امیری: چیزی به عنوان خزانه در نهاد ریاست جمهوری وجود ندارد

19/11/2020 03:45:00 ب.ظ

معاون پارلمانی رییس جمهور گفت: محل هزینه‌های نهاد ریاست جمهوری و رییس جمهور از اعتبارات نهاد ریاست جمهوری است. نهاد ریاست جمهوری هم در بودجه ردیف اعتباری دارد.

معاون پارلمانی رییس جمهور: *چیزی به عنوان خزانه در نهاد ریاست جمهوری وجود ندارد *محل هزینه‌های نهاد ریاست جمهوری و رییس جمهور از اعتبارات نهاد ریاست جمهوری است *تخصیص‌ها در ریاست جمهوری مثل دستگاه‌های دیگر است که از بودجه عمومی کشور استفاده می‌کنند

معاون پارلمانی رییس جمهور گفت: محل هزینه‌های نهاد ریاست جمهوری و رییس جمهور از اعتبارات نهاد ریاست جمهوری است. نهاد ریاست جمهوری هم در بودجه ردیف اعتباری دارد.

وی افزود: در نهاد ریاست جمهوری هزینه‌ها بر اساس قوانین و مقررات پرداخت می شود، ذی حساب وجود دارد و دیوان محاسبات بر نحوه هزینه اعتبارات نظارت می کند.امیری ادامه داد:  تخصیص‌ها در ریاست جمهوری مثل دستگاه های دیگر است که از بودجه عمومی کشور استفاده می کنند و چیزی به عنوان خزانه دیگر در نهاد ریاست جمهوری وجود ندارد.

معاون پارلمانی رییس جمهور خاطرنشان کرد: در واقع وجود خزانه دیگر یا وجهی یا اعتباری در اختیار رییس جمهور باشد که به هر شکلی بخواهد خرج کند، چنین چیزی اصلا نیست و هزینه ها تحت نظر دستگاه های نظارتی بر اساس قانون و مقررات تخصیص داده می شود.وی درباره برنامه دولت برای طرح الزام دولت به پرداخت یارانه کالاهای اساسی نیز گفت: دولت قطعا با طرح‌هایی که برای حل مشکلات معیشتی مردم گره گشا باشد حتما استقبال می کند. اما راجع به این طرح با دو موضوع مواجه بودیم. موضوع اول این که قانون اساسی میثاق ملی ما است و اختیارات و وظایف نهادهای سیاسی و قوای سه‌گانه و نیروی‌های نظامی و انتظامی را مشخص کرده است؛ بنابراین طرح هایی که نمایندگان تهیه می کنند نباید با اصول قانون اساسی مغایرت داشته باشد.  

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایسنا »

فلسطین اشغالی| از شهادت جوان فلسطینی تا هتک حرمت صهیونیست‌ها به مسجد الاقصی + فیلم- اخبار آسیای غربی - اخبار بین الملل تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

ترامپ: در حال حاضر اهمیتی برای نامزدی‌ در انتخابات ریاست جمهوری 2024 قائل نیستمدونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا، در ویدئویی که روز سه شنبه منتشر شد گفت که به جنگ

اجرای سیزدهمین مجازات اعدام در آمریکا در دوره ریاست جمهوری ترامپپس از بازگشت مجدد مجازات اعدام به دولت فدرال آمریکا٬ سیزدهمین اعدام نیز در دوره ترامپ به اجرا درآمد. - خبرگزاری آناتولی انگار ترامپ دستور اعدام داده،همون دستگاه قضایی که مدارک تیم انتخاباتی ترامپ رو عامدانه بررسی نکرد امروز برای بدنامی ترامپ اعدام می‌کند، میراث ترامپ با اخبار جعلی و دروغگویی ازبین نخواهد رفت، تنها صلح ابراهیم برای صدسال اینده کارنامه اورا مثبت خواهد کرد.

