امکان کنارگذاشته‌ شدن روسیه از توافق نفتی اوپک‌پلاس | DW | 01.06.2022

11/03/1401 03:29 ب.ظ

عربستان سعودی، امارات متحده عربی و سایر کشورهای عضو اوپک اعلام آمادگی کردند که نفت بیشتری تولید کنند. محافلی در اوپک گفتند که با تحریم‌های غرب علیه روسیه این کشور توانمندی لازم برای تولید بیشتر نفت را ندارد.

عربستان سعودی، امارات متحده عربی و سایر کشورهای عضو اوپک اعلام آمادگی کردند که نفت بیشتری تولید کنند. محافلی در اوپک گفتند که با تحریم‌های غرب علیه روسیه این کشور توانمندی لازم برای تولید بیشتر نفت را ندارد. بر اساس ارزیابی کارشناسان انرژی این امر اما می‌تواند به معنای پایان گروه اوپک‌پلاس باشد. اوپک‌پلاس به مجموعه‌ای از کشورهای نفت‌خیز گفته می‌شود که علاوه بر اعضای سازمان اوپک سایر کشورهای تولیدکننده نفت مانند روسیه و ونزوئلا را نیز شامل می‌شود.

بر اساس ارزیابی کارشناسان انرژی این امر اما می‌تواند به معنای پایان گروه اوپک‌پلاس باشد. اوپک‌پلاس به مجموعه‌ای از کشورهای نفت‌خیز گفته می‌شود که علاوه بر اعضای سازمان اوپک سایر کشورهای تولیدکننده نفت مانند روسیه و ونزوئلا را نیز شامل می‌شود.

ادامه مطلب:
dw_persian »

امارات می خواهد کاملاً جایگزین روسیه شود بدون شک این برای نفع امارات وسایر کشورهای عضو اوپک باشه ومنجر به ارزون شدن قیمت کالاهای جهانی خواه شد این یک قدم عالی است. درود بر امارات👏🇦🇪

لگوهایی که آوار می‌شوند، عروسک‌هایی که می‌میرند؛ کودکان و فاجعه متروپلبرخی از کودکان با لگو برج می‌سازند و روی سر عروسک‌ها آوار می‌کنند و برخی قبل از ورود به ساختمان‌های بلند از استحکام آن سوال می‌کنند. با کودکانی که در معرض اخبار فاجعه‌ متروپل بوده‌اند، چطور رفتار کنیم؟ حقوق_کودک SGhadarkhan SGhadarkhan عزیزم درد و مصیبت خانواده ات بخوره تو سر این نظام فاسد و متهمان درجه اول این فساد عظیم جایگاه تو عالیست خدا به خانواده و دوستانت صبر تحمل این مصیبت بزرگ بده

مورگان فریمن؛ ۸۵ سالگی ستاره‌‌ای که قصد بازنشستگی ندارد | DW | 31.05.2022روز اول ژوئن مورگان فریمن ستاره سینمای هالیوود ۸۵ ساله می‌شود. با عشق پرواز به نیروی هوایی آمریکا پیوست و مکانیک شد، بعد به هنرپیشگی روی آورد و در میانسالی شهرت جهانی یافت. مورگان فریمن در این گزارش تصویری:

«آخرین سواری» خواننده هندی؛ قتل بحث‌برانگیز رپر پنجابی که نامزد انتخابات منطقه‌ای بودپلیس هند در حال تحقیق درباره‌ی قتل «سیدو موسه والا» خواننده رپ و ترانه سرای محبوب پنجابی است. طبق گزارش‌های منتشره از پلیس ایالت پنجاب، تحقیقات اولیه نشانگر آن است که انگیزه قتل احتمالا به ‌دلیل رقابت بین گروهی بوده است.

آیا ایران تنها کشور دنیاست که جایزه جوانی جمعیت را دریافت کرده است؟ایران چه زمانی جایزه جوانی جمعیت را دریافت کرد؟ آیا این جایزه تنها به ایران تعلق گرفته است؟ آیا بیشترین سقوط شیب جمعیتی در دنیا متعلق به ایران است؟ «ایران‌وایر» در این گزارش می‌کوشد به این پرسش‌ها پاسخ دهد. جمعیت جوانی_جمعیت راستی_آزمایی

یوسفی: چگونه در مجتمعی که پایان کار نگرفته بود مغازه‌ها شروع به فعالیت کردند؟یک عضو کمیسیون عمران مجلس: *چگونه در مجتمعی که پایان کار نگرفته بود مغازه‌ها شروع به فعالیت کردند؟ *آیا باید دست بر روی دست گذاشت تا شاهد تکرار حوادث فاجعه بار بود؟ *در حادثه متروپل قوانین موجود اجرایی نشده *این تخلفات به وفور در کشور در حال رخ دادن است این عضو کمیسیون اصلا از عمران سر درنمیاره پیمانکار و صاحب کار برای اینکه یالدستی رو توعمل انجام شده قراربده برای خلافهای مرتکب شده برخلاف قانون اقدام به بهره برداری میکنه وکارفرما هم دراینجورمواقع سکوت میکنه که کارنامه اش موفق بشه همین اگر حاكميت بتواند جلوي همين تخلفات را، از طريق بهبود حكمراني شهري، بگيرد هنر كرده است. به عنوان شهروند، با تخلفات شهري و اجتماعي حاكميتي بر خورد كنيم و بي تفاوت نباشيم. چگونه اش رو من نمیدونم ولی چراییش رو بله بواسطه فساد سیستماتیک و ریشه ای و ساختاری در نظام مقدس جمهوری اسلامی

هیچ قاعده و ضابطه‌ای در متروپل رعایت نشده/آنقدر قدرت داشتند که هیچ کس نمی‌توانست نظارت کندسرپرست نظام مهندسی کشور با تاکید بر این‌که هیچ قاعده و ضابطه‌ای در متروپل آبادان رعایت نشده است، گفت: این افراد آنقدر قدرت داشتند که هیچ کس نتوانسته برود و نظارت کند و خارج از روال معمول ساختمان اجرا شده بود. قدرتشون رو از کجا گرفته بودن؟ از مسئوولین ولایتمدار؟!! گه به قبر سازمان نظام مهندسی که اینهمه آدمو داغدار کرد ، گل بگیرن در این مملکتو پس قطعا خامنه ای پشت عبد الباقی بوده!! به رئیس تلویزیون توجیه گرگفت کش ندهند!! اوست که جان مردم برایش مهم نیست!! خامنه ای برای در قدرت ماندن یک مشت اختاپوس دور خود جمع کرده!!!ولی قطعا منتظر قانون الهی که نابودی ظالمین است، باشد!

روزنامه"وال استریت ژورنال" روز سه‌شنبه ۱۰ خرداد (۳۱ مه) به نقل از محافل سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) از امکان کنارگذاشتن روسیه از"توافق تولید نفت" خبر داد. این کشورها استدلال کردند تحریم‌های غرب بر توانایی روسیه برای تولید بیشتر نفت خام تأثیر گذاشته است.اگر روسیه از توافق اوپک‌پلاس کنار گذاشته شود عربستان سعودی، امارات متحده عربی و سایر کشورهای عضو اوپک قادرند برای تحقق اهداف اوپک نفت بیشتری تولید کنند.

بر اساس ارزیابی کارشناسان انرژی این امر اما می‌تواند به معنای پایان گروه اوپک‌پلاس باشد. اوپک‌پلاس به مجموعه‌ای از کشورهای نفت‌خیز گفته می‌شود که علاوه بر اعضای سازمان اوپک سایر کشورهای تولیدکننده نفت مانند روسیه و ونزوئلا را نیز شامل می‌شود.

قیمت نفت از زمان حمله روسیه به اوکراین به بیش از ۱۰۰ دلار در هر بشکه رسیده است. برخی کشورها مانند آمریکا خواستار افزایش تولید به منظور کاهش قیمت نفت هستند.