امیرعبداللهیان: لازم باشد با آمریکا مذاکره می‌کنیم | DW | 24.01.2022

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 54 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 25%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

وزیر خارجه ایران اعلام کرد که مذاکرات هسته‌ای وین به مرحله‌ای نزدیک می‌شود که باید تصمیم سیاسی گرفت. امیرعبداللهیان گفت اگر توافق خوب و تضمین شده مستلزم سطحی از گفت‌وگو با آمریکا باشد، این امر نادیده گرفته نخواهد شد.

وزیر خارجه ایران در سخنرانی پایانی"همایش ملی ایران و همسایگان" در تهران گفت: «مذاکرات ما در وین دارد به نقطه نزدیک می شود که مذاکرات فنی ما در آینده نه چندان دور به حد اشباع می‌رسد و باید تصمیم سیاسی بگیریم.»

امیر عبداللهیان مواضع تروییکای اروپا در مذاکرات وین را فاقد"ابتکار و سازندگی" خواند و هم زمان افزود که رویکردهای سه کشور درخبرگزاری ایسنا به نقل از امیرعبداللهیان نوشت: «امروز در نقطه‌ای قرار داریم که باید نتیجه کار کمیته های سه گانه را در یک تعامل سیاسی با همه طرفین مورد توجه قرار دهیم و تصمیم بگیریم که چه چیزی در مقابل چه چیزی اتفاق می‌افتد. در عین حال طرف آمریکایی از طرق مختلف پیام هایی را به ما می‌دهد که خواهان سطحی از مذاکرات مستقیم با ایران است.

امیر عبداللهیان با اشاره به نقش سازنده و مثبت روسیه و چین در مذاکرات وین، اذعان کرد که این دو کشور و برخی کشورهای همسایه گاهی هم در نقل و انتقال پیام آمریکایی‌ها برای موضوع گفت‌وگوها فعال هستند. او در عین حال تاکید کرده که طرف آمریکایی تا کنون به صورت non paper پیشنهادات خودش را در موضوعات فنی به ایران ارائه داده است.

اعلام آمادگی تلویحی ایران برای مذاکره مستکیم با آمریکا در حالی است که رابرت مالی، نماینده ویژه واشنگتن گفته که پیش شرط توافق، آزادی زندانیان دوتابعیتی است. سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت خارجه ایران در واکنش به این تاکید گفته که کشورش هیچ پیش شرطی را

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

فقط واسه ظریف بود ک اگه مذاکره میکرد می‌زدیم توی دهنش؟

تنها کار این اراذل قدرتپرست تقویت جملات طنز در فرهنگ عامیانه جهت ملق زدنهای رذیلانهٌ اینان ببینیم اینار نرمش رذیلانه چه معنا و مفهوم جدیدی پیدا خواهد کرد🧐🧐🧐

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

اساتیدی که توان سازگاری با قالب‌های تنگ‌نظرانه را ندارند، حذف می‌شوند/ مبنای تصمیم‌گیری برای نحوه برخورد با دانشگاهیان پس از تجربه سال ۸۸ تدوین شدیک فعال سیاسی اصلاح‌طلب درباره پیامدهای اخراج اساتید گفت: پیامدهای این امر این است که افراد و کسانی که نمی‌توانند خودشان را با این قالب‌های تنگ‌نظرانه سازگار کنند، بالاخره یا باید حذف شوند، یا باید تن به فعالیت‌های ریاکارانه بدهند یا تن به مهاجرت بدهند. یعنی اقتضای این عملکردها و سیاست‌ها این است که همه نخبگانی که با این تنگ‌نظری‌ها و رویکردهای قالبی هماهنگ نیستند، رانده می‌شوند.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

اولین جلسه صلح و سازش پرونده «برومند نجفی» دیروز برگزار شد/ همچنان معتقدیم که حادثه در منطقه حفاظت شده رخ داده استوکیل برومند نجفی گفت: طبق نقشه‌هایی که ما از اداره محیط زیست کرمانشاه دریافت کردیم حادثه دقیقا در منطقه حفاظت شده بیستون و در داخل منطقه اتفاق افتاده است. متاسفانه کارشناسی که آن زمان صورت گرفته است، توسط فردی بوده که ایشان کارشناس سلاح و مهمات صورت گرفته است و صلاحیت اظهارنظر در این مورد را نداشتند مجازات برومند نجفی به دلیل انجام وظیفه قانونی ـ مسولیت پذیری ـ فقط در مرداب صد ساله کودتای کلنل ایرون ساید امکان پذیر می‌شود!
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

ناتو اعلام کرد که هواپیما و ناوهای جنگی بیشتری به کشورهای متحد در شرق اروپا اعزام خواهد کردناتو اعلام کرد که هواپیما و ناوهای جنگی بیشتری به کشورهای متحد در شرق اروپا اعزام خواهد کرد
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

وزیر خارجه ایران از احتمال مذاکره مستقیم با آمریکا در مذاکرات هسته‌ای وین خبر دادبا وجود اینکه ایران در ماه‌های گذشته بارها درخواست مذاکره مستقیم با آمریکا را رد کرده بود، حسین امیرعبداللهیان، وزیر خارجه ایران، گفته است اگر برای رسیدن به «توافق خوب با تضمین... از اینکه حکومت ملایان توسری می‌خوره و پس پس میره، بینهایت خرسندم! این پس پس رفتن‌ها نشان عقب نشینی‌های واشنگتن از سناریوی ملای ضد آمریکائی است!
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

واکنش ایران به خواست آمریکا برای آزادی زندانیان دوتابعیتی | DW | 24.01.2022سعید خطیب‌زاده به سخنان رابرت مالی مبنی بر این که رسیدن به توافق هسته‌ای با ایران بدون آزادی چهار زندانی دوتابعیتی بعید است، گفت ایران هیچ پیش شرطی را نمی‌پذیرد. او در عین حال این معضل را قابل حل در 'کم‌ترین زمان' دانست.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

آمریکا از خانواده دیپلمات‌های خود خواست اوکراین را ترک کنند | DW | 24.01.2022در پی تشدید بحران اوکراین، وزارت خارجه آمریکا از خانواده‌های کارکنان سفارت خود در کیف خواست اوکراین را ترک کنند. آمریکا هم‌زمان در حال بررسی گزینه‌های نظامی و اعزام چند هزار نیرو و تجهیزات به کشورهای شرق اروپا است. جنگ در اکراین دامن همه را خواهد گرفت. آمریکا در موضوع اوکرایین چه طوفانی به پا کرده بایدن در فکر انتخابات آینده است ولی خیلی ناشیانه دارند عمل می کنند آمریکا میترسه مشکل افغانستان تو فرار پیش بیاد. گفته از اول با کلاس فرار کنید
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »