اما و اگرهای حذف ارز 4200/ ارز ترجیحی دارو حذف نخواهد شد- اخبار اقتصاد ایران - اخبار اقتصادی تسنیم | Tasnim

22/06/1400 01:18 ب.ظ

ارز ترجیحی دارو حذف نخواهد شد طغیانی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس: ارز ۴۲۰۰ تا آخر سال باید تدریجی حذف شود بطوریکه در سال ۱۴۰۱ چیزی تحت عنوان ارز ۴۲۰۰ نداشته باشیم این ایده هم وجود دارد که به جای پرداخت به دارو و داروخانه‌ها، این ارز به بیمه‌ها داده شود

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید در بودجه سال جاری نیز این رقم به هشت میلیارد دلار رسید. این مسئله محل چالش بین مجلس و دولت شده بود و مجلس این شرط را قرار داد که رقم هشت میلیارد دلار باید در شش ماهه ابتدای سال تخصیص پیدا کند.

در حال حاضر این سوال مطرح است که آیا سیاست ارز ترجیحی در شش ماهه دوم سال نیز ادامه پیدا خواهد کرد یا خیر.

وی افزود: برآیند اجرای این سیاست از سال 97 تا 99 این بود که ارز را پرداخت می کردیم اما نه تنها اثر مثبتی از آن بر کالاهای اساسی شاهد نبودیم بلکه قیمت ها افزایش هم یافتند. طغیانی با تأکید بر اینکه دولت سیزدهم باید سیاست خود را در مقابل بحث ارز 4200 تومانی روشن کند، گفت: بر اساس قانون بودجه، این ارز تا آخر سال باید به شکل تدریجی حذف شود بطوریکه در سال 1401 چیزی تحت عنوان ارز 4200 نداشته باشیم.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه دلاری که وارد کشورمان می شود به مقدار کافی نیست، اظهارکرد: درآمد نفت خام و مابه التفاوت ارز 4200 تومانی و ارز نیمایی را می توان به شکل یارانه به گروه های هدفی که در قانون پیش بینی می شود، پرداخت کرد. headtopics.com

پیشنهاد دادن ارز به بخش تولید به جای واردکننده/شرایط فعلی برای حذف ارز 4200 مناسب نیست

ادامه مطلب:
Tasnimnews_Fa »

وضعیت غیرقابل قبول تخصیص ارز ترجیحی درگذشته در دست بررسی استرئیس جمهور اظهار داشت: هرکسی در هر کجا به نام نظام اسلامی خدمت می‌کند، باید تلاشش این باشد که در جامعه اعتمادآفرینی کند.

گزینه‌های احتمالی 29 استانداری کشور در دولت سیزدهم + اسامی- اخبار استان تهران - اخبار استانها تسنیم | Tasnimگزینه‌های احتمالی ۳۰ استانداری کشور در دولت سیزدهم ‌‌این روزها نام گزینه‌های متعددی برای ‌مسند استانداری‌‌ها در دولت_سیزدهم مطرح می‌شود، به همین منظور ‌ خبرگزاری تسنیم گزینه‌های احتمالی استانداری در ۳۰ استان را منتشر کرد.

یادداشت|به جای روایت دروغ، به افغانستان بیایید!- اخبار سیاست ایران - اخبار سیاسی تسنیم | Tasnimبه جای روایت دروغ، به افغانستان بیایید کوتاه‌نوشت خبرنگاران تسنیم از افغانستان - بخش پنجم باید به شما گفت : خیلی خودتان را ارزان فروختید! بدون این بازی ها هم می توانستید دستی در اقتصاد کثیف نفتی پیداکنید! مواظب باشید زامبی های اطراف تان شما را بجای انسان نخورند ! چون هنوز قیافه آدم دارید! چه کسی دروغ می گوید لعنت بر دروغگویان !!!

نماهنگ "بابایی..."- فیلم دیدنی تسنیم | Tasnim🎥 نماهنگ «بابایی...» نماهنگ بابایی با نویسندگی حامد عسکری به مناسب شهادت_حضرت_رقیه (سلام‌الله‌علیها) منتشر شد

کاریکاتور/ قصه تکراری افزایش قیمت جوجه یک‌روزه / آیا دوباه کمبود مرغ در نیمه دوم سال تکرار می‌شود؟- گرافیک و کاریکاتور کاریکاتور تسنیم | Tasnimاخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ای داد بیداد. فکر میکردیم سید بیاد مرغ ارزون بشه دو ماه قبل بود تیتر میزدید: روحانی جوجه‌ی یک روزه را گران کرد!!

"حسین قناعتی" سرپرست دانشگاه علوم پزشکی تهران شد- اخبار پزشکی - اخبار اجتماعی تسنیم | Tasnimحسین_قناعتی سرپرست دانشگاه علوم پزشکی تهران شد