الکاظمی: الغریباوی فرمانده داعش در جنوب عراق کشته شد

15/11/1399 08:53 ق.ظ

الکاظمی: الغریباوی فرمانده داعش در جنوب عراق کشته شد العربية

مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق سه‌شنبه 3 فوریه 2021 از کشته شدن ابو حسن الغریباوی فرمانده گروه داعش در الکاظمی در شبکه «توئیتر» نوشت:« در ادامه تلاش نیروهای قهرمان‌مان برای از بین بردن فرماندهان گروه داعش و وفای به خون شهدای عراق، امروز ابو حسن الغریباوی، موسوم به فرمانده داعش در جنوب عراق و غانم صباح یکی دیگر از عناصر تروریستی کشته...

الکاظمی در شبکه «توئیتر» نوشت:« در ادامه تلاش نیروهای قهرمان‌مان برای از بین بردن فرماندهان گروه داعش و وفای به خون شهدای عراق، امروز ابو حسن الغریباوی، موسوم به فرمانده داعش در جنوب عراق و غانم صباح یکی دیگر از عناصر تروریستی کشته شدند».

او همچنین افزود که غانم صباح مسئول انتقال و جابجایی عوامل انتحاری و دیگر عناصر تروریستی در عراق است که امروز به دست نیروهای امنیتی این کشور کشته شد. از سویی یحیی رسول سخنگوی فرمانده کل نیروهای مسلح عراق گفت که غانم صباح جواد که در حمله هوایی امروز کشته شده مسئولیت جابجایی دو عنصر تروریستی را بر عهده داشته که خود را در میدان الطیران در بغداد، منفجر کردند.

در این دو حمله تروریستی پی در پی که در بازارچه‌ای در میدان الطیران در وسط بغداد به وقوع پیوست 32 تن کشته و 110 نفر دیگر زخمی شدند. یحیی رسول افزود« جبار علی فیاض ملقب به ابو حسن الغریباوی که امروز در حمله هوایی کشته شده نظارت بر عملیات تروریستی در میدان الطیران را بر عهده داشت». headtopics.

ادامه مطلب:
AlArabiya_Fa »

آمریکا: بە حمایت از نیروهای پیشمرگ و عراقی پایبند خواهیم بودپس از حملات جدید نیروهای «داعش» به مواضع نیروهای کُرد در شمال عراق که منجر به کشته ‎شدن 3 نیروی پیشمرگ و مجروح شدن 2 تن دیگر شد؛ کنسول‌گری آمریکا در اربیل مگر نگفته بودند داعش ازبین رفت ؟ 😂😂😂

فرمانده تیم ویژه پلیس بغلان افغانستان در درگیری با طالبان کشته شدفرمانده تیم ویژه پلیس ولایت بغلان در شمال شرق افغانستان در درگیری با گروه طالبان کشته شد. - خبرگزاری آناتولی

آنکارا مدعی کشته شدن ۱۳ شهروند ترک توسط شبه‌نظامیان کرد در شمال عراق شدترکیه می‌گوید ۱۳ شهروندش توسط شبه نظامیان کرد در مرز عراق و ترکیه کشته شده‌اند. آنکارا مدعی است این جنازه‌ها را در عملیاتی پیدا کرده که علیه گروه پ‌ک‌ک ترتیب داده است. دروغ، بهانه ای برای حمله به عراق ترکیه درحال کندن گور خود است... ظاهرا برنامه حمله داره دوباره طورکیا ۳ فرمانده و ۳۰ نظامی خودش را به گاه داد ،و با منحسه ظهور رساندن واژه ی 'ریدیم' برگ زرینی در تاریخ عملیات های رهایی گروگان را ورق زد !

پنج عضو داعش در عراق کشته شدنددر پی عملیات نیروهای امنیتی عراق در بغداد 5 عضو گروه تروریستی داعش کشته شدند. - خبرگزاری آناتولی

ناآرامی‌های در جنوب شرق ایران؛ یک 'مامور' کشته شددادستان عمومی و انقلاب مرکز سیستان وبلوچستان ایران از کشته و زخمی شدن یک 'مامور' و یک نیروی امنیتی در این اعتراضات اخیر در این استان خبر داد. - خبرگزاری آناتولی

جنوب عراق و غانم صباح مسئول انتقال دو عامل انتحاری حملات تروریستی در میدان «الطیران» در بغداد، خبر داد.

الکاظمی در شبکه «توئیتر» نوشت:« در ادامه تلاش نیروهای قهرمان‌مان برای از بین بردن فرماندهان گروه داعش و وفای به خون شهدای عراق، امروز ابو حسن الغریباوی، موسوم به فرمانده داعش در جنوب عراق و غانم صباح یکی دیگر از عناصر تروریستی کشته شدند».

او همچنین افزود که غانم صباح مسئول انتقال و جابجایی عوامل انتحاری و دیگر عناصر تروریستی در عراق است که امروز به دست نیروهای امنیتی این کشور کشته شد.

از سویی یحیی رسول سخنگوی فرمانده کل نیروهای مسلح عراق گفت که غانم صباح جواد که در حمله هوایی امروز کشته شده مسئولیت جابجایی دو عنصر تروریستی را بر عهده داشته که خود را در میدان الطیران در بغداد، منفجر کردند.

در این دو حمله تروریستی پی در پی که در بازارچه‌ای در میدان الطیران در وسط بغداد به وقوع پیوست 32 تن کشته و 110 نفر دیگر زخمی شدند.

یحیی رسول افزود« جبار علی فیاض ملقب به ابو حسن الغریباوی که امروز در حمله هوایی کشته شده نظارت بر عملیات تروریستی در میدان الطیران را بر عهده داشت».

سخنگوی فرمانده کل نیروهای مسلح عراق ضمن تاکید بر ادامه عملیات نوعی و پیشگیرانه نیروهای امنیتی این کشور به هدف قرار گرفتن 5 عنصر تروریستی و کشته شدن آنها به دست نیروهای امنیتی طی عملیات پیشین نیز اشاره کرد.

از سویی سخنگوی دستگاه مبارزه با تروریسم در عراق در اظهاراتی ویژه به شبکه «العربیه» گفت که دستگاههای امنیتی به تعقیب بازماندگان داعش در مناطق صعب‌العبور عراق ادامه می‌دهند و افزود که عدم پذیرش عناصر داعش از سوی مردم، پیگرد و هدف قرار گرفتن آنها را تسهیل می‌کند.

نخست وزیر عراق پنج‌شنبه گذشته نیز از کشته شدن ابو یاسر العیساوی «جانشین خلیفه داعش و والی این گروه در عراق» طی یک عملیات نوعی اطلاعاتی، خبر داده بود.