امیر عبداللهیان: هیچ ابتکار جدی و قابل ملاحظه‌ای از آمریکا ندیده‌ایم

17/11/1400 04:31:00 ب.ظ

امیر عبداللهیان: هیچ ابتکار جدی و قابل ملاحظه‌ای از آمریکا ندیده‌ایم جزئیات بیشتر🔽

علی شمخانی، دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران نیز با انتشار یک پیام توییتری، به معافیت‌های وضع شده از سوی آمریکا و ادامه مذاکرات وین واکنش نشان داد و نوشت که تصمیمات سیاسی در واشنگتن، لازمه ایجاد توازن در تعهدات برای دستیابی به توافق خوب است. حسین امیر عبداللهیان، وزیر خارجه ایران روز یکشنبه در گفتگو با خبرگزاری صدا و سیما به تشریح مواضع ایران در آستانه از سر گیری دور هشتم مذاکرات برجام پرداخت.

او در واکنش به سخنان رابرت مالی، نماینده ویژه آمریکا در امور ایران، مبنی بر تعیین شروطی از سوی واشنگتن برای احیای برجام گفت: «ما هیچ پیش‌شرطی را از طرف آمریکایی دریافت نکردیم و اساسا این مذاکرات یک روندی دارد که موضوع پیش‌شرط در آن مطرح نیست و نمی‌دانم خبری که به نقل از این فرد [رابرت مالی] مطرح شده چگونه است. اما تا این زمانی که با هم صحبت می‌کنیم، موضوع پیش‌شرط مطرح نیست و متن یا پیشنهادی در چارچوب پیش‌شرط دریافت نکرده‌ایم و قطعا این مذاکرات بر مبنای نقطه نظرات کارشناسی و توافقاتی که نتیجه نهایی آن رسیدن به یک توافق خوب و تامین منافع کشور باشد، پیش می‌رود.»

وزیر خارجه ایران همچنین با اشاره به بازگرداندن معافیت‌های برجامی از سوی آمریکا نیز گفت: «آنچه برای ما مهم است عمل طرف مقابل است. ما نگاه می‌کنیم ببینیم روی زمین چه اتفاقی می‌افتد و رفتار عملی آمریکایی‌ها را در رفع تحریم‌ها به صورت عینی و ملموس ببینیم... آنچه برای ما مهم است نتیجه گفتگو‌هایی است که در مذاکرات وین دنبال می‌کنیم و همچنین توافقی است که در آن جا حاصل خواهد شد.»

ادامه مطلب:
euronews فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

نسل‌های جدید به آشنایی بیشتر با امام بزرگوار نیازمندند/امام را نمی‌شود تحریف کرد

رهبر انقلاب تاکید کردند: همه ما نیازمندیم با ابعاد شخصیت چندبعدی و باعظمت حضرت امام خمینی بیشتر آشنا شویم. ادامه مطلب >>

ابتکار فقط کتلت کردن تروریستها است که بزودی خواهی دید During the event of APS attack in 2014, Muhammad Qasim saw Prophet Muhammad SAW in his dream twice in the same night, urging him to share his dreams with the Muslim ummah. To learn more about the message of dreams visit

آسوشیتدپرس: آمریکا لغو برخی تحریم‌های برنامه هسته‌ای ایران را از سر گرفتآسوشیتدپرس که نسخه‌ای از اعلان وزارت خارجه به کنگره و فرمان امضا شده وزیر خارجه آمریکا را در اختیار دارد می‌گوید این معافیت‌ها، به کشورها و شرکت ها اجازه می‌دهد در بخش برق نیروگاه اتمی بوشهر، تاسیسات آب سنگین اراک و راکتور تحقیقاتی تهران همکاری کنند. نرمش قهرمانانه دو؟ حال هزاران نفر دیگر از رانتخواران و اختلاسگران رژیم ولایی برای صُدور اَنقلاب و شیعه راهی آمریکا خواهند شُد و در آینده وارد حزب دموکرات. 🤚🏻 دمکراتها به تروریستها پول میدهند و این آدمکشان را بر سر قدرت نگهمیدارند.

آمریکا معافیت از برخی تحریم‌ها علیه ایران را بازگرداند | DW | 05.02.2022آمریکا معافیت‌های تحریمی علیه برنامه هسته‌ای غیرنظامی ایران را بازگرداند. وزارت خارجه آمریکا گفت هدف از این کار تسهیل 'مذاکرات فنی' در وین با شرکای بین‌المللی است، اما این اقدام نشانه‌ای از دستیابی به توافق نیست. به پرچم پر افتخار ایران ما توهین نکن ای بی ریشه. مرگ بر بایدن ساده لوح

بحران اوکراین؛ اولین گروه از سربازان آمریکا وارد آلمان شدند | DW | 05.02.2022اولین گروه از نیروهای نظامی آمریکایی وارد آلمان شدند. آمریکا در لهستان و رومانی نیز نیرو مستقر می‌کند. رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا روسیه را تهدید کرد که در صورت حمله به اوکراین با تحریم‌های شدیدتری مواجه خواهد شد. آیا بعد گریز پر از حقارت و رقتبار از افغانستان کدام صلابتی برای ناتو و در راًس آن اردوی ایالات متحده امریکا باقی مانده است؟

تناقض‌گویی فدراسیون کشتی و خبرگزاری سپاه از لغو سفر کشتی‌گیران ایران به آمریکا

منابع آگاه به صدای آمریکا: ایران از ایالات متحده پول می‌خواهد، نه مبادله زندانیانبررسی‌های صدای آمریکا نشان می‌دهد که ۱۶ شهروند ایرانی در آمریکا به دلیل ارتکاب جرایم ثابت‌شده یا ادعایی فدرال در بازداشت یا آزادی پیش از محاکمه هستند و در ایران نیز چهار شهروند ایرانی-آمریکایی بنا به اتهامات امنیتی در بازداشت به سر می‌برند یا ممنوع الخروج هستند. خجالت نکشین،باج بدین،آقای مالی منتظر چی هستین؟مالیدن رو شروع کنین همه فرزندان آخوندها و پاسداران در آمریکا هستند ، چرا آمریکا اینها را گروگان نمیگیرد و با زندانیان معاوضه نمی کند.؟! راه دوری نمیره برای آمریکا از این جیب به اون جیبه همین پولا رو اختلاس می کنند میدن توله هاشون میارن آمریکا تو کازینو خرج میکنند

استقبال روسیه از بازگشت معافیت‌های هسته‌ای غیرنظامی آمریکا برای ایراننماینده روسیه در مذاکرات برجام با استقبال از بازگشت معافیت‌های آمریکا در زمینه فعالیت‌های هسته‌ای غیرنظامی ایران، اعلام کرد این اقدام نشان‌دهنده ورود مذاکرات به مرحله «پایانی» است.