الکاظمی, ثبات, منطقه, بغداد, جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران, عراق, مصطفی الکاظمی

الکاظمی, ثبات

الکاظمی: ایران برای ایجاد ثبات در منطقه همکاری کند

#الکاظمی: #ایران برای ایجاد #ثبات در #منطقه همکاری کند

19/07/2020 03:39:00 ب.ظ

الکاظمی : ایران برای ایجاد ثبات در منطقه همکاری کند

نخست وزیر عراق خواستار همکاری ایران برای ایجاد امنیت و استقرار در منطقه شد. - خبرگزاری آناتولی

19.07.2020بغداد / ابراهيم صالح/خبرگزاری آناتولیدفتر نخست وزیری عراق طی بیانیه ای اعلام کرد: مصطفی الکاظمی نخست وزیر این کشور در دیدار با محمدجواد ظریف، وزیر امورخارجه ایران در بغداد گفت: ایران برای ایجاد ثبات در منطقه همکاری کند.وی با تاکید بر اهمیت روابط میان عراق و ایران، اظهار داشت: این روابط در زمینه‌های مختلف که به نفع مردم دو کشور است، باید گسترش یابد. عراق تلاش دارد تا نقش متعادل و مثبت خود در ایجاد صلح و پیشرفت در منطقه را ایفا کند که این امر بر تمامی ملت‌ها تاثیر مثبت خواهد گذاشت و ثبات و رفاه و توسعه بیشتری را برای آنها به همراه دارد.

آمریکا به دنبال حمله به نفتکش اسرائیلی: به ایران پاسخ جمعی می‌دهیم انتقاد شدید اسرائیل از حضور نماینده اتحادیه اروپا در مراسم تحلیف رئیسی | DW | 03.08.2021 کاخ سفید: اسرائیل به عنوان یک کشور مستقل می‌تواند درباره تلافی کردن حمله به کشتی خود تصمیم بگیرد

همچنین ظریف در این دیدار گفت: ایران به چشم آغاز یک مرحله جدید همکاری میان دو کشور می‌نگرد و تمایل به فعال و اجرا شدن توافقنامه ها در زمینه‌های مختلف را، دارد.وزیر امور خارجه ایران صبح امروز وارد بغداد شده و در بدو ورود به این شهر گفت: سفر من از پیش برنامه ریزی شده بود و الان فرصت مناسبی است که درباره سفر آقای الکاظمی هماهنگی ها را انجام دهیم. امروز در این سفر با رئیس جمهوری عراق، نخست وزیر، وزیر امورخارجه و رئیس مجلس عراق درباره مسائل دو جانبه و منطقه‌ای دیدار خواهم داشت.

ادامه مطلب: خبرگزاری آناتولی »

پایگاه اطلاع‌رسانی دولت ـ پاد

اعلام آمادگی ایران برای میانجیگیر در تنش میان ارمنستان و آذربایجانوزیر امور خارجه کشورمان در گفتگویی تلفنی با وزیر امور خارجه جدید جمهوری آذربایجان بر آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای میانجیگری و کاهش تنش میان ارمنستان و آذربایجان تاکید کرد.

سناتور مارتا مکسلی: در کنار مردم ایران برای رسیدن به ایرانی آزاد هستیمسناتور مارتا مکسلی: در کنار مردم_ایران برای رسیدن به ایرانی آزاد هستیم سناتور آریزونا گفت: من فعالیت‌های تروریستی و سرکوب‌های رژیم ایران را محکوم می‌کنم. از خروج از برجام از سوی دولت پرزیدنت ترامپ حمایت کرده و از کارزار فشار حداکثری هم حمایت می‌‌کنم.

کرونا در ایران؛ بسیاری از کردستانی‌ها برای بار دوم کرونا گرفتند

اکسپرس: حاکمان مذهبی ایران سراسیمه در تلاش برای پیشگیری از احیای دوباره اعتراضات مردمی هستندصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

توافق ایران و چین فرصتی برای بهبود موقعیت هر دو طرف است/ با آمدن بایدن تفاوت چشمگیری در سیاست آمریکا نسبت به ایران ایجاد نمی‌شوداقتصاددان اسپانیایی توافق ایران و چین را فرصتی مناسب برای بهبود موقعیت اقتصادی هر دو طرف دانست و گفت: این توافق فرصتی مناسب برای هر دو طرف است تا موقعیت اقتصادی خود را بهبود بخشند.

واکنش ایران به توصیه اروپا: برای امنیت پروازها اطمینان داده‌ایمیک مقام سازمان هواپیمایی ایران می‌گوید تهران به اتحادیه اروپا برای امنیت پروازهایی که از آسمان ایران می‌گذرند اطمینان خاطر داده و در این خصوص مذاکراتی هم صورت گرفته است.