امکان‌ناپذیری پاسخ به چالش‌ها از طریق ابلاغیه‌ها\r\n

  • 📰 SharghDaily
  • ⏱ Reading Time:
  • 25 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 13%
  • Publisher: 68%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

وزارت اقتصاد در ابلاغیه‌ای 10ماده‌ای از شبکه_بانکی خواسته دارایی‌های مستغلاتی و شعبه‌های اضافی خود را واگذار کند دو پرسش در اینجا وجود دارد: اول اینکه چرا شبکه بانکی درگیر چنین امری شده؟ دوم اینکه، چنین سیاستی، بانگاه بلندمدت، تا چه حدمی‌تواند موفق باشد؟

اگر شبکه بانکی املاک و ساختمان‌های خود را عرضه کند طبعا انتظار تأثیری در کنترل قیمت‌ها و حتی یک شوک کاهش قیمت در این بازار می‌رود؛ اما دو پرسش در اینجا وجود دارد. اول اینکه چرا شبکه بانکی درگیر چنین امری شده است؟ دوم اینکه چنین سیاستی، با نگاه بلندمدت، تا چه حد می‌تواند موفق باشد؟ واقعیت امر این است که بخش درخور‌توجهی از دارایی‌های شبکه بانکی را مستغلات تشکیل می‌دهد.

در حد خود امر نامناسبی نیست؛ ولی وقتی رشد آن بیشتر از رشد بخش‌های صنعت و کشاورزی باشد، تبدیل به پدیده خطرناکی می‌شود. در اصل، رفتاری که در سطح کارگزاران در جهت حداکثرکردن میزان بازده و سود و افزایش ارزش دارایی‌های خود وجود دارد، در سطح کلان، موجب تضعیف بخش‌های صنعت و کشاورزی می‌شود. ناموزونی ساختاری میان بخش مستغلات و این بخش‌های عرضه‌کننده کالاهای صنعتی و محصولات کشاورزی تشدید می‌شود. در تحلیل نهایی، این ناموزونی، یعنی شکل‌گیری دور باطلی میان افزایش قیمت مستغلات و قیمت کالاها و خدمات.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 1. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

دارمنن پس از تهدیدات داعش خواستار تشدید حفاظت از اماکن یهودیان در فرانسه شدژرالد دارمنن، وزیر کشور فرانسه روز سه‌شنبه ۱۰ مه خواستار تشدید حفاظت از اماکن یهودیان در کشورش شد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

کاهش شدید پیوند کلیه در پی دخالت‌ وزارت بهداشت در روند اهدای آن از سوی داوطلبانمسئول انجمن بیماری‌های خاص استان کرمانشاه از کاهش موارد پیوند کلیه و افزایش آمار بیماران دیالیزی در پی دخالت وزارت بهداشت در روند سنت حسنه اهدای کلیه در کشور خبر داد.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

سفیر روسیه در تهران از موضع مقامات ایران در جنگ اوکراین تشکر کردسفیر روسیه در تهران از موضع مقامات ایران در قبال حمله نظامی مسکو به اوکراین تشکر کرد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

افزایش ۳۰۰ درصدی اجاره در برخی از مناطق تهران/ دولت عامل گرانی بازار اجاره شدعضو هیات مدیره اتحادیه مشاوران املاک اظهار داشت: دولت سه سال است که سقف افزایش اجاره‌بها را به 25 درصد رسانده که در مجموع سه سال این میزان افزایش اجاره‌بها به طور رسمی به 75 درصد رسیده‌است که به این نرخ رسمی، نرخ تورم و انتظارات تورمی هم اضافه شده به‌طوری نرخ اجاره در برخی از مناطق تهران تا 300 درصد هم افزایش پیدا کرده‌است.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

یازده تروریست پ.ک.ک در استان آغری از پای درآمدندنیروهای مسلح ترکیه طی عملیاتی در حومه کوه آغری 11 تروریست پ.ک.ک را از پای درآوردند. - خبرگزاری آناتولی یاشاسین تؤرک اوردوسو 🇹🇷💪 🇹🇷🇦🇿وورون باشوزا دولانیم حلال اولسون
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

مجسمه ۳۵ دلاری در دست‌دوم‌ فروشی، نیم‌تنه گمشده متعلق به امپراتوری روم از آب درآمدیک زن در آمریکا که مجسمه‌ای را در به قیمت ۳۴ دلار و ۹۹ سنت در یک دست‌دوم فروشی خریده بود پی برد که در واقع یک مجسمه مفقود شده متعلق به عصر امپراتوری روم باستان در ۲ هزار سال پیش را خریده است. امپراطوری روم بیشتر از این هم نمی ارزه , 35 دلار هم از سرش زیاده.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »