مکرون, فرانسه, جهان, سرخط خبرها, فرانسه, آمریکا, استرالیا, سفیر, جان کربی, وزیر خارجه فرانسه, ند پرایس, امانوئل مکرون, معالمه زردریایی

مکرون, فرانسه

امانوئل مکرون در اعتراض به معامله زیردریایی سفیران فرانسه را از آمریکا و استرالیا فراخواند

سخنگویان شورای امنیت ملی کاخ سفید و وزارت خارجه آمریکا پاریس را «دیرینه‌ترین شریک واشنگتن» خواندند.

19/09/2021 07:45:00 ق.ظ

🔺 امانوئل مکرون در اعتراض به معامله زیردریایی سفیر ان فرانسه را از آمریکا و استرالیا فراخواند ◾ سخنگویان شورای امنیت ملی کاخ سفید و وزارت خارجه آمریکا فرانسه را «دیرینه‌ترین شریک واشنگتن» خواندند. ⬇ بیشتر بخوانید:

سخنگویان شورای امنیت ملی کاخ سفید و وزارت خارجه آمریکا پاریس را «دیرینه‌ترین شریک واشنگتن» خواندند.

چاپدولت فرانسه روز جمعه اعلام کرد سفیران خود را از ایالات متحده و استرالیا فرا خوانده است.فرانسه می‌گوید قرار بر این بود که استرالیا زیردریایی‌های متعارف با فناوری فرانسوی خریداری کند، ولی آن را کنار گذاشته و برای خرید زیردریایی با سوخت هسته‌ای با آمریکا و بریتانیا توافق کرده است. آمریکا در واکنش به این موضوع، فرانسه را دیرینه‌ترین شریک خود عنوان کرده و گفته که بنا دارد از طریق مذاکره، مساله بوجود آمده را حل کند.

اردوغان دستور اخراج سفرای ۱۰ کشور از جمله آمریکا و فرانسه را صادر کرد آلمان به یک میلیون و ۲۰۰ هزار نیروی کار نیاز دارد | DW | 23.10.2021 انتقاد دیده‌بان حقوق بشر از کوچ اجباری هزاره‌های شیعه در افغانستان | DW | 23.10.2021

ژان ایو لودریان، وزیر امور خارجه فرانسه، در بیانیه‌ای گفت، این تصمیم به درخواست امانوئل مکرون، رئیس جمهوری فرانسه، گرفته شده و با توجه به جدی بودن اقدامی که استرالیا و آمریکا کرده‌اند، یک اقدام موجه است.فلیپ اتین، سفیر فرانسه در آمریکا، نیز در توئیتی در مورد فراخوانش به پاریس، از تصمیم آمریکا صریحا انتقاد کرد و نوشت این اقدام به دنبال تصمیم و رفتار غیرقابل قبولی که مستقیماً بر دیدگاه ما درباره اتحاد، مشارکت و اهمیت مناطق اقیانوس‌های هند و آرام برای اروپا تأثیر می گذارد، انجام شده است.

همچنین ژان-پییر تیبو، سفیر فرانسه در استرالیا، در آستانه خروج از کانبرا به خبرنگاران گفت: «من فکر می‌کنم این یک اشتباه بزرگ و برخوردی بسیار بسیار بد با یک شریک بوده است؛ زیرا آن چه بین فرانسه و استرالیا در حال شکل گیری بود صرفا یک قرارداد نبود، بلکه یک شراکت بود؛ شراکتی مبتنی بر اعتماد، درک متقابل، و صداقت بود.» headtopics.com

واکنش آمریکا به اقدام فرانسه برای فراخواندن سفیران خود، توسط سخنگویان شورای امنیت ملی کاخ سفید و وزارت خارجه آمریکا بیان شد و آنها مشترکا پاریس را «دیرینه‌ترین شریک واشنگتن» عنوان کردند.امیلی هورن، سخنگوی شورای امنیت ملی آمریکا، در پیامی در توییتر نوشت: «ما سابقه طولانی شراکت در ارزش‌های دموکراتیک داریم و همچنان به همکاری با یکدیگر برای مقابله با چالش‌های جهانی معتقدیم.»

ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، نیز در توئیتی نوشت: «اتحاد دو سوی اقیانوس اطلس بیش از هفت دهه امنیت، ثبات و رفاه را در سراسر جهان تقویت کرده، و تعهد ما به این پیوندها و همکاری‌مان بی وقفه است. امیدواریم در روزهای آینده بحث خود را در این زمینه در سطح عالی، از جمله در حاشیه اجلاس آتی مجمع عمومی ملل متحد، در راستای مشارکت دوجانبه در زمینه‌های مختلف، از جمله منطقه اقیانوس‌های هند و آرام ادامه دهیم.»

جان کربی روز جمعه در کنفرانس خبری از بعد نظامی به این مساله پرداخت و گفت، وزیر دفاع آمریکا در تماس با همتای فرانسوی خود درباره مساله کنار گذاشته شدن پاریس از فروش زیردریایی به استرالیا بحث کرد.آقای کربی گفت، مشارکت نظامی دو کشور همچنان ادامه می یابد.وی افزود: «تضمین آزاد و باز بودن مناطق اقیانوس‌های هند و آرام بر روی دریانوردی تجاری، جزو منافع مشترک آمریکا و اروپا است و ما به همکاری نزدیک خود با ناتو و اتحادیه اروپا و دیگر شرکای خود در این زمینه ادامه خواهیم داد.»

استرالیا می‌گوید با توجه به سیاست‌های چین، دریافت زیردریایی با سوخت متعارف از فرانسه نمی‌تواند تامین کننده امنیتش در دهه‌های آینده در مناطق اقیانوس آرام و هند باشد.مبلغ قرارداد استرالیا با شرکت فرانسوی ناوال گروپ حدود هفتاد میلیارد دلار آمریکا عنوان شده است. headtopics.com

هشدار روزنامه جمهوری اسلامی درباره 'ننگ به رسمیت شناختن طالبان' | DW | 23.10.2021 اردوغان دستور اخراج سفیران 10 کشور غربی از ترکیه را صادر کرد عاقبت امر به معروف کرونایی؛ پلیس مرد جوان را از ایستگاه مترو بیرون انداخت

فرهاد پولادیمتولد تهران در مهرماه ۱۳۵۱، پس از هشت سال تدریس زبان انگلیسی در کانون زبان ایران؛ از سال ۱۳۷۷ خبرنگار ایرنا شد. ادامه مطلب: VOA Farsi »

بدون شرح | euronews: تصاویر اخبار بین‌المللی بدون شرح و تفسیر

بدون شرح | euronews: تصاویر اخبار بین‌المللی بدون شرح و تفسیر

فرانسه هیچ گهی نمیتواند بخورد قرارداد توتال خرید هواپیما و بازار خودرو ایران دست فرانسه بود مثل گوسفندی که میوفته دنبال الاغ افتاد دنبال ترامپ بازار بزرگ ایران رو از دست داد حالا حقش هست اینجور حرکتها و فقط نمایش رسانه ای است... مثلا استرالیا چه گوهی میخواد با زیر دریایی اتمی بخوره؟ کل اقتصاد معدن و انرژی و کشاورزی استرالیا وابسته به چین... با همین خبر قیمت سنگ آهن استرالیا ۱۰٪ افت کرده...

ارتش آمریکا کشته شدن غیرنظامیان در حمله پهپادی به خودرویی در کابل را پذیرفتواشنگتن کشته شدن ۱۰ غیرنظامی در این حمله پهپادی پیش از خروج آخرین نظامیانش از افغانستان را «اشتباه» خواند. بعد از یک ماه عجب یک کشف بزرگی😑ما تا بحال فکر میکردیم دائش ره زدین😑کودکان و افراد ملکی بی گناه ره به قتل رساندین مثل کردی: یه ماچ برای پیر دختر مهم نیست. آمریکا طی ۲۰ سال اشغال افغانستان موجب کشتار ۴۷ هزار غیرنظامی و مهاجرت دو میلیون و ۷۰۰ هزار نفر به خارج و چهار میلیون آواره در داخل افغانستان شده است.

آمریکا کشته شدن 10 غیرنظامی در حملات هوایی این کشور در نزدیکی فرودگاه کابل را پذیرفتفرمانده سنتکام آمریکا کشته شدن 10 غیرنظامی در حملات هوایی این کشور در 29 اوت در نزدیکی فرودگاه_بین‌المللی_کابل را پذیرفت آمریکا در هر کشوری که وارد شده از افغانستان و عراق گرفته تا سوریه و لبنان و لیبی و... جز جنگ و کشتار، ناامنی و بحران‌های اقتصادی و شکاف‌های اجتماعی و سیاسی ارمغانی برای آن کشورها نداشته. آمریکا و دوستانش به بهانه ایجاد صلح نه تنها باعث تقویت و گسترش تروریست و طالبان شدند بلکه معادن و منابع طبیعی افغانستان را هم غارت کردند و بعد هم افغانستان جنگ زده را در بدترین شرایط رها کردند. آمریکا طی ۲۰ سال اشغال افغانستان موجب کشتار ۴۷ هزار غیرنظامی و مهاجرت دو میلیون و ۷۰۰ هزار نفر به خارج و چهار میلیون آواره در داخل افغانستان شده است.

فرانسه سفرایش در آمریکا و استرالیا را برای مشورت به پاریس فراخوانددر پی تشدید تنش در روابط فرانسه با استرالیا و آمریکا ، پاریس سفرای خود در این دو کشور را فراخواند. این تنش در پی لغو قرارداد فروش زیردریایی‌های فرانسوی به استرالیا موسوم به «قرارداد قرن» ایجاد شد. اختلاف خانوادگیه، دخالت نکنید. آمریکا حتی به متحدانش هم خیانت می کنه 🤣 امریکا و انگلیس، فرانسه رو دور زدن

فرانسه سفیران خود را از آمریکا و استرالیا در واکنش به توافق زیردریایی‌های اتمی فراخوانددولت فرانسه روز جمعه ۲۶ شهریور اعلام کرد سفیر ان خود را از ایالات متحده و استرالیا فرا خوانده است. فرانسه می‌گوید قرار استرالیا این بود که محموله بزرگی از زیردریایی‌های متعارف خریداری کند، ولی آن را کنار گذاشته و از آمریکا زیردریایی اتمی خریده است. خبرگزاری آسوشیتدپرس در گزارشی ضمن اعلام این... دعای مردم فقیر افغانستان انشاالله که دامنگیر شما میشود و به سرنوشت شوروی مواجه مبشوید اقدام آمریکا و استرالیا نشان داد که غرب در روابط بین الملل هیچ چیزی جز منافع خودش برایش مهم نیست و حتی حاضر هستند بخاطر منافع خودشان به دوستان غربی خودشان هم از پشت خنجر بزنند و این درسی است برای کسانی که امضای کری را ضمانت برجام می دانستند.

اسکان هزاران مهاجر زیر یک پل در یک شهر مرزی در آمریکا | DW | 18.09.2021در پی هجوم دوباره مهاجران به مرز آمریکا هزاران نفر که بسیاری از آنها اهل هائیتی هستند، زیر یک پل در شهر مرزی دل‌ریو در ایالت تگزاس اسکان داده شدند. بسیاری از آنان جهت حفظ خود از گرما برای خود سرپناه‌های مقوایی ساخته‌اند.

آمریکا یک شبکه بین‌المللی انتقال مالی به نیروی قدس و حزب‌الله را تحریم کردوزارت خزانه‌داری آمریکا روز جمعه ۲۶ شهریور اعلام کرد یک شبکه بین‌المللی را، که مسئول انتقال پول به گروه شبه نظامی حزب‌الله لبنان و نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است، تحریم کرده است.