امکان آموزش عالی اتباع سوریه در شمال این کشور فراهم شد

  • 📰 aa_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 40 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 19%
  • Publisher: 53%

ترکیه امکان تحصیلات دانشگاهی برای اتباع سوریه را با تاسیس چندین دانشکده در مناطق پاکسازی شده از تروریسم در شمال این کشور فراهم کرد. - خبرگزاری آناتولی

ایران اخبار, ایران سرفصلها

ترکیه امکان تحصیلات دانشگاهی برای اتباع سوریه را با تاسیس چندین دانشکده در مناطق پاکسازی شده از تروریسم در شمال این کشور فراهم کرد.دانشگاه غازی‌عنتب ترکیه به منظور فراهم کردن شرایط ادامه تحصیل دانشگاهی اتباع سوریه در مناطقی از شمال این کشور که با عملیات های سپر فرات و شاخه زیتون از تروریست‌ها پاکسازی شدند چندین دانشکده تاسیس کرد.

بدین ترتیب این دانشکده ها در الباب، اعزاز، عفرین و جرابلس دانشجویان سوری را که به دلیل درگیری در این مناطق قادر به داشتن تحصیلات عالیه نشده‌اند پذیرش خواهد کرد. خلیل ابراهیم ایلگی، عضو هیئت علمی دانشکده علوم تربیتی عفرین به خبرنگار آناتولی اظهار داشت: به دستور رئیس جمهورمان در جرابلس دانشکده علمی-کاربردی، در عفرین دانشکده علوم تربیتی، در اعزاز دانشکده علوم اسلامی و در الباب دانشکده علوم اداری تاسیس کردیم.

وی افزود: دانشجویان پذیرفته شده در امتحان ویژه اتباع خارجی برای ورود به دانشگاه های ترکیه (یوس) شرکت کرده و امتیاز لازم را کسب کرده‌اند. 3 هزار دانشجو برای شرکت در این آزمون ثبت نام کرده بودند. هم اکنون 120 دانشجو در دانشکده علوم تربیتی عفرین مشغول به تحصیل هستند. ایلگی تصریح کرد: آغاز تحصیلات عالی دانشجویان در این منطقه یکی از نشانه‌های بارز عادی شدن زندگی مردم است.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

حمله تروریستی در تل‌ ابیض سوریه 3 کشته به جا گذشتسه غیرنظامی بر اثر انفجار خودرو بمگذاری شده توسط تروریست‌های ی.پ.گ/ پ.ک.ک در تل‌ ابیض سوریه کشته و بیش از 20 تن دیگر زخمی شدند. - خبرگزاری آناتولی سه غیرنظامی بر اثر انفجار خودرو بمگذاری شده توسط تروریست‌های ی.پ.گ/ پ.ک.ک در تل‌_ابیض سوریه کشته و بیش از 20 تن دیگر زخمی شدند.
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

انفجار در نزدیکی مرز سوریه با ترکیه جان ۱۰ نفر را گرفتشهر تل ابیض در جریان عملیات نظامی اخیر ترکیه در خاک سوریه صحنه درگیری های شدید بین نیروهای کرد و ارتش ترکیه و شبه نظامیان وفادار به آنکارا بود.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

عملیات ائتلاف بین‌المللی علیه مواضع داعش در سوریه
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

کشف تونل‌های متعلق به ترویست‌های پ.ک.ک/ی.پ.گ در راس‌العین سوریه
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

سقوط آزاد در بازار طلا و سکه؛ ثبات در بازار ارزسکه در بازار امروز به چهار میلیون و ۱۴۰ هزار تومان رسید، و هر گرم طلای ۱۸ عیار ۴۲۲ هزار تومان قیمت داشت، قیمت فروش دلار ۱۱ هزار و ۹۰۰ تومان باقی ماند
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

گردهمایی در کلن در ابراز همبستگی با معترضان ایران | DW | 23.11.2019محوطه بیرونی ایستگاه قطار مرکزی شهر کلن صحنه تجمع صدها ایرانی در ابراز همبستگی و همدلی با اعتراضات مردم داخل کشور بود. در قطعنامه مراسم از اروپا خواسته شد سفیران خود را در اعتراض به سرکوب مردم، از ایران فرا بخواند.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »