امروز آمریکا فرعون زمان است/ پشت کاریکاتور اخیر دست‌هایی وجود دارد/ اهانت به قرآن و پیامبر (ص) نشان‌دهنده ذات ظلمانی تمدن غرب است

13/08/1399 10:35 ق.ظ

رهبر انقلاب: امروز آمریکا فرعون زمان است/ پشت کاریکاتور اخیر دست‌هایی وجود دارد/ اهانت به قرآن و پیامبر (ص) نشان‌دهنده ذات ظلمانی تمدن غرب است

رهبر معظم انقلاب اسلامی در سخنرانی خود در روز ولادت پیامبر اعظم(ص) تاکید کردند: دفاع از وحشیگری فرهنگی و عمل جنایتکارانه یک کاریکاتوریست، روی دیگر سکه حمایت از منافقین و حمایت از صدام است. این سخنرانی به صورت زنده از شبکه یک سیما، شبکه خبر و رادیو ایران پخش می شود.

رهبرانقلاب اسلامی در بخشی از سخنرانی خود فرمودند: عید بزرگی است این میلاد شریف، زمینه بعثت نبوی را فراهم آورد که این بعثت بزرگترین حادثه تاریخی برای بشریت است و امیدواریم این عید بر مردم عزیز و ملت‌های مسلمان و امت اسلامی مبارک باشد و برای جامعه بشری هم مایه برکات زیادی باشد.

ایشان افزودند: امروز سه مناسبت در کنار هم قرار دارد؛ میلاد پیامبر گرامی اسلام و فرزند گرامیشان حضرت صادق (ع)، یک مناسبت آغاز هفته وحدت است و یک مناسبت هم ۱۳ آبان است. رهبر انقلاب با بیان اینکه بشر امروز بیش از همیشه تاریخ دچار رنج است و نابرابری و جنگ و ماده گرایی افراطی وجود دارد، یادآور شدند: استفاده از علم و فناوری برای سرکوب ملت‌ها وجود دارد، البته این‌ها در طول تاریخ وجود داشته منتهی امروز از ابزار علم و فناوری برای اعمال قدرت طاغوتی استفاده می‌شود.

ادامه مطلب:
ilnanews »

اینفوگرافی| چرا در آمریکا رای الکترال کالج مهم‌تر از رای عمومی است؟📊 اینفوگرافی| چرا در آمریکا رای الکترال_کالج مهم‌تر از رای عمومی است؟ 👈مشاهده تصویر باکیفیت بین‌الملل EtemadOnline

خطر انتقال کرونا از گوشت‌های منجمد برزیلی در ایران چقدر است؟به دنبال شناسایی مواردی از ابتلا به ویروس کرونا از گوشت‌های منجمد وارداتی برزیلی، چین ورود گوشت از این کشور را به صورت موقت تعلیق کرد. شنیدن این خبر کافی است تا موجی از نگرانی در بین مردم ایجاد شود چراکه سال‌هاست ایران یکی از مشتریان اصلی گوشت‌های منجمد برزیلی است، اما مسئولان تامین گوشت قرمز می‌گویند با توجه به ممنوعیت واردات از ابتدای سال، میزان گوشت‌های منجمد برزیلی در بازار بسیار اندک است و جای نگرانی زیادی نیست.

نجات دختر خردسال از زیر آوار پس از 65 ساعت در ازمیرتیم‌های امداد و نجات در ازمیر پس از 65 ساعت دختر بچه سه ساله را از زیر آوار نجات دادند. - خبرگزاری آناتولی

اسلواکی در اقدامی منحصر به فرد در جهان از کل جمعیت خود آزمایش کرونا می‌گیردنخست وزیر اسلواکی با تاکید بر این که کارزار یاد شده «راهی در مسیر بازگشت آزادی‌ها» است، تصریح کرد پس از انجام غربالگری در صورتی که کارزار به صورت کامل صورت گیرد این احتمال وجود دارد که محدودیت‌های وضع شده در ارتباط با همه‌گیری بیماری کووید۱۹ کاهش یابد. منظورتون ۵.۴۰۰.۰۰۰نفره این برخلاف آزادی و قوانین آنریکایت کار آخونداست! میخوان مردم اسلواکی رو هم بکشن!!!!!!!!

تاب آوری اقشار ضعیف طی بحران کرونا از نگرانی‌های نظام سلامت استفرمانده ستاد مقابله با بیماری کرونا در تهران با اشاره به نقش پررنگ کمیته امداد امام خمینی (ره) در توانمندسازی اجتماعی، اظهار کرد: این تشکیلات منضبط و منسجم می‌تواند نقش مهمی در مقابله با بحران کنونی و زیان‌های گسترده اقتصادی و اجتماعی ناشی از آن به ویژه در اقشار ضعیف جامعه ایفا کند.

تنها خواسته ما از دولت فرانسه بازگشت اجساد عزیزان‌مان به کشور استجلال ایران‌نژاد از اقوام خانواده ایرانی غرق شده در مانش در گفت‌وگو با اعتمادآنلاین: 🔹️تنها خواسته ما از دولت فرانسه بازگشت اجساد عزیزان‌مان به کشور است / می‌خواهیم حداقل برای ۵ عزیز ازدست‌رفته‌مان یک سنگ قبر داشته باشیم این مطلب را اینجا_بخوانیم👇

به گزارش ایلنا، حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی امروز سه شنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۹ مصادف با هفدهم ربیع الاول سالروز ولادت حضرت رسول اکرم(ص) و حضرت امام جعفر صادق(ع) ساعت ۱۰:۳۰ صبح به صورت تلویزیونی سخنرانی کردند.

