امر به معروف با ضرب و شتم؛ گفت‌وگو با دختر جوانی که در اتوبوس کتک خورد

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 102 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 44%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

فاطمه_محمدی در جریان امر به معروف و نهی از منکر یک زن شهروند مورد اهانت، هتاکی و ضرب و شتم قرار گرفته به طوری که صورتش دچار خونریزی و جراحت شده است. نیلوفر رستمی روزنامه‌نگار 'ایران‌وایر' با فاطمه گفت‌وگو کرده است: اخبار_ایران

فاطمه محمدی ۲۰ ساله، نوکیش مسیحی و فعال حقوق بشر یکی از ده‌ها دختر جوانی است که در تهران به دلیل حجاب مورد آزار و اذیت قرار گرفته است.درگیری زنی به نام « فاطمه موسوی» با او در اتوبوس شرکت واحد به دلیل حجاب در روزهای گذشته در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است. فاطمه محمدی در جریان امر به معروف و نهی از منکر یک زن شهروند مورد اهانت، هتاکی و ضرب و شتم قرار گرفته به طوری که صورتش دچار خونریزی و جراحت شده است.

خانم محمدی با اظهار اینکه در طول مسیر برخی از مسافران در حمایت از او شعار سر داده‌ و از زن خواسته‌اند اتوبوس را ترک کند، گفت: «یک جاهای مردم با هم شعار می‌دادند برو بیرون برو بیرون. یا وقتی به من می‌گفت روسری را سرت کن، مردم می‌گفتند روسری رو سرت نکن. اما ایشان در مقابل می‌گفت اتوبوس وسیله نقلیه است و بیرون نمی‌روم. مردم می‌گفتند سر ما را با فریاد به درد آوردی، می‌گفت باید حجابش را رعایت کند تا من ساکت شوم.

خانم محمدی درباره نحو شکایتش نیز گفت: «به راننده اتوبوس گفتم می‌خواهم شکایت کنم، او هم گفت سر راهم کلانتری است من را پیاده می‌کند. من به مقصدم رسیده بودم ولی پیاده نشدم تا اینکه نزدیک میدان بهارستان چند پلیس را دیدیم که موتورهای‌شان را کنار پیاده‌رو پارک کردند. راننده اتوبوس با من همکاری کرد و جای که اصلا ایستگاه نبود نگه داشت تا من پیاده شوم و درب عقب اتوبوس را هم باز نکرد تا خانم موسوی نتواند پیاده شود.

چند ساعت بعد ماموران کلانتری او و زن هتاک را به دادسرای عمومی ناحیه ۱۲ منتقل کرده، به گفته خانم محمدی، قاضی کشیک دادسرا نیز به او گفته یا رضایت می‌دهد یا بازداشت می‌شود: «من دوباره گفتم اگر حقم را نمی‌گیرید بازداشتم کنید. ما را دوباره به کلانتری برگرداندند. خانم موسوی با احترام کلانتری را ترک کرد اما من را تا ساعت ۳ صبح نگه داشتند. البته من فکر می‌کردم که به گفته خودشان به بازداشتگاه منتقل خواهم شد.

این دختر ۲۰ ساله می‌گوید حالا چند روز گذشته، تورم و قرمزی صورتش از بین رفته، اما از نظر روحی وضعیت خوبی ندارد «من وقتی از وسایل نقلیه به خصوص اتوبوس و اتوبوس همان خط را استفاده می‌کنم دائم فکر می‌کنم که شاید دوباره او را ببینم. دوباره او می‌خواهد از من ایراد بگیرد.» مهدی حاج محمدی سرپرست دادسرای ارشاد تهران روز ۱۸ خرداد ماه با اعلام این خبر آن را «تسریع در برخورد با هنجارشکنی‌ها با استفاده از ظرفیت مردم و شهروندان دغدغه‌مند» خواند و از تا به محض مشاهده «کشف حجاب در خودرو»، «کشف حجاب یا سرو مشروبات یا برگزاری مراسم مختلط رقص در اماکنی همچون سفره خانه، کافه، رستوران، مراکز خرید، باغ تالار و...»، «اطلاع از برگزاری پارتی‌های شبانه یا خانه‌های فساد و فحشا»، «انتشار مطالب خلاف عفت در اینستاگرام و ...

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

۸۰ درصد مردم توان مالی برای مراجعه به بخش خصوصی درمان را ندارندمعاون کل وزارت بهداشت با تاکید بر اینکه ۸۰ درصد مردم استطاعت مالی برای مراجعه به بخش خصوصی با تعرفه‌های قانونی را ندارند، گفت: ۱۵ درصد مردم با دوپینگ بیمه تکمیلی به بخش‌های خصوصی مراجعه و تنها ۲ الی ۳ درصد با هزینه‌های شخصی به بیمارستان‌های خصوصی مراجعه می‌کنند و این نشان از آن دارد که مردم توان مراجعه به بخش خصوصی با شرایط تورم امروز را ندارند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

پیشنهاد مصاحبه با رسانه‌های ایران را با کمال میل می‌پذیرم/ محدودیت تردد ظریف در نیویورکپمپئو:پیشنهاد مصاحبه با رسانه‌های ایران را با کمال میل می‌پذیرم/ محدودیت تردد ظریف در نیویورک
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

رایزنی با ریش سفیدان برای رفتن دختران بازمانده از تحصیل به مدرسهمدیر کل دفتر امور زنان وزارت آموزش و پرورش با اشاره به نقش ریش سفید‌های قبایل در آموزش دانش آموزان دختر بازمانده از تحصیل گفت: از ریش سفیدان مناطق محروم خواهش کردیم که دخترانشان را به مدرسه بفرستند تا به طبع آن، دیگران نیز دختران خود را به مدرسه بفرستند و خوشبختانه این اتفاق افتاد.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

اعلام همبستگی اتحادیه اروپا با ترکیه به مناسبت 15 جولایمسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا به مناسبت سالروز کودتای ناکام 15 جولای با مردم ترکیه اعلام همبستگی کرد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

بنیامین نتانیاهو: تنها نیروی قادر به جنگ با رژیم ایران، ارتش اسرائیل استدر ادامه پاسخ به «تهدید‌های» جمهوری اسلامی و گروه های مورد حمایت رژیم ایران، نخست وزیر اسرائیل در یک سخنرانی در جمع نظامیان این کشور گفت که ارتش اسرائیل تنها ارتشی است که قادر به جنگ با ایران است. ب بوروًگومشو لهستاني كثافت اگر آخوندها نیروی نظامی اسرائیل را داشتند، الان خاور میانه چه وضعیتی داشت؟ تا رهبر ما سلاح نرمش_قهرمانانه دارد این ارزو را به گور خواهی برد حاج_ناتان ، یکی_بزنند_ده_تا_میخورند هم اخرین جوک اقا برای تلطیف فضا بود و شمابه علت تفاوت فرهنگی معنی دقیق انرا متوجه نشدید گویا پ جدی گرفتید این مزاح ولایی را
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

با خودروسازانی که قیمت و زمان تحویل را به میل خود تغییر دهند برخورد شودرئیس قوه قضائیه با تاکید بر ضرورت رعایت تعهدات از سوی شرکت‌ها و خودداری از نقض یکطرفه توافق با مشتریان، به برخی شرکت‌ها از جمله خودروسازان هشدار داد که در صورت تغییر قیمت و زمان تحویل کالا، به دلیل نقض حقوق عامه مورد برخورد قرار خواهند گرفت.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »