امل کوچک؛ سمبل کودکان پناهجو وارد پاریس شد

21/07/1400 09:50 ب.ظ

عروسک 3.5 متری «امل کوچک» که داستان کودکان پناهجو را روایت می‌کند، در ادامه سفر خود به پایتخت فرانسه رسید.پاریس/ خبرگزاری آناتولی عروسک 3.

عروسک 3.5 متری «امل کوچک» راوی مشکلات کودکان پناهجوی سوری که سفر خود را از ترکیه آغاز کرده بود، وارد پاریس، پایتخت فرانسه اروپا شد.

امل در پارک دو لاویلت که یکی از بزرگترین پارک‌های پاریس به شمار می‌رود، در جمع کودکان حضور یافت و مشکلات کودکان پناهجوی سوری را بیان کرد.

این عروسک حدود نیم ساعت نیز در پارک دو لاویلت پیاده‌روی کرده و با استقبال گسترده کودکان مواجه شد. امل از سوی تئاتر شانس خوب (Good Chance) که مرکز آن در انگلیس بوده و به مسائل پناهجویان می‌پردازد، طراحی و با حمایت ترکیه و شمار بسیاری از هنرمندان، سازمان‌ها و نهادهای بین‌المللی در قالب «پروژه پیاده‌روی» ساخته شده است.

امل داستان دختربچه‌ای است که برای پیدا کردن مادرش سفر خود را 27 جولای از شهر غازی آنتپ ترکیه آغاز کرد. سفر این راوی مشکلات کودکان پناهجویی که به همراه خانواده‌هایشان و یا بدون آنها به اروپا می‌روند، 3 نوامبر در شهر منچستر انگلیس پایان می‌یابد. headtopics.com

ادامه مطلب:
aa_persian »

خرید و فروش ارز در فضای مجازی غیرقانونی است/ کشف ماهیانه ۵۰ تا ۱۰۰ صرافی غیرمجاز/ ۲۵ میلیارد تومان سرمایه شرط تأسیس یک صرافی کوچک!رئیس کانون صرافان با بیان اینکه صرافی‌های قانونی فقط به شکل حضوری اقدام به معامله ارزی می‌کنند، گفت: کانون صرافان به طور میانگین، ماهیانه 50 تا 100 صرافی غیرمجاز را در فضای مجازی شناسایی می‌کند.

هشدار نسبت به ظهور موج جدیدی از کودکان کار مهاجر/ گرمخانه‌های تهران میزبان تعدادی از خانواده‌های افغانستانیمدیر عامل سازمان رفاه، خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران گفت: بخشی از خانواده‌های مهاجر افغانستانی که وارد ایران شدند کودکانی دارند که در آینده به عنوان کودک کار وارد خیابان‌ها خواهند شد به ویژه که به دلیل فشار زیادی که بوده به ایران وارد شدند و در ماه‌های آینده اگر وضعیت به همین منوال پیش برود، نتیجه آن این خواهد بود که با موج جدیدی از کودکان کار مهاجر روبرو خواهیم شد.

نوار بردهای پیاپی ایران قطع شد/ کره‌ای‌ها قسر در رفتند!تیم‌ملی ایران در دیدار با کره جنوبی با نتیجه یک بر یک متوقف شد.

برنامه مسابقات والیبال ایران در قهرمانی جهان مشخص شدمسابقات والیبال قهرمانی مردان جهان سال ۲۰۲۲ با حضور ۲۴ تیم به میزبانی روسیه برگزار خواهد شد.

رونمایی از VAR در ورزشگاه آزادی/ مرور گل کره به ایران با کمک داور ویدیوییسیستم کمک داور ویدیویی ورزشگاه آزادی به‌صورت آفلاین بعد از دیدار ایران و کره‌جنوبی رونمایی شد.

جهانبخش، بهترین بازیکن دیدار ایران و کره‌جنوبی شدجهانبخش، بهترین بازیکن دیدار ایران و کره‌جنوبی شد کاپیتان تیم ملی فوتبال ایران با گلزنی برابر کره‌جنوبی، بهترین بازیکن این دیدار از سوی AFC انتخاب شد