الیگارش‌های روس چگونه قایق‌های تفریحی خود را از مصادره نجات می‌دهند؟‌ | DW | 29.05.2022

08/03/1401 06:41 ب.ظ

بسیاری از اموال ثروتمندان روس نزدیک به ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه پس از گذشت چندماه از جنگ روسیه و اوکراین از طرف کشورهای عضو اتحادیه اروپا مصادره شده‌اند. حال مشخص شده که تعدادی از این افراد روش جدیدی برای نجات کشتی‌های تفریحی خود یافته‌اند.

الیگارش‌های روس چگونه قایق‌های تفریحی خود را از مصادره نجات می‌دهند؟‌بسیاری از اموال ثروتمندان روس نزدیک به ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه پس از گذشت چندماه از جنگ روسیه و اوکراین از طرف کشورهای عضو اتحادیه اروپا مصادره شده‌اند. حال مشخص شده که تعدادی از این افراد روش جدیدی برای نجات کشتی‌های تفریحی خود یافته‌اند.

بسیاری از اموال ثروتمندان روس نزدیک به ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه پس از گذشت چندماه از جنگ روسیه و اوکراین از طرف کشورهای عضو اتحادیه اروپا مصادره شده‌اند. حال مشخص شده که تعدادی از این افراد روش جدیدی برای نجات کشتی‌های تفریحی خود یافته‌اند.

از طریق این سیستم شناسایی که به AIS موسوم است هر کشتی که از یک اندازه معین بزرگ‌تر باشد در هرکجای دنیای آبی قابل شناسایی است. تمام کشتی‌های بیش از ۳۰۰ تن باید به چنین ردیابی مجهز باشند. در این گزارش آمده است که سه کشتی تفریحی زیر با این شیوه از رادار مقامات ردیابی دریایی محو شده‌اند:

ادامه مطلب:
dw_persian »

سازمان بیمه سلامت چند درصد از هزینه‌های درمان ناباروری را پرداخت می‌کند؟معاون بیمه و خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت ایران، گفت: سازمان بیمه سلامت با تعرفه دولتی و عمومی غیر دولتی ۹۰ درصد هزینه‌های درمان ناباروری را پرداخت می‌کند. معاون سازمان بیمه قلابی به عرض تان برسانم شماها اینقدر خوبید برای ناباروری ها تلاش می کنید سوال چرا اجازه می دید تماشاگران و حتی مسببان نسل ایرانی ها که رژیم ایران ۴۳ سال کشتار می کنند اعدام می کنند کاری نمی کنید جلوی این نسل کشی ها گرفته شود چرا معاون سازمان بیمه قلابی سوال بعدی آیا رژیم ایران تو رییس تو تمام خانواده هاتون از این بیمه ها و کل بیمه ها بر خوردار هستید یا اینکه در بهترین بیمارستان های اروپا آمریکا تحت درمان ها از غارت ایران ما هستید چون شماها گدا گشنه ها ایران اید نه نجات دهنده ایران و ایرانی ها ☹☹☹☹

صحبت‌های وزیر کار در مورد جاماندگان از یارانه/ بخش زیادی از درخواست‌های بازبینی درست استوزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: بخش زیادی از درخواستهای بازبینی برای درخواست یارانه‌ها درست است اما نیازمندِ شفاف‌سازیِ اقتصادی است.

آیا درصد ناچیزی از نخبگان ایرانی پس از مهاجرت به کشور باز می‌گردند؟رصد‌خانه مهاجرت ایران،با انتشار نتایج پیمایش تصمیم به مهاجرت در کشور که در بهار۱۴۰۰ انجام شده،با بیان اینکه«اکثریت نخبگان ایرانی میل زیاد و خیلی زیاد به مهاجرت دارند»،مدعی شده:«درصد ناچیزی از نخبگان ایرانی میل به بازگشت، پس از مهاجرت دارند» راستی_آزمایی

بیش از ۹۰ درصد جرایم جنایی در کمتر از یک ماه کشف می‌شودرئیس پلیس آگاهی فراجا گفت: امروز پلیس آگاهی اشرافیت قابل توجهی بر مجرمان دارد و تمام حرکات و اقدامات مجرمان را تحت کنترل دارد و آنها را از اقداماتی که در تدارکات هستند، باز می‌دارد.

از اطلاع‌رسانی درباره تخلفات بیش از ۲۵۰ برج در تهران «جلوگیری شده است»رادیو فردا یکی از بخش‌های رادیو اروپای آزاد/ رادیو آزادی است که در تلاش است اخبار و گزارش‌های دقيق و عينی و بی‌طرفانه را با هدف گردش آزاد اطلاعات در چارچوب اصول روزنامه‌نگاری حرفه‌ای به مخاطبان فارسی‌زبان ارائه کند. اینم دسته گل دیگری از سربار سیسمونی در شهر داری تهران!

بهترین پارک‌های تفریحی اروپا در سال ۲۰۲۲ | DW | 28.05.2022📸گزارش تصویری: ۶۵ پارک تفریحی در کشورهای اروپایی بر اساس هزینه ورودی، خدمات ارائه شده، میزان تفریحات و نظرات بازدیدکنندگان در اینترنت زیر ذره‌بین رفتند و بهترین‌ها معرفی شدند.

الیگارش‌های روس چگونه قایق‌های تفریحی خود را از مصادره نجات می‌دهند؟‌

از آغاز حمله روسیه به اوکراین مقامات غربی در تلاش بوده‌اند که کشتی‌های تفریحی دوستان ثروتمند پوتین را مصادره کنند. اکنون روزنامه"آبزرور" فاش کرده است که چگونه برخی از آنان بازرسان غربی را در این زمینه فریب داده‌اند.

بسیاری از اموال ثروتمندان روس نزدیک به ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه پس از گذشت چندماه از جنگ روسیه و اوکراین از طرف کشورهای عضو اتحادیه اروپا مصادره شده‌اند. حال مشخص شده که تعدادی از این افراد روش جدیدی برای نجات کشتی‌های تفریحی خود یافته‌اند.

از آغاز جنگ روسیه و اوکراین میلیاردهای روسی نزدیک به ۱۰ میلیارد یورو از اموال خود شامل قایق‌های تفریحی لوکس، املاک و مستغلات را از دست داده‌اند. کمیسیون اتحادیه اروپا چند روز پیش با اشاره به این مطلب عنوان کرده است که ۲.۳ میلیارد یورو از این اموال توقیف شده کشتی‌های متعلق به الیگارش‌های روس نزدیک به پوتین هستند.اکنون روزنامه بریتانیایی"آبزرور" در یک تحقیق جامع دریافته است که چطور ابرثروتمندان روس توانسته‌‌اند دارایی‌های شناور خود را از مصادره شدن توسط دولت‌های غربی نجات دهند. این کشتی‌ها به راحتی"سیستم شناسایی خودکار" خود را خاموش می‌کنند.

از طریق این سیستم شناسایی که به AIS موسوم است هر کشتی که از یک اندازه معین بزرگ‌تر باشد در هرکجای دنیای آبی قابل شناسایی است. تمام کشتی‌های بیش از ۳۰۰ تن باید به چنین ردیابی مجهز باشند.

بر اساس این تحقیق مشخص شده به افرادی که مسئول نگهداری این کشتی‌ها هستند گفته شده که این سیستم را در گذرگاه‌های آبی و بندرگاه‌ها خاموش کنند. یکی از خدمه‌های یک کشتی تفریحی روسی به"آبزرور" گفته است: «به ما گفته شده که سیستم ردیابی را خاموش کنیم و ما هم این کار را انجام دادیم.»

در این گزارش آمده است که سه کشتی تفریحی زیر با این شیوه از رادار مقامات ردیابی دریایی محو شده‌اند:

کشتی بادبانی ۷۲ متری"Clio" متعلق به اولگ دریپاسگا، سهامدار اصلی گروه آلومینیوم"Rusal". پس از حمله روسیه به اوکراین این کشتی مسیر خود را از اقیانوس هند به سمت ترکیه تغییر داد و آخرین سیگنال دریافتی از آن در ۱۸ آوریل (۹ اردیبهشت) از دریای سیاه دریافت شده است.کشتی بادبانی ۷۰ متری"Galactica Super Nova" متعلق به رئیس سابق شرکت نفتی"Lukoil". این کشتی آخرین بار در ۲ مارس (۱۱ اسفند) در نزدیکی سواحل کرواسی ردیابی شده است.

کشتی بادبانی ۱۴۰ متری"Ocean Victory" که مالک آن ویکتور راشنیکوف، صاحب شرکت تولید فولاد"Magnitogorsk Iron and Steel Works" است. آخرین سیگنال رادیویی از یک لنگرگاه در مالدیو در اول ماه مارس (۱۰ اسفند) دریافت شده است.

گزارش تصویری: کشتی‌های تفریحی الیگارش‌های روس در سایه توقیفکشتی ۱۴۳ متری (۴۷۰ فوتی)"سیلینگ یات آ" که"SY A" نیز خوانده می‌شود حدود ۵۳۰ میلیون یورو (۵۷۸ میلیون دلار) ارزش دارد. مقام‌های ایتالیا بعد از این که تشخیص دادند صاحب این کشتی آندری ایگورویچ ملنیچنکو، میلیاردر روسی است آن را توقیف کردند. او مالک شرکت بزرگ تولید کود"یوروکم گروپ" (EuroChem Group) و شرکت انرژی زغال‌سنگ سیبری (SUEK) است.

گزارش تصویری: کشتی‌های تفریحی الیگارش‌های روس در سایه توقیفمقام‌های ایتالیایی همچنین این کشتی ۵۲ متری (۱۷۰,۶ فوتی) به ارزش تخمینی ۵۰ میلیون یورو را در حالی که در"سن‌ رمو" در شمال غربی این کشور لنگر انداخته بود توقیف کردند. این کشتی به گنادی تیمچنکو، رئیس لیگ ملی هاکی روسیه و سهامدار شرکت‌های نفت و گاز تعلق دارد. این الیگارش ۶۹ ساله از سوی آمریکا و اتحادیه اروپا تحریم شده است.

گزارش تصویری: کشتی‌های تفریحی الیگارش‌های روس در سایه توقیف"دلبر" دو هلی‌پد (سکوی فرود هلی‌کوپتر) و یک استخر ۲۵ متری دارد. ابهاماتی در مورد این کشتی وجود دارد. شماری از رسانه‌های آلمان از توقیف این کشتی در هامبورگ، هنگامی که برای تعمیرات لنگر انداخته بود، خبر داده‌اند. برخی مقام‌های آلمانی از اظهارنظر خودداری کرده‌اند و تعدادی نیز این گزارش‌‌ها را رد می‌کنند و می‌گویند نتوانسته‌اند مالکیت کشتی را تأیید کنند.

گزارش تصویری: کشتی‌های تفریحی الیگارش‌های روس در سایه توقیفگفته می‌شود که سوپریات یا کشتی لوکس تفریحی"دلبر" متعلق به علیشیر عثمان‌اف، الیگارش روس است که در فهرست تحریم‌های اتحادیه اروپا قرار دارد. سخنگوی عثمان‌اف به اشپیگل گفت که مالکیت این کشتی"مدت‌ها پیش" به یک بنیاد مرتبط با بستگان عثمان‌اف واگذار شده است.

گزارش تصویری: کشتی‌های تفریحی الیگارش‌های روس در سایه توقیفکشتی"اکلیپس" دومین سوپریات متعلق به رومن آبراموویچ، میلیاردر روسی و مالک باشگاه فوتبال چلسی است که ظاهرا در فرار از آب‌های اتحادیه اروپا، در آب‌های ترکیه لنگر انداخته است. این کشتی ۱۶۲,۵ متری که یکی از بزرگ‌ترین‌ کشتی‌های لوکس تفریحی دنیاست دارای ۲ هلی‌پد، ۹ عرشه، یک استخر و پدافند موشکی است.

گزارش تصویری: کشتی‌های تفریحی الیگارش‌های روس در سایه توقیفکشتی ۱۴۰ متری"شهرزاد" که حدودا ۷۰۰ میلیون یورو ارزش دارد از بدنام‌ترین کشتی‌های حال حاضر ایتالیاست. روزنامه نیویورک تایمز گزارش داده که طبق یافته‌های اطلاعاتی آمریکا ممکن است این کشتی متعلق به ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه باشد. اما برخی نیز گزارش کرده‌اند که مالکیت پوتین مستند نیست. ایتالیا در حال تحقیق برای روشن شدن مالکیت کشتی است."شهرزاد" برای تعمیر و نگهداری در توسکانی لنگر انداخته است.