امرالله صالح از بازپسگیری اموال بانک‌ها از قرضداران و مبارزه دولت با فساد خبر داد

12/09/1399 10:06 ق.ظ

امرالله صالح معاون اول رئیس جمهوری افغانستان چهارشنبه 2 دسامبر طی چند توئیت از حساب شخصی خود در شبکه

امرالله صالح معاون اول رئیس جمهوری افغانستان چهارشنبه 2 دسامبر طی چند توئیت از حساب شخصی خود در شبکه صالح اعلام کرد، یکی از قرضداران کابل‌بانک که خود را رفیق یک وزیر قلمداد کرده بود قرار است تا سه روز دیگر خانه‌اش را مطابق به حکم دادستانی به مدیریت تصفیه کابل‌بانک بسپارد.

صالح در صفحه رسمی فیسبوک‌اش نوشت: «این خانه باید به ارزش سه صد هزار دالر به فروش برسد و پول آن به خزانه ملت برگردانیده شود.

این شخص سه سال تمرد کرده بود تا اینکه جلسه شش‌ونیم به موضوع رسیده‌گی کرد. اگر سه روز دیگر اینکار نشد از قوا استفاده می‌شود». او علاوه کرد: «جایدادهای مخفی قرضداران کابل‌بانک را داریم جتسجو می‌کنیم که پول ملت را برگردانیم. مطمین باشید. اکنون هماهنگی رخ در رخ میان اداره مبارزه با جرایم سنگین، سارنوالی، پولیس و امنیت ملی بصورت بی‌سابقه و پر رنگ ایجاد گردیده است».

امرالله صالح از مردم افغانستان خواسته که او را در موارد فساد اداری همکاری کنند. شایان ذکر است که کابل‌بانک یکی از مشهورترین بانک‌های افغانستان در سال 2010 میلادی ورشکست شد و دادگاه این کشور عاملان ورشکستی این بانک را به زندان محکوم کرد. headtopics.com

ادامه مطلب:
AlArabiya_Fa »

امرالله صالح: شماره 39 از پلاک خودروهای افغانستان حذف می‌شودمعاون اول رئیس جمهور افغانستان اعلام کرد که شماره 39 از پلاک خودروهای این کشور حذف خواهد شد. - خبرگزاری آناتولی

امرالله صالح: نباید زندانیان طالبان را پیش از موعد آزاد می‌کردیمامرالله صالح، معاون اول رئیس جمهوری افغانستان گفت که «افغانستان «طالب شدنی نیست، اما طالب می‌تواند درآغوش این کشور بحیث یک جز زندگی صلح آمیز کند.» العربیه_فارسی پنځه کال درباندی حکومت کړي بیا رلتلونکی دی

فرانسه از ایران خواست تا براى از سرگیری مذاکرات هسته‌ای ابتكار عمل از خود نشان دهدسخنگوی کاخ الیزه، روز سه شنبه 3 مارس اعلام کرد، امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه، به حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی هم ساعتی قبل با ارسال چند موشک به پایگاه آمریکایی ابتکاری روشن به فرانسه نشان داد متوافق جدا مع سياسة فرنسا

دولت موافق اخذ مالیات از اینفلوئنسرها است/ آغاز اخذ مالیات از خانه‌های خالی از مرداد ۱۴۰۰رییس سازمان امور مالیاتی با بیان اینکه اخد مالیات از اینفلوئنسرها ایده خوبی است و موافق اجرای آن با رعایت انصاف هستیم، گفت: اخذ مالیات از خانه‌های خالی از مردادماه سال 1400 شروع می‌شود. هرگز مالیات اجرایی نمیشه میدونی چرا؟چونکه مسئولین بیشتر از همه باید مالیات بدن

درخواست بیش از ۱۰۰ کنشگر داخل ایران از سازمان ملل برای حمایت از همه‌پرسی گذارسازمان ملل به ما که میرسه میشه سازمان دمل! نه_به_جمهوری_اسلامی

توئیتر از بازپسگیری اموال بانک‌ها از قرضداران و نیز مبارزه دولت افغانستان با فساد در نهادهای مختلف خبر داد.

صالح اعلام کرد، یکی از قرضداران کابل‌بانک که خود را رفیق یک وزیر قلمداد کرده بود قرار است تا سه روز دیگر خانه‌اش را مطابق به حکم دادستانی به مدیریت تصفیه کابل‌بانک بسپارد.

صالح در صفحه رسمی فیسبوک‌اش نوشت: «این خانه باید به ارزش سه صد هزار دالر به فروش برسد و پول آن به خزانه ملت برگردانیده شود.

این شخص سه سال تمرد کرده بود تا اینکه جلسه شش‌ونیم به موضوع رسیده‌گی کرد. اگر سه روز دیگر اینکار نشد از قوا استفاده می‌شود».

او علاوه کرد: «جایدادهای مخفی قرضداران کابل‌بانک را داریم جتسجو می‌کنیم که پول ملت را برگردانیم. مطمین باشید. اکنون هماهنگی رخ در رخ میان اداره مبارزه با جرایم سنگین، سارنوالی، پولیس و امنیت ملی بصورت بی‌سابقه و پر رنگ ایجاد گردیده است».

امرالله صالح از مردم افغانستان خواسته که او را در موارد فساد اداری همکاری کنند.

شایان ذکر است که کابل‌بانک یکی از مشهورترین بانک‌های افغانستان در سال 2010 میلادی ورشکست شد و دادگاه این کشور عاملان ورشکستی این بانک را به زندان محکوم کرد.

محمد اشرف غنی رییس جمهوری افغانستان در سال 2014 میلادی پرونده کابل‌بانک را دوباره باز کرد که پس از آن، دادگاه عالی این کشور خلیل‌الله فیروزی و شیرخان فرنود از بنیانگذاران اصلی این بانک را هر یک به ده سال زندان محکوم کرد.