیت ها و تمام مردم را محترم بشمارد و به نام اسلام، ظلم و ستم نکند. شرایط آزادی و آزاد اندیشی را در کشور فراهم کند تا حتی آنهایی هم که کشور را ترک کرده اند با امیدو انگیزه دوباره برگردند.

تبعیض نژاد و قوم و مذهب ابدا قبول نیست . از هر قوم و مذهبی اگر کسی شایستگی داشته باشد باید بیاید و بر مردمش خدمت کند .

از ظلم دست بردارید به وعده هایتان عمل کنید . گفتید عفو عمومی اما به دنبال حذف کارمندان و مامورین حکومتی سابق هستید

طالبان اگر امنیت را در سرتاسر افغانستان تأمین نکند و با مردم به طور مساوی برخورد نکند خیلی سریع حکومتش ریشه کن خواهد شد .

هیچ کشوری نه می‌تواند آینده افغانستان را تعیین و نه تحمیل کند. همه کشورها در منطقه و همه کشورهایی که صدایی دارند کمک کنند که موضوع افغانستان هر چه زودتر به راه‌حل منطقی برسد و دولتی قانونی و فراگیر با حمایت مردم تشکیل شود.

با تشکیل حکومت همه شمول و رعایت حقوق اقلیت های مذهبی و قومی و سیاسی و امنیت برای همه مردم افغانستان، می توانید از جهان بخواهید شما را به رسمیت بشناسید. در غیر اینصورت، حکومتتان مورد اقبال هیچکسی نیست.

جهان مدرن کمک کنه به این حرومزاده های بدوی وحشی ...

نباید با تروریسم هم کاری کند بلکه پاسخ گوه کنند

جهانیان چکار کنند؟ شماها اول یک حموم بروید‌ بعد هم مدتی در شهر عبور و مرور کنید تا شهرنشینی یاد بگیرید بعد چند کلاس درس بخونید بعد در مورد جهان حرف بزنید😀😀

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

پژوهش جدید: همه‌گیری کرونا موجب افزایش افسردگی و اضطراب در جهان شده است🔺پژوهش جدید: همه‌گیری کرونا موجب افزایش افسردگی و اضطراب در جهان شده است ◾بنا بر این پژوهش که نتایج آن در مجله پزشکی «لنست» منتشر شده، شمار مبتلایان به افسردگی و اضطراب در یک سال گذشته میلیون‌ها نفر بیشتر از رقم پیش‌بینی شده بود. ⬇ بیشتر بخوانید: البته افسردگی آمریکاییها بهخاطر شکستهای پی در پی است... 😂🤭🤪
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

روز جهانی دختر؛ «هر روز بیش از ۶۰ عروس کودک در جهان جان می‌بازند»در روز جهانی حمایت از دختربچه‌ها، سازمان «کودکان را نجات دهید» با انتشار گزارشی اعلام کرد که هر روز بیش از ۶۰ عروس کودک در جهان جان خود را از دست می‌دهند. دیگه زیاد کس نگید 🍆 از هرموقع بلوغ جنسی داشتن باید بتونن ازدواج کنن. 🍄🍄🍄🍄اسلام 🕋💩د ین کثافت متوحش حشریه خونخوار یک وجبیه از شکم تا یک وجب زییررشکم تـــــــــــــــــــــــــا اسلام کثافت خونخوار کفن نشود جهان پــــاک نشود ایران وطن نشود💩🕋💩🕋💩🕋
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

هزاران نفر در بلژیک خواستار «اقدامات جسورانه‌تر» رهبران جهان برای مبارزه با تغییرات اقلیمی شدند🔺هزاران نفر در بلژیک خواستار «اقدامات جسورانه‌تر» رهبران جهان برای مبارزه با تغییرات_اقلیمی شدند تغییرات اقلیمی زندگی بسیاری از حیوانات، از جمله خرس‌های قطبی، را به خطر انداخته است. ⬇️ بیشتر بخوانید: به شرط اینکه خودشون هم رعایت کنند
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

وزنه‌بردار ملی‌پوش ترکیه نائب قهرمان جهان شدورزشکار ملی‌پوش ترکیه در مسابقات قهرمانی وزنه‌برداری نوجوانان جهان عنوان نائب قهرمانی را به نام خود اختصاص داد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

بحران سیاسی در تونس؛ چالش‌های اولین نخست‌وزیر زن در جهان عرب | DW | 11.10.2021'نجلا بودن رمضان' نخستین زنی است که در دفتر نخست‌وزیری کشور تونس نشسته و زمام امور آن کشور را به دست گرفته است. او وارث بحران‌های عدیده‌ای است و با چالش‌های متعددی باید دست‌وپنجه نرم کند.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

یکتا جمالی، نایب قهرمان وزنه‌برداری جهان شد
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »