امضای قرارداد گازی بین ایران، آذربایجان و ترکمنستان | DW | 28.11.2021

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 23 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 12%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران، جمهوری آذربایجان و ترکمنستان قرارداد گازی امضا کردند. خبرگزاری دولتی ایران این قرارداد را 'رونمایی از دستاورد دیپلماسی منطقه‌ای دولت سیزدهم' توصیف کرده است. این قرارداد در حاشیه اجلاس اکو در عشق‌آباد امضا شد.

ایران، جمهوری آذربایجان و ترکمنستان قرارداد گازی امضا کردند. خبرگزاری دولتی ایران این قرارداد را"رونمایی از دستاورد دیپلماسی منطقه‌ای دولت سیزدهم" توصیف کرده است. این قرارداد در حاشیه اجلاس اکو در عشق‌آباد امضا شد.

بر اساس این توافق، ترکمنستان روزانه ۵ تا ۶ میلیون مترمکعب گاز به جمهوری آذربایجان می‌فروشد. این گاز از مسیر ایران به جمهوری آذربایجان ترانزیت خواهد شد. ایران گاز مصرفی مورد نیاز خود در پنج استان کشور را نیز از حق انتقال این گاز برداشت خواهد کرد. قرارداد امضا شده از اول دی‌ماه سال جاری بدون سقف زمانی اجرا می‌شود.

با توجه به نیاز شدید ایران به گاز هنوز مشخص نیست تا چه میزان از گاز خریداری شده از ترکمنستان در داخل ایران مصرف شود.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

حکومت جاهلیت فرقه فارسیسم اشغالگر ایران در اواخرساسانیان ملتهای تورکانرا گشتار و حکومت جاهلیت تحمیلی توسط اعراب تا به امروز باعلوم بی منطق جاهلیت،بنیان کرده این حکومت فرقه فارسیسم در بین ملتهای تورکان نباید جائی داشته باشد بایستی توسط سازمان ملتهای تورکان محاکمه و منحل شود

برای قرارداد گازی اژه ای باید میرفت چون سابقه گاز گرفتن عیسی سحرخیز را در کارنامه دارد!

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

ترکیه و ترکمنستان 8 توافق‌نامه همکاری امضا کردندمیان ترکیه و ترکمنستان با حضور روسای جمهور دو کشور 8 توافق‌نامه به امضا رسید. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

اهمیت سوآپ گازی ایران، ترکمنستان و آذربایجان از زبان مدیرعامل شرکت ملی گازمدیرعامل شرکت ملی گاز ایران به اهمیت اقتصادی سوآپ گازی بین ایران، ترکمنستان و آذربایجان اشاره کرد و گفت: این قرارداد به پایداری شبکه گاز شمال و شمال‌شرق کشور کمک می‌کند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

امضای قرار سه جانبه سوآپ گاز بین ایران، ترکمنستان و آذربایجان از خاک کشورمانامضای قرارداد مهم گازی بین ایران و آذربایجان قرارداد سه جانبه سوآپ گاز از ترکمنستان به جمهوری آذربایجان از خاک جمهوری اسلامی ایران در حضور روسای جمهور ایران و جمهوری آذربایجان به امضا رسید.
منبع: PadDolat - 🏆 18. / 51 ادامه مطلب »

مذاکرات وین؛ دیدار هیأت نمایندگی ایران با دیپلمات‌های چین و روسیه | DW | 28.11.2021یک روز مانده به آغاز از سرگیری مذاکرات برجام، هیأت نمایندگی ایران در وین نشست‌هایی را با هیأت‌های چین و روسیه برگزار می‌کند. نخست‌وزیر اسرائیل بار دیگر هشدار داد لغو تحریم‌ها علیه ایران را 'بسیار نگران‌کننده' می‌داند. درودها دوستان فردا دوشنبه 29.11.2021 وحدت بر عدالت 23.4.1443 مسیح بر سلطان 8.9.1400 صبرواستقامت بر درویش بنظرم تنها راه برون رفت ازبن بست سیاسی در ایران و آشتی مردم با حکومت درنقش میرحسین موسوی خلاصه میشود از سرشب بیاد ایشان بودم به امید موفقیت در مذاکرات برجام و لغو تحریمها
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

ایران سالی ۲ میلیارد متر مکعب گاز ترکمنستان را به آذربایجان سوآپ می‌کندوزیر نفت در حاشیه توافق سه جانبه سوآپ گازی بین ایران، ترکمنستان و جمهوری آذربایجان گفت: در این قرارداد ما تقریبا سالانه نزدیک به ۱.۵ تا ۲ میلیارد مترمکعب گاز را از طرف ترکمنستان و منطقه سرخس دریافت خواهیم کرد و از آستارا تحویل آذربایجان می‌دهیم.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

آذربایجان و ارمنستان بر سر تعیین مرزهای خود توافق کردند | DW | 27.11.2021رهبران جمهوری آذربایجان و ارمنستان در دیداری که با میانجی‌گری پوتین انجام گرفت از تعیین حدود مرزهای خود خبر دادند. آنها در یک بیانیه مشترک اعلام کردند در مورد باز شدن 'ارتباطات اقتصادی و حمل و نقل در منطقه' رایزنی کردند. علم الهدی: تجمع برای آب، تجمع مقابل خدا است بالاخره پدرخوانده مداخله کرد. این مرتیکه عوضی الیف مثل کره خرهای یتیم روبه روی اربابش پوتین نشسته گوش به فرمانه : از تو به یک اشاره ازمن به سر دویدن
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »