الکاظمی: ایران برای ایجاد ثبات در منطقه همکاری کند

19/07/2020 03:39:00 ب.ظ

#الکاظمی: #ایران برای ایجاد #ثبات در #منطقه همکاری کند

الکاظمی, ثبات

الکاظمی : ایران برای ایجاد ثبات در منطقه همکاری کند

نخست وزیر عراق خواستار همکاری ایران برای ایجاد امنیت و استقرار در منطقه شد. - خبرگزاری آناتولی

19.07.2020بغداد / ابراهيم صالح/خبرگزاری آناتولیدفتر نخست وزیری عراق طی بیانیه ای اعلام کرد: مصطفی الکاظمی نخست وزیر این کشور در دیدار با محمدجواد ظریف، وزیر امورخارجه ایران در بغداد گفت: ایران برای ایجاد ثبات در منطقه همکاری کند.وی با تاکید بر اهمیت روابط میان عراق و ایران، اظهار داشت: این روابط در زمینه‌های مختلف که به نفع مردم دو کشور است، باید گسترش یابد. عراق تلاش دارد تا نقش متعادل و مثبت خود در ایجاد صلح و پیشرفت در منطقه را ایفا کند که این امر بر تمامی ملت‌ها تاثیر مثبت خواهد گذاشت و ثبات و رفاه و توسعه بیشتری را برای آنها به همراه دارد.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »

یک‌هفته پس از جان‌ باختن مهسا‌ امینی؛ پلوسی: «صدای شجاعانه مردم ایران در سراسر جهان شنیده شد»

همزمان سپاه پاسداران اعتراض‌ها را «توطئه دشمن» دانسته و از لزوم برخورد قوه قضائیه با «عوامل و گردانندگان» تظاهرات‌های خیابانی خبر داده است. منابع مختلف داخلی تاکنون بازداشت ده‌ها شهروند از جمله چندین فعال و خبرنگار را تائید کرده اند. ادامه مطلب >>

اعلام آمادگی ایران برای میانجیگیر در تنش میان ارمنستان و آذربایجانوزیر امور خارجه کشورمان در گفتگویی تلفنی با وزیر امور خارجه جدید جمهوری آذربایجان بر آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای میانجیگری و کاهش تنش میان ارمنستان و آذربایجان تاکید کرد.

سناتور مارتا مکسلی: در کنار مردم ایران برای رسیدن به ایرانی آزاد هستیمسناتور مارتا مکسلی: در کنار مردم_ایران برای رسیدن به ایرانی آزاد هستیم سناتور آریزونا گفت: من فعالیت‌های تروریستی و سرکوب‌های رژیم ایران را محکوم می‌کنم. از خروج از برجام از سوی دولت پرزیدنت ترامپ حمایت کرده و از کارزار فشار حداکثری هم حمایت می‌‌کنم.

کرونا در ایران؛ بسیاری از کردستانی‌ها برای بار دوم کرونا گرفتند

اکسپرس: حاکمان مذهبی ایران سراسیمه در تلاش برای پیشگیری از احیای دوباره اعتراضات مردمی هستندصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

توافق ایران و چین فرصتی برای بهبود موقعیت هر دو طرف است/ با آمدن بایدن تفاوت چشمگیری در سیاست آمریکا نسبت به ایران ایجاد نمی‌شوداقتصاددان اسپانیایی توافق ایران و چین را فرصتی مناسب برای بهبود موقعیت اقتصادی هر دو طرف دانست و گفت: این توافق فرصتی مناسب برای هر دو طرف است تا موقعیت اقتصادی خود را بهبود بخشند.

واکنش ایران به توصیه اروپا: برای امنیت پروازها اطمینان داده‌ایمیک مقام سازمان هواپیمایی ایران می‌گوید تهران به اتحادیه اروپا برای امنیت پروازهایی که از آسمان ایران می‌گذرند اطمینان خاطر داده و در این خصوص مذاکراتی هم صورت گرفته است.

نخست وزیر عراق خواستار همکاری ایران برای ایجاد امنیت و استقرار در منطقه شد.به گزارش ایسنا، به دنبال انتصاب جیحون بایراموف به عنوان وزیر امور خارجه جدید جمهوری آذربایجان، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در گفتگویی تلفنی با او، ضمن تبریک این انتصاب و تاکید بر گسترش روابط دو جانبه، از درگیری های اخیر میان نیروهای آذری و ارمنی و جانباختن شماری از نظامیان اظهار تاسف کرد و مجددا آمادگی جمهوری اسلامی ایران را برای میانجیگری و کاهش تنش میان طرفین اعلام کرد.Share via Email Print this page سناتور مکسلی در جلسه مجازی كه توسط شورای ملی مقاومت ايران روز جمعه ۲۷ تیر ترتيب داده شد، در پیامی گفت: ما پیشتبان مردم ایران هستیم و ما در کنار شما برای برخورداری از آزادی می‌ایستیم.در شرایطی که در تهران محدودیت‌های جدید از شنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۹ اعمال می‌شود، در اعلام سخن‌گوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی هیچ اشاره‌ای به وضعیت بحرانی کرونا در پایتخت نشد و از مجموع ۲۶ استان در وضعیت قرمز و هشدار کرونا، تنها نام ۱۴ استان در گزارش روزانه او ذکر شد.

19.07.2020 بغداد / ابراهيم صالح/خبرگزاری آناتولی دفتر نخست وزیری عراق طی بیانیه ای اعلام کرد: مصطفی الکاظمی نخست وزیر این کشور در دیدار با محمدجواد ظریف، وزیر امورخارجه ایران در بغداد گفت: ایران برای ایجاد ثبات در منطقه همکاری کند. رژیم ایران یک حکومت تروریستی است. وی با تاکید بر اهمیت روابط میان عراق و ایران، اظهار داشت: این روابط در زمینه‌های مختلف که به نفع مردم دو کشور است، باید گسترش یابد. عراق تلاش دارد تا نقش متعادل و مثبت خود در ایجاد صلح و پیشرفت در منطقه را ایفا کند که این امر بر تمامی ملت‌ها تاثیر مثبت خواهد گذاشت و ثبات و رفاه و توسعه بیشتری را برای آنها به همراه دارد. اما در مناطق قرمز، آموزش کاملا الکترونیکی انجام شد .

همچنین ظریف در این دیدار گفت: ایران به چشم آغاز یک مرحله جدید همکاری میان دو کشور می‌نگرد و تمایل به فعال و اجرا شدن توافقنامه ها در زمینه‌های مختلف را، دارد. رژیم ایران مردم را سرکوب و روانه زندان می‌کند؛ آن هم فقط برای اینکه آنها خواهان آزادی هستند. وزیر امور خارجه ایران صبح امروز وارد بغداد شده و در بدو ورود به این شهر گفت: سفر من از پیش برنامه ریزی شده بود و الان فرصت مناسبی است که درباره سفر آقای الکاظمی هماهنگی ها را انجام دهیم. امروز در این سفر با رئیس جمهوری عراق، نخست وزیر، وزیر امورخارجه و رئیس مجلس عراق درباره مسائل دو جانبه و منطقه‌ای دیدار خواهم داشت. گفتنی است، مصطفی الکاظی، نخست وزیر عراق نیز روز سه شنبه به ایران سفر می کند و با رهبر جمهوری اسلامی ایران و شماری از مسئولان ایرانی دیدار و گفتگو خواهد کرد. ما باید با متحدان اروپایی فشار حداکثری به ایران را وارد کنیم و تحریم‌های سازمان ملل را بازگردانیم. .