امضای توافق‌نامه حمل و نقل هوایی میان مراکش و اسرائیل

21/01/2021 09:11:00 ب.ظ

امضای #توافق‌نامه حمل و نقل هوایی میان #مراکش و #اسرائیل

توافق‌نامه, مراکش

امضای توافق‌نامه حمل و نقل هوایی میان مراکش و اسرائیل

مراکش و اسرائيل توافق‌نامه ‌ای مبنی بر آغاز پروازهای مستقیم بین دو کشور را امضا کردند. - خبرگزاری آناتولی

21.01.2021قدس/خبرگزاری آناتولیبه گزارش روزنامه عبری «یدیعوت آحرونوت» توافق‌نامه‌ای میان مراکش و اسرائیل برای آغاز پروازهای مستقیم بین دو کشور به امضا رسیده‌است.این سومین توافق‌نامه خدمات حمل و نقل هوایی است که بین اسرائیل یک کشور عربی امضا شده‌است.

پیش از این امارات متحده عربی و بحرین نیز در پی آغاز روند عادی سازی روابط با اسرائيل توافق‌نامه‌ همکاری تجاری برای آغاز پروازهای مستقیم امضا کردند.روابط در سطح پایین بین تل‌اویو و رباط با پیمان اسلو در سال 1993 شروع و با آغاز انتفاضه دوم در سال 2002 متوقف شده بود.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »

بعد از ٢ سال کرونایى دانش آموزان با چه چالش هایى روبرو هستند؟

بر اساس اعلام وزارت آموزش و پرورش، بعد از دو سال تعطیلی مدارس، آموزش حضوری از فردا با حضور ۱۶ میلیون دانش آموز آغاز می شود. ادامه مطلب >>

امضای توافق‌نامه همکاری میان ترکیه و آذربایجان در زمینه اعتباربخشی حلال

امضای توافق‌نامه‌ همکاری میان تاجیکستان و افغانستانتاجیکستان و افغانستان چندین توافق‌نامه ‌‌ همکاری امضا کردند. - خبرگزاری آناتولی

تاکید سازمان بهداشت جهانی و سران کشورها بر امضای توافق‌نامه بین‌المللی جدید برای مبارزه با اپیدمی‌ها

امضای توافق تجارت آزاد با بریتانیا باعث رونق صادرات به این کشور شدمیزان صادرات بخش‌های مختلف اقتصادی ترکیه به بریتانیا پس از امضای توافق تجارت آزاد بین دو کشور، در ماه ژانویه سال جاری رشد قابل توجهی پیدا کرد. - خبرگزاری آناتولی

امضای توافق عادی‌سازی روابط رژیم صهیونیستی و کوزوو- اخبار آسیای غربی - اخبار بین الملل تسنیم | Tasnimعادی‌سازی روابط رژیم صهیونیستی و کوزوو وزرای خارجه رژیم صهیونیستی و کوزوو شامگاه دوشنبه در مراسمی که به صورت مجازی برگزار شد، توافق برقراری روابط دیپلماتیک را به امضا رساندند التطبيع_خيانة با تمام دنیا هم عادی کنه،با ما چه میکنه؟با ندای خیبر خیبر یا صهیون،چه میکنه؟ اشتباه نوشتی خبرگزاری محترم با اون ادمه روابطش رو عادی سازی کرده نه با کشور کوزوو یا هر جای دیگه مگه وقتی شاه با اسقاطیل رابطه داشت ما هم روابط عادی داشتیم؟

مراکش و اسرائيل توافق‌نامه‌ای مبنی بر آغاز پروازهای مستقیم بین دو کشور را امضا کردند.وزیر تجارت ترکیه و وزیر اقتصاد آذربایجان در زمینه اعتباربخشی حلال توافق‌نامه همکاری امضا کردند.تاجیکستان و افغانستان چندین توافق‌نامه‌‌ همکاری امضا کردند.مدیرکل سازمان بهداشت جهانی و سران 24 کشور جهان تاکید کردند که دولتها باید در راستای امضای توافق‌نامه بین‌المللی جدید در مورد آمادگی و مبارزه با اپیدمی‌ها با یکدیگر همکاری كنند.

21.01.02.2021 قدس/خبرگزاری آناتولی به گزارش روزنامه عبری «یدیعوت آحرونوت» توافق‌نامه‌ای میان مراکش و اسرائیل برای آغاز پروازهای مستقیم بین دو کشور به امضا رسیده‌است.2021 استانبول/ خبرگزاری آناتولی به گزارش خبرگزاری رسمی تاجیکستان «خاور» همزمان با دیدار امامعلی رحمان، رئیس‌جمهور این کشور با محمد اشرف غنی، رییس‌جمهور افغانستان که به منظور شرکت در نشست «قلب آسیا-روند استانبول» در شهر دوشنبه به سر می‌برد، چندین توافق‌نامه‌‌ همکاری امضا شد. این سومین توافق‌نامه خدمات حمل و نقل هوایی است که بین اسرائیل یک کشور عربی امضا شده‌است. در این راستا، آژانس اعتباربخشی حلال (HAK) ترکیه و سازمان مقابله با انحصار و کنترل بازار مصرفی آذربایجان در این زمینه همکاری خواهند کرد. پیش از این امارات متحده عربی و بحرین نیز در پی آغاز روند عادی سازی روابط با اسرائيل توافق‌نامه‌ همکاری تجاری برای آغاز پروازهای مستقیم امضا کردند. سران کشورها در ادامه این نامه تاکید کرده‌اند: همانگونه که برای پایان دادن به پاندمی کرونا با هم مبارزه می‌کنیم، امروز امیدواریم به منظور محافظت از نسل‌های آینده، یک ساختار قوی‌تر در بخش بهداشت بین‌الملل ایجاد کنیم.

روابط در سطح پایین بین تل‌اویو و رباط با پیمان اسلو در سال 1993 شروع و با آغاز انتفاضه دوم در سال 2002 متوقف شده بود. این سازمان همچنین خاطرنشان کرد که به تلاش‌های خود برای دستیابی نهادهای صدور گواهینامه در آذربایجان به صلاحیت اعتباربخشی حلال نیز ادامه خواهد داد. در این گزارش همچنین آمده است که میان کمیته زبان تاجیکستان و فرهنگستان علوم افغانستان و اتاق‌های بازرگانی دو کشور نیز توافق‌نامه‌های همکاری امضا شده است. دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق آمریکا روز دهم دسامبر 2020 اعلام کرد که مراکش و اسرائیل درباره عادی‌سازی روابط به توافق دست یافته‌ و آمریکا حاکمیت مراکش بر صحرای غربی را به‌رسمیت شناخته است. مراکش پس از امارات متحده عربی، بحرین و سودان چهارمین کشوری است که در 22 دسامبر 2020 در چارچوب عادی‌سازی روابط دیپلماتیک با اسرائيل 4 توافق‌نامه امضا کردند. . استرالیا، کانادا، دانمارک، مصر، فرانسه، فنلاند، آلمان، عراق، ایتالیا، ژاپن، نروژ، هلند، اسپانیا، سوئد، انگلیس و آمریکا هم کشورهای حامی این روند هستند.