امیدواری به ایمنی دائم بدن پس از ابتلای خفیف به کووید-۱۹ | DW | 21.08.2020

31/05/1399 05:55:00 ب.ظ

پژوهشگران آمریکایی می‌گویند ترس از موقت بودن ایمنی بدن پس از ابتلا به کووید-۱۹ در برخی موارد بی‌اساس است. افرادی که یک بار به ویروس کرونا آلوده شده‌اند ممکن است برای همیشه برابر آن مصون بمانند.

پژوهشگران آمریکایی می‌گویند ترس از موقت بودن ایمنی بدن پس از ابتلا به کووید-۱۹ در برخی موارد بی‌اساس است. افرادی که یک بار به ویروس کرونا آلوده شده‌اند ممکن است برای همیشه برابر آن مصون بمانند. اما حال تحقیقات جدیدی صورت گرفته که هرچند نتیجه آنها هنوز در مرحله ارزیابی است، اما پژوهشگران را امیدوار کرده است. نتیجه این تحقیقات نشان می‌دهد ابتلا به عفونت خفیف کووید-۱۹ هم می‌تواند مصونیت احتمالأ دائمی برابر ویروس کرونا را ایجاد کند.

آنتی بادی‌هایی که با ویروس مبارزه می‌کنند، سلول‌های سیستم ایمنی به نام سلول‌های B و سلول‌های T هستند که قادرند ویروس را شناسایی کنند و ماه‌ها پس از برطرف شدن عفونت هنوز در بدن وجود دارند. ایمونولوژیست دانشگاه واشنگتن، ماریون پپر که در این تحقیقات مشارکت داشته به نیویورک تایمز گفته است: «نتایج به دست آمده در این تحقیقات می‌تواند ترس از ابتلای دوباره به کرونا را که تا کنون تصور می‌شد آنقدر پیشرفته است که می‌تواند بارها سیستم ایمنی بدن را فریب دهد را کاهش دهد.»

یکی دیگر از گزارش‌های مطالعاتی این تحقیق درمورد ۱۲۰ خدمه یک کشتی ماهیگیری آمریکایی است که پیش از سفر همه تست کرونا داده بودند. هیچ‌یک از خدمه بر اساس آزمایش‌های PCR و آزمايش آنتی‌بادی به ویروس کرونا آلوده نبودند. سه خدمه این کشتی که پیشتر به کووید-۱۹ مبتلا شده بودند، آنتی‌بادی ضدویروس در خون‌شان وجود داشت. headtopics.com

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

نسل‌های جدید به آشنایی بیشتر با امام بزرگوار نیازمندند/امام را نمی‌شود تحریف کرد

رهبر انقلاب تاکید کردند: همه ما نیازمندیم با ابعاد شخصیت چندبعدی و باعظمت حضرت امام خمینی بیشتر آشنا شویم. ادامه مطلب >>

درخواست زالی از کنکوریها برای خودداری از مسافرت پس از اتمام آزمونفرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در تهران، از داوطلبان کنکور خواست که پس از اتمام آزمون از مسافرت به جهت رفع خستگی، خودداری کنند.

سود میلیاردی از فروش آب در بطری به جای سرمایه‌گذاری در زیرساخت‌ها | DW | 19.08.2020سازمان ملل متحد تأمین آب آشامیدنی پاکیزه برای تمام ساکنان کره زمین را یکی از اهداف انسانی خود تعریف کرده است. میلیون‌ها نفر از ساکنان زمین به آب‌ آشامیدنی دسترسی ندارند. صنایع مختلفی از آب پول درمی‌آورند.

آمریکا دو شرکت مستقر در امارات را به علت حمایت از ایران تحریم کردوزارت خزانه‌داری آمریکا یک فرد و دو شرکت مستقر در امارات متحده عربی را به دلیل «تهیه قطعات کلیدی و لجستیک» برای شرکت هواپیمایی «ماهان ایر» ایران تحریم کرد. - خبرگزاری آناتولی

استمداد نمایندگان از روسای قوای سه گانه برای پایان دادن به وزارت زنگنه

آیا تیم ملی از جام جهانی و فدراسیون ایران از فیفا اخراج می‌شوند؟

گازرسانی به ۱۷ هزار روستا بدون استفاده از منابع دولتیتهران – ایرنا – تا سال ۹۲ در مجموع ۱۴هزار و ۴۱۹ روستا در کشور گازرسانی شده بود که این رقم با رشدی ۱۱۷ درصدی در پایان خرداد امسال به ۳۱ هزار و ۳۲۵ روستا رسید. نکته مهم اما آن است که برای گازرسانی ۱۷ هزار روستا در هفت سال گذشته،‌ از منابع دولتی استفاده نشده و تامین هزینه آن از محل صرفه‌جویی در مصرف سوخت بوده است.