امضای توافق‌نامه حمل و نقل هوایی میان مراکش و اسرائیل

  • 📰 aa_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 39 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 19%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

مراکش و اسرائيل توافق‌نامه‌ای مبنی بر آغاز پروازهای مستقیم بین دو کشور را امضا کردند. - خبرگزاری آناتولی

قدس/خبرگزاری آناتولی

به گزارش روزنامه عبری «یدیعوت آحرونوت» توافق‌نامه‌ای میان مراکش و اسرائیل برای آغاز پروازهای مستقیم بین دو کشور به امضا رسیده‌است.پیش از این امارات متحده عربی و بحرین نیز در پی آغاز روند عادی سازی روابط با اسرائيل توافق‌نامه‌ همکاری تجاری برای آغاز پروازهای مستقیم امضا کردند. روابط در سطح پایین بین تل‌اویو و رباط با پیمان اسلو در سال 1993 شروع و با آغاز انتفاضه دوم در سال 2002 متوقف شده بود.

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق آمریکا روز دهم دسامبر 2020 اعلام کرد که مراکش و اسرائیل درباره عادی‌سازی روابط به توافق دست یافته‌ و آمریکا حاکمیت مراکش بر صحرای غربی را به‌رسمیت شناخته است. مراکش پس از امارات متحده عربی، بحرین و سودان چهارمین کشوری است که در 22 دسامبر 2020 در چارچوب عادی‌سازی روابط دیپلماتیک با اسرائيل 4 توافق‌نامه امضا کردند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 11. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

امضای توافق‌نامه همکاری میان ترکیه و آذربایجان در زمینه اعتباربخشی حلال
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

امضای توافق‌نامه‌ همکاری میان تاجیکستان و افغانستانتاجیکستان و افغانستان چندین توافق‌نامه‌‌ همکاری امضا کردند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

تاکید سازمان بهداشت جهانی و سران کشورها بر امضای توافق‌نامه بین‌المللی جدید برای مبارزه با اپیدمی‌ها
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

امضای توافق تجارت آزاد با بریتانیا باعث رونق صادرات به این کشور شدمیزان صادرات بخش‌های مختلف اقتصادی ترکیه به بریتانیا پس از امضای توافق تجارت آزاد بین دو کشور، در ماه ژانویه سال جاری رشد قابل توجهی پیدا کرد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

امضای توافق عادی‌سازی روابط رژیم صهیونیستی و کوزوو- اخبار آسیای غربی - اخبار بین الملل تسنیم | Tasnimعادی‌سازی روابط رژیم صهیونیستی و کوزوو وزرای خارجه رژیم صهیونیستی و کوزوو شامگاه دوشنبه در مراسمی که به صورت مجازی برگزار شد، توافق برقراری روابط دیپلماتیک را به امضا رساندند التطبيع_خيانة با تمام دنیا هم عادی کنه،با ما چه میکنه؟با ندای خیبر خیبر یا صهیون،چه میکنه؟ اشتباه نوشتی خبرگزاری محترم با اون ادمه روابطش رو عادی سازی کرده نه با کشور کوزوو یا هر جای دیگه مگه وقتی شاه با اسقاطیل رابطه داشت ما هم روابط عادی داشتیم؟
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »