امارات در عراق ۵ نیروگاه برق خورشیدی می سازد

15/07/1400 02:05:00 ب.ظ

بغداد برای تامین کمبود برق به ابوظبی متوسل شد؛ امارات در عراق ۵ نیروگاه برق خورشیدی می سازد جزئیات بیشتر🔽

بغداد و شرکت انرژی‌های آینده ابوظبی قرارداد ساخت ۵ نیروگاه برق خورشیدی در عراق را امضا کردند. بر اساس بیانیه دفتر آقای کاظمی، قرارداد ساخت ۵ نیروگاه برق خورشیدی در عراق که به امضای وزارت برق و سازمان ملی سرمایه گذاری این کشور و شرکت انرژی‌های آینده ابوظبی رسیده، نخستین مرحله از تولید انرژی پاک است که تولید هزار مگاوات ساعت برق در آن...

بر اساس بیانیه دفتر آقای کاظمی، قرارداد ساخت ۵ نیروگاه برق خورشیدی در عراق که به امضای وزارت برق و سازمان ملی سرمایه گذاری این کشور و شرکت انرژی‌های آینده ابوظبی رسیده، نخستین مرحله از تولید انرژی پاک است که تولید هزار مگاوات ساعت برق در آن پیش‌بینی شده است.

پیشتر وزارت نفت عراق از توافق با شرکت انرژی‌های آینده ابوظبی برای تولید ۲ هزار مگاوات برق خورشیدی خبر داده بود. با وجود این یک مقام ارشد وزارت نفت عراق به خبرگزاری فرانسه گفت که این کشور قصد دارد با امضای چندین قرارداد تا سال ۲۰۲۳، تولید برق خود را به ۷ هزار و ۵۰۰ مگاوات ساعت برساند.

عراق در ماه سپتامبر قراردادی را با شرکت فرانسوی «توتال انرجیز» امضا کرد که ساخت نیروگاه خورشیدی با ظرفیت هزار مگاوات در آن گنجانده شده بود. اگرچه عراق دارای ذخایر بزرگ نفت است اما این کشور با بحران حاد انرژی روبرو است و قطعی بی‌وقفه برق را تجربه می‌کند؛ موضوعی که به گسترش نارضایتی های اجتماعی دامن زده است. headtopics.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

رئیسی: پیشرفت موشکی کشور با تهدید دشمن متوقف نخواهد شد

رئیس جمهوری گفت: صنایع دفاعی و موشکی در ایران بومی شده است و وارداتی نیست. ادامه مطلب >>

چهار تروریست در شمال عراق از پا درآمدندجنگنده‌های ترکیه در یک عملیات هوایی در منطقه خاکورک در شمال عراق 4 تروریست پ.ک.ک را از پا درآوردند. - خبرگزاری آناتولی

هشدار ایران درباره حضور 'نیروهای ضد انقلاب' در اقلیم کردستان عراق | DW | 06.10.2021یحیی صفوی، مشاور عالی علی خامنه‌ای در ارتباط با 'حضور گروه‌های مسلح ضد انقلاب' به اقلیم کردستان عراق هشدار داد. او گفت به اقلیم کردستان عراق می‌گوییم که هیچ 'ضد انقلاب مسلحی' نباید در مناطق تحت تسلط آنها وجود داشته باشد. اور امام المہدی آپ کے آنکھوں سے نہیں دیکھے جائیں گے ، وہ آپ کے سینے کے آنکھوں سے دیکھے جائیں گے ، وہ دل سے دیکھے جائیں گے۔ ضد انقلاب نه تروریست🍆 یکم یادبگیرید خبروچجوری بنویسید مزدورا این همان حرفی است که اسراییل به سوریه زده که هیچ گروه تروریستی در مرز با اسراییل اجازه داشتن پایگاه ندارد! چرا بساط خودتونو جمع نمیکنید؟

چهار عنصر تروریستی پ.ک.ک در شمال عراق از پای درآمدندنیروهای مسلح ترکیه در شمال عراق 4 عضو دیگر از گروه تروریستی پ.ک.ک را از پای درآوردند. - خبرگزاری آناتولی

انفجار در یک مدرسه دینی در خوست افغانستان چندین کشته و زخمی بر جای گذاشتمنابع خبری افغانستان از وقوع انفجار در یک مدرسه دینی در ولایت (استان) خوست این کشور خبر دادند.بنا به گزارش منابع محلی شامگاه چهارشنبه، 6 اکتبر، در اثر وقوع ضيفوني الله يسعدكم 😊

یک قانون‌گذار اسرائیلی برای تصویب قانونی در مخالفت با بازگشایی کنسولگری آمریکا در اورشلیم تلاش می‌کند🔺 مخالفت دولت جدید فراحزبی اسرائیل به رهبری نفتالی بنت با بازگشایی کنسولگری می‌تواند سبب تقویت تلاش‌های نیر برکات از حزب لیکود در این رابطه شود. ⬇ بیشتر بخوانید:

طالبان و تحصیل در افغانستان؛ دختران به مدارس بازگشتند اما محدود و تنها در یک ولایتبا وجود تاکید گروه طالبان در خصوص صدور اجازه تحصیل دختران، گزارش‌ها از افغانستان حاکی از آن است جز در مواردی معدود، عموم دختران افغان هنوز اجازه بازگشت به مدارس و مکتب‌خانه‌ها را پیدا نکرده‌اند. مدارس باید غیر مستقل از تحمیل و برداشت سلیقه ی طالبان در پوشش و دروس خود باشد! تحمیل بورفع برای دختران دانش آموز‌، دانش جو و کارمند نباید اجباری باشد!