امارات رسما به تحریم اسرائيل پایان داد

  • 📰 VOA Farsi صدای آمریکا
  • ⏱ Reading Time:
  • 42 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 20%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

🔺امارات رسما به تحریم اسرائيل پایان داد ⚡️به گزارش آسوشیتدپرس، رئیس امارات متحده عربی با صدور فرمانی در روز شنبه ۸ شهریور، رسما به تحریم اسرائیل پایان داد. این فرمان پس از توافق تاریخی دو کشور با میانجی‌گری آمریکا، برای عادی سازی روابط صادر می‌شود.

به گزارش آسوشیتدپرس، رئیس امارات متحده عربی با صدور فرمانی در روز شنبه ۸ شهریور، رسما به تحریم اسرائیل پایان داد. این فرمان پس از توافق تاریخی دو کشور با میانجی‌گری آمریکا، برای عادی سازی روابط صادر می‌شود.

این فرمان اجازه می دهد که روابط تجاری بین امارات و اسرائيل برقرار شود.

تنها چند روز پس از این که پرزیدنت ترامپ در روز ۲۳ مرداد از توافق میان اسرائیل و امارات متحده عربی برای عادی‌سازی روابط خبر داد، شرکت سرمایه‌گذاری ایپکس مستقر در امارات، برای تحقیقات در مورد ویروس جدید کرونا با شرکت تراگروپ اسرائیل توافق کرد. جرد کوشنر، مشاور ارشد پرزیدنت ترامپ در کاخ سفید، پیشتر توافق بین اسرائیل و امارات متحده عربی برای عادی سازی روابط را «یک گام تاریخی رو به جلو» و «نخستین توافق صلح در ۲۶ سال گذشته» در خاورمیانه خوانده و تاکید کرده بود که این «تحول فوق‌العاده» به واسطه تلاش‌های بی‌پروای پرزیدنت ترامپ، از جمله «خروج از توافق فاجعه‌بار ایران» ممکن شدوی گفت: «این واقعا یک تغییر الگوی اساسی [تحول پارادایم] است و آن چه پرزیدنت ترامپ تلاش کرد در سه سال گذشته انجام دهد این...

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 17. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

نخستین چالش توافق امارات-اسرائیل؛ فروش جنگنده‌های اف‌۳۵ به اماراتنخست وزیر اسرائیل با رد گزارشهایی مبنی بر اینکه توافق عادی سازی مناسبات با امارات منوط به فروش جنگنده‌های اف‌۳۵ آمریکایی به امارات است، گفت او مخالف اقدامی است که می‌تواند جایگاه استراتژیک اسرائیل در منطقه را تضعیف کند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

هنیه: هدف توافق امارات-اسرائیل محدود کردن نقش ترکیه در منطقه است
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

امارات در حمله پهپادی به آکادمی نظامی در لیبی نقش داشته - BBC News فارسیبی‌بی‌سی به شواهدی دست یافته که نشان می‌دهد یک پهپاد امارات متحده عربی باعث کشته شدن ۲۶ کارآموز غیرمسلح در یک آکادمی نظامی در طرابلس، پایتخت لیبی در ژانویه سال جاری شده است. هفت ماه پس از این حمله، هیچ کسی مسئولیت کشتار این مردان جوان را برعهده نگرفته است.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

نگرانی ما سفرهای مردم به شمال کشور است /کرونا را طولانی‌مدت‌تر در نظر بگیریدمعاون وزیر بهداشت: *خوشبختانه هیئت‌های مذهبی تاکنون به خوبی مراسمات سوگواری و عزاداری‌های محرم را مدیریت کرده‌اند *نگرانی ما سفرهای مردم به شمال کشور است *کرونا را طولانی‌مدت‌تر در نظر بگیرید/ (عکس آرشیوی است)
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

مادر رومینا اشرفی: رای دادگاه ترس و وحشت به جانم انداخته استرعنا دشتی با بیان اینکه که نگران جان تنها پسرش است به خبرگزاری ایلنا گفت که در چند ماه گذشته از سوی خانواده همسرش مورد تهدید قرار گرفته است. به ادعای وی خانواده همسرش تلاش دارند تا حضانت کودک خردسالش را از او بگیرند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

قاضی چه وظایفی نسبت به متهمی‌که در بازداشتگاه‌های امنیتی تحت بازجویی است، دارد؟
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »