امنیت و زیرساخت‌های لازم برای برگزاری انتخابات الکترونیکی وجود ندارد

18/08/1398 09:40 ب.ظ

🔻اصغر سلیمی، عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور، در گفت‌وگو با اعتمادآنلاین: 🔹امنیت و زیرساخت‌های لازم برای برگزاری انتخابات الکترونیکی وجود ندارد 🔹انتخابات_الکترونیکی مانع تقلب و رأی‌های تکراری می‌شود این مطلب را اینجا_بخوانیم👇

اصغر سلیمی گفت: امنیت لازم برای برگزاری انتخابات به صورت الکترونیکی وجود ندارد و زیرساخت‌های مورد نیاز برای برگزاری چنین انتخاباتی آماده نیست، اما می‌توانیم یک گام به جلو برویم و احراز هویت افراد در انتخابات آتی را الکترونیکی انجام دهیم. اعتمادآنلاین، با اشاره به لزوم برگزاری انتخابات به صورت الکترونیکی، گفت: برگزاری انتخابات به صورت الکترونیکی در دنیا به 2 شکل است؛ مدل اول به این شکل است که فرد در شعبه اخذ رأی حاضر شود و رأی بدهد، روش دیگر هم به این صورت است که فرد از قبل ثبت‌نام...

اعتمادآنلاین، با اشاره به لزوم برگزاری انتخابات به صورت الکترونیکی، گفت: برگزاری انتخابات به صورت الکترونیکی در دنیا به 2 شکل است؛ مدل اول به این شکل است که فرد در شعبه اخذ رأی حاضر شود و رأی بدهد، روش دیگر هم به این صورت است که فرد از قبل ثبت‌نام می‌کند و در منزل، اینترنتی، رأی خود را اعلام می‌کند. در حال حاضر برگزاری الکترونیکی انتخابات در کشور به روش اول در حال بررسی است.

او ادامه داد: امنیت لازم برای برگزاری انتخابات به صورت الکترونیکی وجود ندارد و زیرساخت‌های مورد نیاز برای برگزاری چنین انتخاباتی آماده نیست، اما می‌توانیم یک گام به جلو برویم و احراز هویت افراد در انتخابات آتی را الکترونیکی انجام دهیم.

سلیمی در مورد مشکلات موجود در برگزاری انتخابات به صورت الکترونیکی گفت: آموزش‌های لازم برای برگزاری انتخابات به صورت الکترونیکی داده نشده و مردم هم باید نسبت به این موضوع آگاهی داشته باشند. همچنین باید زیرساخت‌های مخابراتی مهیا شود. علاوه بر این، کارت هویت ملیِ حدود 10 میلیون نفر هنوز صادر نشده و اثرانگشت آنها تعریف نشده است. headtopics.

ادامه مطلب:
EtemadOnline »

'ترکیه کشوری مهم نه تنها برای منطقه بلکه برای کل جهان است'یک مقام عالی رتبه وزارت دفاع پاکستان در گفت‌وگو با آناتولی از تقویت روابط اسلام آباد-آنکارا و نقش ترکیه در حل و فصل معادلات منطقه‌ای و جهانی سخن گفت. - خبرگزاری آناتولی

کانیه وست برای دور بعدی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا نامزد می‌شودهمسر کیم کارداشیان که اخیرا با آلبوم «مسیح پادشاه است» به دنیای موسیقی بازگشته، می‌خواهد نام خود را به «مسیحی میلیارد نابغه کانیه وست» تغییر دهد. پیش خودش گفته من ازین ترامپ دیونه چی کم دارم !؟ از آمریکای خالیوودی هیچی غیرممکن نیست 😂 دیگه هیچی تو این دنیا نمیتونه منو شگفت زده کنه 😐😊

واشنگتن‌پوست : تظاهرات عراق عامل تهدید برای نفوذ ایران و برملا کننده جهات سرکوب‌گرروزنامه آمریکائی واشنگتن پوست فاش کرد تظاهرات گسترده در عراق عامل تهدید آمیزی جدی برای ایران و عوامل واشنگتن پُست ! پوست چیز دیگه ایه!

فائزه هاشمی: اگر چند همسری خوب است، آن را برای زن‌ها هم آزاد کنیدshimashahrabi اره خب اگه خوبه برای همه باشه shimashahrabi خدامرگ بده دشمنت رو دختر این حرفها رو زدی؛ رفتی خونه اقلیت بهایی، دوچرخه، روزنامه زن ، شعار عدالت ، والیبال ،رای من کو، معلومه برای همین بابا رو بردن شنا کنه نکن دیگه میخوای یکی دیگه رو هم ببرن شنا تو این سرما دمت گرم کارت درسته

زنان برجسته یهود؛ عزیزه برال، داروسازی که برای فقرا مددکار شد

تله فقر برای کارگران در جستجوی مسکن/ آرزومندی کارگران برای اجاره خانه حتی در شوش و مولوی

اصغر سلیمی، نماینده سمیرم و عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور، در گفت‌وگو با خبرنگار

اعتمادآنلاین،

با اشاره به لزوم برگزاری انتخابات به صورت الکترونیکی، گفت: برگزاری انتخابات به صورت الکترونیکی در دنیا به 2 شکل است؛ مدل اول به این شکل است که فرد در شعبه اخذ رأی حاضر شود و رأی بدهد، روش دیگر هم به این صورت است که فرد از قبل ثبت‌نام می‌کند و در منزل، اینترنتی، رأی خود را اعلام می‌کند. در حال حاضر برگزاری الکترونیکی انتخابات در کشور به روش اول در حال بررسی است.

او ادامه داد: امنیت لازم برای برگزاری انتخابات به صورت الکترونیکی وجود ندارد و زیرساخت‌های مورد نیاز برای برگزاری چنین انتخاباتی آماده نیست، اما می‌توانیم یک گام به جلو برویم و احراز هویت افراد در انتخابات آتی را الکترونیکی انجام دهیم.

سلیمی در مورد مشکلات موجود در برگزاری انتخابات به صورت الکترونیکی گفت: آموزش‌های لازم برای برگزاری انتخابات به صورت الکترونیکی داده نشده و مردم هم باید نسبت به این موضوع آگاهی داشته باشند. همچنین باید زیرساخت‌های مخابراتی مهیا شود. علاوه بر این، کارت هویت ملیِ حدود 10 میلیون نفر هنوز صادر نشده و اثرانگشت آنها تعریف نشده است.

انتخابات الکترونیکی مانع تقلب و رأی‌های تکراری می‌شود

این نماینده مجلس با اشاره به مزایای برگزاری انتخابات به صورت الکتروتیکی تاکید کرد: با برگزاری انتخابات به صورت الکترونیکی جلوی تقلب، رأی‌های تکراری و تخلفات قابل پیش‌بینی گرفته می‌شود. همچنین کاغذبازی کمتر می‌شود، سرعت عمل بالا می‌رود و نتایج زودتر اعلام می‌شود و تجمیع آرا راحت‌تر خواهد بود. البته باید امنیت انتخابات الکترونیکی حفظ شود تا مشکلی در سیستم پیش نیاید و آرای یک صندوق یا یک حوزه انتخابیه باطل نشود. که اگر این اتفاقات بیفتد، حقوق کاندیداها از بین می‌رود.

سلیمی در پاسخ این پرسش که آیا احتمال برگزاری انتخابات مجلس یازدهم به صورت الکترونیکی وجود دارد گفت: احتمال دارد انتخابات آتی به صورت الکترونیکی برگزار شود، البته نه به صورت کامل، بلکه تنها احراز هویت‌ها الکترونیکی باشد.