این سخنرانی به صورت زنده از شبکه یک سیما، شبکه خبر و رادیو ایران پخش می شود.

رهبرانقلاب اسلامی در بخشی از سخنرانی خود فرمودند: عید بزرگی است این میلاد شریف، زمینه بعثت نبوی را فراهم آورد که این بعثت بزرگترین حادثه تاریخی برای بشریت است و امیدواریم این عید بر مردم عزیز و ملت‌های مسلمان و امت اسلامی مبارک باشد و برای جامعه بشری هم مایه برکات زیادی باشد.

ایشان افزودند: امروز سه مناسبت در کنار هم قرار دارد؛ میلاد پیامبر گرامی اسلام و فرزند گرامیشان حضرت صادق (ع)، یک مناسبت آغاز هفته وحدت است و یک مناسبت هم ۱۳ آبان است.

رهبر انقلاب با بیان اینکه بشر امروز بیش از همیشه تاریخ دچار رنج است و نابرابری و جنگ و ماده گرایی افراطی وجود دارد، یادآور شدند: استفاده از علم و فناوری برای سرکوب ملت‌ها وجود دارد، البته این‌ها در طول تاریخ وجود داشته منتهی امروز از ابزار علم و فناوری برای اعمال قدرت طاغوتی استفاده می‌شود.

آیت‌الله خامنه‌ای خاطرنشان کردند: فرعون در زمان خود در محدوده مصر هر کاری که می‌خواست می‌کرد، اما امروز آمریکا که مانند فرعون زمان مصر است، فقط به آمریکا اکتفا نمی‌کند، بلکه به کشور‌های دیگر می‌رود و جنگ افروزی می‌کند و پایگاه ایجاد می‌کند و کاری که امروز طواغیت انجام می‌دهند، متفاوت از آن چیزی است که طواغیت گذشته انجام می‌دادند.

ایشان فرمودند: پیامبر مثل یک پدر مهربان به دنبال این است که بشر خوشبخت شود و به سرانجامی که به نفع اوست برسد.

آیت‌الله خامنه‌ای تاکید کردند: امروز دشمن اسلام و دشمن اصلی، همین استکبار و صهیونیسم است که با اسلام با همه وجودشان مقابله و معارضه می‌کنند که آخرین نمایش این معارضه هم همین موضوعی است که هفته قبل در پاریس اتفاق افتاد که یک کاریکاتوریستی یک غلطی کرده و دشنامی را به پیامبر داده است.

ایشان در ادامه فرمودند: این فقط انحراف و فساد یک هنرمند نیست، بلکه پشت سر این حادثه دست‌هایی وجود دارد که دلیلش این است که در دفاع از این کار معمولی، یک رئیس جمهور و یک دولت می ایستد و از او حمایت می کند. مسئله سیاست دولتی است که از این کار غلط حمایت می کند و مقام سیاسی صریحا پشتیبانی خود را اعلام می‌کند.

رهبر انقلاب خاطرنشان کردند: خشم و اعتراض امت اسلامی نسبت به این حادثه نشانه زنده بودن دنیای اسلام است، البته برخی حکام حقارت خود را نشان دادند، اما اغلب از هویت اسلامی خود دفاع کردند.

ایشان یادآور شدند: یک عبرتی در این ماجرا وجود دارد که باید مورد توجه قرار گیرد، اینجا دولت فرانسه ربط می‌دهد ماجرا را به حقوق بشر و آزادی بیان این همان سیاستی است که خشن ترین تروریست های دنیا را در خود جای داده است یعنی تروریست هایی که در کشور ما رئیس جمهور، رئیس قوه قضائیه و نخست وزیر و آحاد متعددی از مسئولان و ۱۷ هزار نفر از مردم کوچه و بازار را به شهادت رساندند. همین دولت به گرگ خونخواری مثل صدام در دوره جنگ تحمیلی بیشترین کمک را کرد.

آیت‌الله خامنه‌ای فرمودند: دفاع از وحشیگری فرهنگی و عمل جنایتکارانه یک کاریکاتوریست، روی دیگر سکه حمایت از منافقین و حمایت از صدام است.

ایشان عنوان کردند: اینها ادعا می‌کنند که اهل آزادی و حقوق بشر و اینها هستند. اهانت به قرآن و به پیامبر تاکنون چندبار تکرار شده و اینها نمی‌تواند به شرافت و جلالت پیامبر اکرم(ص) اندکی خدشه وارد کند؛ این کارها نشان دهنده ذات ظلمانی تمدن غرب است.

مقام معظم رهبری درباره هفته وحدت عنوان کردند: امروز بیش از همیشه اهمیت این ابتکار بزرگ امام راحل روشن شده است، آن روزی که امام بزرگوار هفته وحدت را اعلام کردند، آن روز خیلی از مخاطبان واقعی این پیام نتوانستند اهمیت این پیام را درک کنند، از جمله مسئولان برخی از کشورهای اسلامی، البته خیلی‌ها نفهمیدند خیلی‌ها نادیده گرفتند.

ایشان بیان کردند: حوادثی که امروز اتفاق افتاده، حوادث هولناکی است که در برخی از کشورهای منطقه رخ داده از اینجا انسان می‌فهمد که چقدر اتحاد و یکپارچگی امت اسلام مهم بود که امام آن را مطرح کردند.

مقام معظم رهبری فرمودند: دشمنان مسئله فلسطین را با حرکت خائنانه عادی سازی روابط، کمرنگ کردند و باعث تاراج حقوق ملت فلسطین شدند؛ البته مسئله فلسطین پایان پذیر نیست، فلسطین، فلسطین خواهد شد و رژیم جعلی صهیونیستی نابود خواهد شد.