ویژه تحلیف ۲۰۲۱ | تاکنون تنها شش معاون رئيس جمهوری توانستند در انتخابات ریاست جمهوری پیروز شوندویژه تحلیف ۲۰۲۱ | تاکنون تنها شش معاون رئيس جمهوری توانستند در انتخابات ریاست جمهوری پیروز شوند آقای جو بایدن، از ژانویه ۲۰۰۹ تا ژانویه ۲۰۱۷، تحت ریاست جمهوری باراک اوباما، به عنوان معاون رئیس جمهوری، خدمت کرد تحلیف_بایدن سگ زرد برادر شغاله! و این چیزیست که حسن روحانی ، هیچوقت نخواهد فهمید!

کریمی قدوسی: نهاد ریاست جمهوری «محل نفوذ جاسوسان» استجواد کریمی‌قدوسی، عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس ایران، با انتقاد شدید از نهاد ریاست جمهوری این کشور، آن را «محل نفوذ جاسوسان» دانست و خواهرزاده حسن روحانی را و شما ساکنین طویله ی بهارستان هم عاجز و ناتوان از برخورد

درخواست تحقیق و تفحص مجلس از نهاد ریاست جمهوری به دولت نرسیده استسخنگوی دولت گفت: درخواست تحقیق و تفحص از نهاد ریاست جمهوری در مجلس تصویب نشده و بنابراین چیزی به دست دولت نرسیده است‌. چه خبره اینقدر عجله حالا حالا ها وقت زیاده نکه راه خیلی دوره اینترنت که معنا نداره اسب و کبوترم ک دیگه ازمد افتاده اسنپم ک گرون میگیره حالا باشه کسی ازون ور مسیرش خورد یادش بود حال داشت می‌بره

حسینعلی امیری در گفت و گو با ایسنا، درباره طرح برخی شبهات پیرامون حساب خاص نهاد ریاست جمهوری گفت: محل هزینه‌های نهاد ریاست جمهوری و رییس جمهور از اعتبارات نهاد ریاست جمهوری است.December 8, 2020 ترامپ در باره برگزاری جشن در کاخ سفید و مخالفت برخی‌ها با او اشاره کرد و گفت، ما با دوستانم می‌توانم در آنجا صحبت کنم آنها همه چیز را ضبط می‌کنند.پس از بازگشت مجدد مجازات اعدام به دولت فدرال آمریکا٬ سیزدهمین اعدام نیز در دوره ترامپ به اجرا درآمد.جو بایدن، رئیس جمهوری منتخب آمریکا جو بایدن، رئیس جمهوری منتخب آمریکا، پانزدهمین معاون ریاست جمهوری است که تاکنون نامزد مقام ریاست جمهوری شده است اما از میان این ۱۵ نفر، تنها شش نفر آنها توانستند در انتخابات پیروز شوند و به مقام ریاست جمهوری برسند.

نهاد ریاست جمهوری مثل همه دستگاه های دیگر در قانون بودجه سنواتی ردیف بودجه دارد و این هم اختصاص به این دولت ندارد و همیشه چنین چیزی بوده است. وی افزود: در نهاد ریاست جمهوری هزینه‌ها بر اساس قوانین و مقررات پرداخت می شود، ذی حساب وجود دارد و دیوان محاسبات بر نحوه هزینه اعتبارات نظارت می کند. ترامپ گفت: «من نمی‌خواهم 4 سال جلو بروم می‌خواهم به 4 هفته گذشته برگردم ما هرگز تسلیم نمی‌شویم زیرا به تقلبی گسترده در انتخابات گرفتار شده‌ایم». امیری ادامه داد:  تخصیص‌ها در ریاست جمهوری مثل دستگاه های دیگر است که از بودجه عمومی کشور استفاده می کنند و چیزی به عنوان خزانه دیگر در نهاد ریاست جمهوری وجود ندارد.2021 واشنگتن/خبرگزاری آناتولی براساس گزارش رسانه‌های آمریکایی با اعدام داستین هیگز(48) در زندان فدرال ایالت ایندیانا٬ سیزدهمین اعدام در دوران ریاست جمهوری دونالد ترامپ عملی شد. معاون پارلمانی رییس جمهور خاطرنشان کرد: در واقع وجود خزانه دیگر یا وجهی یا اعتباری در اختیار رییس جمهور باشد که به هر شکلی بخواهد خرج کند، چنین چیزی اصلا نیست و هزینه ها تحت نظر دستگاه های نظارتی بر اساس قانون و مقررات تخصیص داده می شود.. وی درباره برنامه دولت برای طرح الزام دولت به پرداخت یارانه کالاهای اساسی نیز گفت: دولت قطعا با طرح‌هایی که برای حل مشکلات معیشتی مردم گره گشا باشد حتما استقبال می کند. ریچارد نیکسون نیز که طی سال‌های ۱۹۵۳ تا ۱۹۶۱ معاون ریاست جمهوری بود، نتیجه رقابت در انتخابات سال ۱۹۶۰ را به جان اف کندی واگذار کرد و سپس در سال ۱۹۶۸، یعنی دو دوره بعد، به عنوان رئیس جمهوری انتخاب شد.

اما راجع به این طرح با دو موضوع مواجه بودیم. این سیزدهمین اعدام فدرال در آمریکا از جوئیه 2020 است که پس از 17 سال وقفه دوباره از سر گرفته شد. موضوع اول این که قانون اساسی میثاق ملی ما است و اختیارات و وظایف نهادهای سیاسی و قوای سه‌گانه و نیروی‌های نظامی و انتظامی را مشخص کرده است؛ بنابراین طرح هایی که نمایندگان تهیه می کنند نباید با اصول قانون اساسی مغایرت داشته باشد.   امیری با بیان اینکه مبنای کار شورای نگهبان هم قانون است، افزود: بر اساس قانون طرح‌هایی که نمایندگان تهیه می کنند اگر دارای بار مالی باشد و هزینه های کشور را اضافه و یا درآمدهای کشور را کم کند قابل طرح در مجلس نیست. وی یادآور شد: علت مخالفت دولت با این طرح این بود که موضوع مبنایی بود یعنی از مبنا طرح‌هایی که دارای بار مالی و خلاف اصل ۷۵ قانون اساسی است نباید مطرح شود این طرح با اصل ۷۵ قانونی مغایرت دارد. در همین حال جو بایدن، رئیس جمهور منتخب ایالات متحده که از 20 ژانویه روی کار می‌آید اعلام کرده که با اجرای احکام اعدام زندانیان فدرال مخالف است. در واقع طرح باید قابلیت اجرایی داشته باشد.

معاون پارلمانی رییس جمهوری گفت: در بحث تامین مالی قانون اساسی می گوید باید محل هزینه تامین شود نه تعیین شود. در این طرح محل هزینه تعیین شده نه تامین به خاطر همین در شورای نگهبان مورد ایراد قرار گرفت و به مجلس برگشت. امیری درباره بودجه سال ۱۴۰۰ کشور هم گفت: مدتی است که بر اساس تاکیدات رهبری وابستگی بودجه به نفت کم شده و از سال‌های گذشته این وابستگی کمتر و کمتر شده است. امسال هم به همین نحو است. معاون پارلمانی رییس جمهوری گفت: از اواخر تابستان رییس جمهوری بخشنامه بودجه را به دستگاه های اجرایی ابلاغ کرد.

دستگاه‌های اجرایی با سازمان برنامه و بودجه نشست‌های مشترکی شروع کردند و ستاد تدوین و تهیه بودجه در سازمان برنامه و بودجه مدت زیادی است که فعال است.   وی ادامه داد: بودجه امسال هم مثل سنوات گذشته تا ۱۵ آذر که موعد قانونی است تقدیم مجلس خواهد شد. در جلسه گذشته دولت این موضوع مورد تاکید رییس جمهوری و معاون اول قرار گرفت. در بودجه امسال مسایل مربوط به اصلاح ساختار بودجه کاملا دیده شده است و مواردی که مدنظر رهبری است در آن اعمال شده است. انتهای پیام .