امیدواری به ایمنی دائم بدن پس از ابتلای خفیف به کووید-۱۹ | DW | 21.08.2020

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 46 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 22%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

پژوهشگران آمریکایی می‌گویند ترس از موقت بودن ایمنی بدن پس از ابتلا به کووید-۱۹ در برخی موارد بی‌اساس است. افرادی که یک بار به ویروس کرونا آلوده شده‌اند ممکن است برای همیشه برابر آن مصون بمانند.

مطالعاتی که تا کنون درباره آنتی‌بادی در بدن افرادی که به ویروس کرونا آلوده شدند، صورت گرفته حاکی از آن است که میزان آنتی‌بادی در خون افرادی که به طور خفیف کووید-۱۹ مبتلا می‌شوند یا افرادی که هیچ نشانه‌ای از ابتلا به بیماری ندارد، کمتر از سه ماه بعد به قدری اندک است که به سختی می‌توان آن را تشخیص داد.

ایمونولوژیست دانشگاه واشنگتن، ماریون پپر که در این تحقیقات مشارکت داشته به نیویورک تایمز گفته است: «نتایج به دست آمده در این تحقیقات می‌تواند ترس از ابتلای دوباره به کرونا را که تا کنون تصور می‌شد آنقدر پیشرفته است که می‌تواند بارها سیستم ایمنی بدن را فریب دهد را کاهش دهد.» البته این مطالعه براساس یک آزمایش تصادفی و در مقیاس بسیار کوچک صورت گرفته است. با این حال، پژوهشگران بریتانیایی که در این مطالعه شرکت نداشتند هم معتقدند ماندگاری اثر آنتی‌بادی ضد ویروس بیشتر از آن چیزی است که تا کنون تصور می‌شد.

نکته قابل توجه اینجاست که آنتی‌بادی‌ها تاریخ انقضا دارند. آنها پروتئین‌های بی‌جانی هستند که نمی‌توانند خود را ترمیم کنند و پس از هفته‌ها یا ماه‌ها از بین می‌روند. سلول‌های B که این پادتن‌ها را تولید می‌کنند هم پس از مدتی می‌میرند. اما دسته‌ای از سلول‌هایB که در مغز استخوان ساخته می‌شوند طول عمر بیشتری دارند و می‌توانند در صورت لزوم آنتی‌بادی ضد ویروس را دوباره تولید کنند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

درخواست زالی از کنکوریها برای خودداری از مسافرت پس از اتمام آزمونفرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در تهران، از داوطلبان کنکور خواست که پس از اتمام آزمون از مسافرت به جهت رفع خستگی، خودداری کنند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

سود میلیاردی از فروش آب در بطری به جای سرمایه‌گذاری در زیرساخت‌ها | DW | 19.08.2020سازمان ملل متحد تأمین آب آشامیدنی پاکیزه برای تمام ساکنان کره زمین را یکی از اهداف انسانی خود تعریف کرده است. میلیون‌ها نفر از ساکنان زمین به آب‌ آشامیدنی دسترسی ندارند. صنایع مختلفی از آب پول درمی‌آورند.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

آمریکا دو شرکت مستقر در امارات را به علت حمایت از ایران تحریم کردوزارت خزانه‌داری آمریکا یک فرد و دو شرکت مستقر در امارات متحده عربی را به دلیل «تهیه قطعات کلیدی و لجستیک» برای شرکت هواپیمایی «ماهان ایر» ایران تحریم کرد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

استمداد نمایندگان از روسای قوای سه گانه برای پایان دادن به وزارت زنگنه
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

آیا تیم ملی از جام جهانی و فدراسیون ایران از فیفا اخراج می‌شوند؟
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

گازرسانی به ۱۷ هزار روستا بدون استفاده از منابع دولتیتهران – ایرنا – تا سال ۹۲ در مجموع ۱۴هزار و ۴۱۹ روستا در کشور گازرسانی شده بود که این رقم با رشدی ۱۱۷ درصدی در پایان خرداد امسال به ۳۱ هزار و ۳۲۵ روستا رسید. نکته مهم اما آن است که برای گازرسانی ۱۷ هزار روستا در هفت سال گذشته،‌ از منابع دولتی استفاده نشده و تامین هزینه آن از محل صرفه‌جویی در مصرف سوخت بوده است.
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »