امام جمعه اهل سنت تایباد: سن ازدواج به ۱۸ سال افزایش یابد

29/06/1398 08:57 ق.ظ

مولانا غلام‌نبی توکلی امام جمعه اهل سنت تایباد گفته که «ازدواج زودهنگام دختران از عوامل ترک تحصیل آنان است و جامعه باید بپذیرد که سن ازدواج دختران جهت داشتن آمادگی فکری و روحی، به حداقل ۱۸ سال افزایش‌ یابد.» اخبار_ایران

استان‌وایر- امام جمعه اهل سنت تایباد گفته که «ازدواج زودهنگام دختران از عوامل ترک تحصیل آنان است و جامعه باید بپذیرد که سن ازدواج دختران جهت داشتن آمادگی فکری و روحی، به حداقل ۱۸ سال افزایش‌ یابد.»افزوده «ترک تحصیلی حدود ۳۰۰ دانش‌آموز در شهرستان کوچکی مثل تایباد جای نگرانی دارد، باید بررسی شود اگر مشکل اقتصاد است، خیرین ما می‌توانند با قدرت وارد کار شوند.

توکلی در خصوص موضوع ازدواج زودهنگام دختران که یکی از عوامل ترک تحصیل آنان است هم گفته «در بحث ازدواج زودهنگام دختران، جای نگرانی است؛ این فرهنگ اشتباهی است که از گذشته وجود داشته و باید با این فرهنگ مبارزه کرد.

به اعتقاد وی «جامعه باید بپذیرد که سن ازدواج دختران به حداقل ۱۸ سال افزایش یابد، این کار باعث افزایش آمادگی فکری و روحی دختر برای ازدواج و همینطور سطح سواد او می شود.»به گفته وی «ترک تحصیل این دانش آموزان، موضوع ازدواج زودهنگام دختران و مشکلات اقتصادی، از جمله مشکلاتی است که باید در خصوص آن‌ها چاره اندیشی کرد. headtopics.com

امام جمعه تایباد یکی از دلایل دیگر ترک تحصیل دانش‌آموزان را گرانی لوازم‌التحریر عنوان کرده و افزوده «گرانی لوازم‌التحریر، امروز یک ضربه بزرگ برای خانواده‌ها است.» هفته گذشته نیز ناصر مکارم شیرازی یکی از مراجع تقلید قم اعلام کرده بود که ازدواج دختران زیر ۱۳ سال باطل است.

خیلی غلط کرده مردیکه ی نفهم. آخه احمق تمام مشکلات دنیا در سوراخ دخترت خلاصه شده؟! هزار وچهارصد ساله چشم از این ویگین لعنتی نمی تونید و دارید و ایم به فکر مدل تولیدش هستین! آخه نادان یکی رو گیدا کن دخلشو بیار تموم کن دیگه. هر روز هر روز یه فتوای نو.

ادامه مطلب:
iranwire »

اقامه نماز جمعه این هفته تهران به امامت موحدی کرمانی/ سرلشکر صفوی سخنران پیش از خطبه‌هانماز جمعه این هفته تهران به امامت آیت الله موحدی کرمانی اقامه می‌شود.

اقامه نماز جمعه این هفته تهران به امامت موحدی کرمانی/ سرلشکر صفوی سخنران پیش از خطبه‌هانماز جمعه این هفته تهران به امامت آیت الله موحدی کرمانی اقامه می‌شود.

دستور ترامپ برای 'افزایش قابل‌توجه تحریم‌ها' علیه ایران | DW | 18.09.2019دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا، با انتشار توییتی یک خطی اعلام کرد که به استیون منوچین، وزیر خزانه‌داری دستور داده است تا 'تحریم‌ها علیه ایران را به میزان قابل‌توجهی افزایش دهد.' بابا بسته ديگه مگه چيزى مونده كه اين شازده تحريم نكرده ؟اون وزير صيحونيست هم فورا ميگه بله قربان شکر خوردی با منوچین دست مریز 👏👏👏👏

عفو بین الملل: صدها تن از کارگران خارجی در قطر دستمزد دریافت نکرده‌اندتخمین زده می شود که حدود دو میلیون کارگر مهاجر که اغلب آنها اهل کشورهای آسیایی نپال، هند و فیلیپین هستند در قطر مشغول به کار هستند. میخوای دقیقا چی بگی اروپای کثیف

16 درصد بارداری‌ها در کشور بالای 35 سال اتفاق می‌افتدمدیرکل دفتر سلامت جمعیت و خانواده وزارت بهداشت در خصوص وضعیت فرزندآوری در کشور، گفت: در بین سال‌های 60 تا 70 به طور متوسط دو میلیون نوزاد به دنیا آمد که این رقم در سال 94 یک میلیون و 600 هزار نوزاد بود که برای جبران این کمبود باید ازدواج‌های کشور 10 درصد افزایش یابد.

نرخ ریال عربستان و دلار آمریکا در بازار ایران افزایش یافتهمزمان با ادامه تنش سیاسی میان ایران، آمریکا و عربستان سعود، بانک مرکزی ایران با افزایش نرخ رسمی عرضه ارز به ادامه صعود بهای فروش دلار در بازار آزاد تهران دامن زد.