امارات برای همکاری در زمینه خدمات مالی با اسرائیل به توافق رسید

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 62 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 28%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

امارات برای همکاری در زمینه خدمات مالی با اسرائیل به توافق رسید جزئیات بیشتر🔽

اسرائیل و امارات عربی متحده روز سه شنبه توافق کردند که کمیته ای مشترک برای همکاری در زمینه خدمات مالی تشکیل دهند.

تل آویو هدف از تشکیل این کمیته مشترک را ترویج سرمایه گذاری بین دو کشور عنوان کرده است. یک هیات اسرائیلی روز دوشنبه با «اولین پرواز تجاری مستقیم» وارد ابوظبی شده بود. امارات عربی متحده و اسرائیل نزدیک به سه هفته پیش اعلام کردند که برای عادی سازی روابط دوجانبه به توافق دست یافته اند. این توافق با میانجیگری دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا به دست آمد.بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل ضمن استقبال از توافق کشورش با امارات عربی متحده در زمینه خدمات مالی و بانکی گفت که دو کشور به زودی توافقنامه هایی برای همکاری در زمینه هوانوردی، گردشگری و مبادلات تجاری امضاء خواهند کرد.

امارات عربی متحده اولین کشور حاشیه خلیج فارس است که با اسرائیل برای عادی سازی روابط دوجانبه به توافق دست یافته است.خامنه ای: امارات به دنیای اسلام خیانت کرد علی خامنه ای، رهبر ایران روز سه شنبه در واکنش به این توافق، امارات عربی متحده را «خیانت به دنیای اسلام، جهان عرب و کشورهای منطقه و مساله مهم فلسطین» متهم کرد. او گفت: «البته این وضعیت دیری نخواهد پایید اما لکه ننگ آن بر پیشانی کسانی که غصب کشور و آواره کردن ملت فلسطین را به بوته فراموشی سپردند و پای صهیونیستها را در منطقه باز کردند، باقی خواهد ماند.»وزارت خارجه ایران پیش از این عادی سازی روابط امارات با اسرائیل را «حماقتی راهبردی» توصیف کرده بود.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

انفجار در رستوران آمریکایی ِابوظبی همزمان با اولین پرواز اسراییل به اماراتانفجار در رستوران آمریکایی ِابوظبی | همزمان با پرواز اولین هواپیمای تجاری میان تل آویو و ابوظبی یک فروشگاه مواد غذایی آمریکایی در مسیر فرودگاه ابوظبی منفجر شد
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »

بیانیه مشترک آمریکا، اسرائیل و امارات متحده عربی: همکاری‌های گسترده بیشتری در راه استصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

فرمولی را برای پرداخت غرامت در ارتباط با هواپیمای اوکراینی قبول نمی‌کنیمسفیر ایران در کی‌یف در رابطه با پرداخت غرامت در رابطه با سقوط هواپیمای اوکراینی تاکید کرد: ما فرمولی را برای پرداخت غرامت قبول نمی‌کنیم. فرمول ما واضح و معین است: قوانین بین‌المللی و معاهده‌هایی که عضو آن هستیم.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

هدفگذاری برای تولید ۳۳ میلیون تن شمش فولاد در سال ۹۹تولید شمش فولاد چقدر بوده است؟ | صنعت فولادسازی از مهم‌ترین دستاوردهای دولت به شمار می‌رود که در سال‌های اخیر با جهش چشم‌گیری مواجه شده است، بر اساس آمار، میزان تولید فولاد در آخرین سال فعالیت دولت تدبیر و امید به ۳۳ میلیون تن خواهد رسید
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »

جایی برای شنای زنان در سواحل گناوه نیست
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

ماکرون برای پیگیری اصلاحات در لبنان دوباره وارد بیروت شدخبر دیدار آتی رئیس جمهوری فرانسه از بیروت ساعاتی پس از انتخاب مصطفی ادیب به نخست‌وزیری لبنان اعلام شد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »