الگوی اقتصادی اسلامی و ایرانی را باید به رویکرد کشورهای اسکاندیناوی نزدیک کنیم

  • 📰 EtemadOnline
  • ⏱ Reading Time:
  • 19 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 11%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

غلامرضا مصباحی‌مقدم، فعال سیاسی اصولگرا،‌ در گفت‌وگو با اعتمادآنلاین:الگوی اقتصادی اسلامی و ایرانی را باید به رویکرد کشورهای اسکاندیناوی نزدیک کنیم/دولت‌های هاشمی و خاتمی کارآمد بودند/در دوران احمدی‌نژاد رفتارهای غیراصولی بسیار زیادی انجام شد

ناکارآمدی‌های پی‌درپی را باید نتیجه سوءمدیریت دولت‌ها قلمداد کرد یا اینکه اشکال در قانون یا ایرادی بزرگ در ساختار نظام مدیریتی باعث تکرار ناکارآمدی و در نتیجه بیشتر شدن تنگناها شده است؟در این ‌باره اظهار داشت: این غلط است که همه دولت‌ها را به ناکارآمدی و سوءمدیریت متهم کنیم.

او تصریح کرد: به همین خاطر برای کاهش پسرفت‌ها و ترمیم فضای مخدوش‌شده اقتصاد لازم است دولت‌ها پیرو اقتصاد سرمایه‌داری و لیبرال نباشند و بین سوسیالیست و سرمایه‌داری نقطه‌ای مناسب را پیدا کنند؛ در واقع ما باید الگوی اقتصادی اسلامی و ایرانی را به رویکرد کشورهای اسکاندیناوی نزدیک کنیم و همچنین با توجه کردن به شاخص‌های اسلامی و ایده‌آل‌های اسلامی فضای اقتصادی را ترمیم کنیم.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 9. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

فائزه هاشمی: خاتمی ورزش زنان را ابتر کرد، احمدی‌نژاد تیر آخر را به آن زدفائزه هاشمی،‌ رییس اسبق فدراسیون ورزش اسلامی زنان، ضمن اشاره به کارشکنی‌ دولت‌های جمهوری اسلامی برای توسعه ورزش زنان گفت «ابتر» کردن این حوزه در دولت محمد خاتمی صورت گرفت و دولت محمود احمدی‌نژاد «تیر آخر» را به آن زد
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »

گزارش میدانی تسنیم| دلار 25هزار تومانی از کجا آمد؟ بازاری‌ها: بورس و خودرو بازار ارز را بهم ریختند- اخبار پول | ارز | بانک - اخبار اقتصادی تسنیم - Tasnimبازاری‌ها: بورس و خودرو بازار ارز را بهم ریختند گرانی ارز بهانه‌ای شده برای گران‌فروشی‌های دیگر! نوسانات لحظه‌ای در بازار ارز موجب شد تا قیمت دلار بار دیگر وارد کانال ۲۵ هزار تومان شود
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

عدالت آموزشی در مناطق محروم رعایت نمی‌شود/ آموزش‌وپرورش زمان را از دست داد/ زیرساخت و وضعیت اقتصادی خانواده‌ها مناسب نیستنماینده سیستان و بلوچستان با اشاره به عدم دسترسی بخش زیادی از مناطق کشور به اینترنت و امکانات مناسب کمک آموزشی گفت: با این شرایط برگزاری کلاس‌ها به صورت مجازی برای همه امکان پذیر نیست و به نوعی بی عدالتی در امر آموزش محسوب می شود.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

۷۵۰ نازل سوخت خراب است/ کمبود قطعه جایگاه‌ها را به تعطیلی می‌کشاندایلنا:رئیس کانون انجمن‌های صنفی جایگاه ‌داران سوخت کشور با بیان اینکه بیش از ۷۵۰ نازل در کشور دچار خرابی و تعطیل شده‌اند، گفت: جایگاه‌ها بعلت ناقص بودن تاسیسات و یا قطعاتی که برای تعویض و یا تعمیر داده می‌شود، دچار مشکل هستند.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

۵ کشف علمی تصادفی که جهان را تغییر داد - BBC News فارسینقش تصادف در کشف‌های علمی کمتر به رسمیت شناخته شده اما برخی از پیشرفت‌های علمی مهم قرن گذشته در واقع نتایج غیرمترقبه نهفته در آزمایش‌ها بوده‌اند.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

روسیه: قبل از آغاز تحقیق درباره پرونده ناوالنی،‌ باید شواهد مسمومیت او را ببینیمدیمیتری پسکوف،‌ سخنگوی کرملین، اعلام کرد مسکو پیش از آن که به تحقیق در زمینه مسمومیت الکسی ناوالنی، منتقد پوتین بپردازد، باید بررسی‌هایی که نشان دهد او مسموم شده را ببیند
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »